Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudok így élni, mit...

Nem tudok így élni, mit kellene tennem, hogy elfogadjam Istent?

Figyelt kérdés

Már régóta rágódom azon, hogy el e fogadjam Istent. És Legbelül tudom hogy csak ő tud megváltoztatni, de mégis valamiért ellen állok. Folyton a pénz, paráználkodás jár az eszemben. Az érdekelne hogy amikor imádkozás után mit kellene éreznem, honnan tudom meg hogy Jézus beköltözött a szívembe? És amikor azért imádkozom hogy vegye el a paráználkodás utáni vágyamat akkor az mikor fog megtörténni?

Akik elfogadták Istent azok hogyan éreznek, miként látják a világot, ti is éreztek késztetést az iránt hogy önkielégítést vagy paráználkodjatok? Nem tudom mit tegyek valami visszatart. Kérlek segítsetek.


17/F


2011. okt. 30. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

> Kérlek segítsetek.

Tessék:

[link]

Olvasd el az egészet, érdemes.

2011. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
17 éves fiú teljesen természetes,hogy folyton csak a szexen jár az eszed ezt vissza folytoni nem túl egészséges
2011. okt. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 yuda ***** válasza:
50%

Ilyen mondatokat, hogy Jézus beköltözött valaki szívébe, és ezt hitelt érdemlően el is tudja mondani,látszik az életében, - többek között karizmatikus gyülekezetekre jellemző. Kellene keresned lakóhelyedhez közel lévőt és hozzájuk csatlakozni, feltéve ha nem akarsz valamelyik holtan vegetáló úgynevezett "egyházhoz" csatlakozni, akiknek fogalmuk sincs az újjászületésről,Jézus történelmi valóságos tetteiről, mert számodra erre van szükség.

Amennyiben Jézus beköltözött a szívedbe, abban biztos leszel, biztosabb, ment hogy holnap feljön újra a nap.

Tudni fogod, ez egy belső bizonyosság és nem lesz benne semmi kételkedés.

Egy semmihez nem fogható öröm, békesség járja át a bensőd. :)

Ha meglesz, nem kell magyaráznom. . .tudni fogod.

2011. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

ne Jézust várd a szívedben, és ne Istentől várd, hogy vegye el a vágyaidat.


segíts magadon és Isten is megsegít.

ha elnyomod a vágyaidat, és kitárod a szívedet, akkor talál meg Isten. nem fordítva.

2011. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Nagyon nagy lépés tettél Isten felé!

Keresed, és vágysz Isten szeretetére, és szabadítására.

Ha elfogadod Krisztus megváltását, és meglátod az Ő szeretetét, az Ő tanításának a lényegét, utálni fogod a saját bűneidet, és menekülni fogsz előlük. Krisztus segíteni fog, hogy követni tudjad. Segíteni fog, hogy meglásd az életedben mi a jó, és mi a rossz. Segíteni fog, hogy a lehető legkevesebb bűnt kövesd el, de senki sem tökéletes, csak Krisztus Tudott bűn nélkül élni. Ő legyen a példa. Nem leszel te sem tökéletes, hiszen akkor nem lenne szükséged Krisztusra.


Az, hogy a testi vágyaiddal (is)vagy elfoglalva, az normális ennyi idősen! Krisztus tanítása ezzel kapcsolatban:

Mt 5,28 "Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében."


Üdv:A

2011. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hát ez az: mégis milyen vallás és felfogás az olyan, amely nem hagyja, hogy az emberek a kedvük szerint éljenek?


erre mondják, hogy a történelemnek egy olyan korszaka volt, amikor az egyház uralkodott és annak érvényesült az akarata: a sötét középkor.


Kérdező! az életed nem egy Truman-show, nem néznek a nap 24 órájában, hogy mit hogy csinálsz! ha tényleg van Isten (amiben erősen kételkedek) és látja, hogy próbálsz neki tetszően élni, akkor biztos nem fog haragudni rád.

2011. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Imádkozz sokat és szánd oda magad egészen! Olvasd a Bibliát, járj valamilyen gyülekezetbe (katolikus, evangélikus vagy református). Nyílj meg Isten előtt bátran, mert Ő meghallgat Téged még akkor is, ha most nem érzed ennek jelét. Légy kitartó!


Az, hogy érzed, hogy valami elválaszt Tőle, már jó jel. Segíteni fog az akadályok leküzdésében. "amit csak kértek az Atyától az én nevemben, megadja nektek" (Jn 16, 23b)


"Ahogyan engem szeretett az Atya, úgy szeretlek én is titeket: maradjatok meg az én szeretetemben" (Jn 15,9)


Ha kérdésed van, írj bátran!


Isten áldjon!

2011. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

Ádám bűnesete miatt minden ember romlott természettel születik, aminek következménye a bűnös életmód. A bűn gyökere a hitetlenség, az Isten Igéjétől és törvényétől való elfordulás. Isten jósága mellett a Biblia nyilvánvalóvá teszi az emberi gonoszság és romlottság hatalmát is, ami alól az ember képtelen saját erejéből kiszabadulni. Ez a kilátástalan helyzet Isten természetfölötti beavatkozását tette szükségessé.



A Szent Szellem által megelevenített Ige teszi képessé a bűnös embert arra, hogy romlott életmódjával szakítson, és az Úr akarata szerint éljen. Ez az átfordulás jelenti a megtérést.


A megtérés mozzanatai:


- a bűnbánat, amely belső akarati döntésre épül, és Isten szerinti megszomorodás a bűn miatt,


- a megalázkodás Isten előtt, amelyben a megtérő elismeri bűnösségét,


- Jézus Krisztus engesztelő áldoztának személyes elfogadása és az ő nevének segítségül hívása,


- a bűnök őszinte, töredelmes szívű megvallása,


- elszakadás a bűnös cselekedetektől és életmódtól, ezek elhagyása, és odaszánás Jézus Krisztus követésére.


A megtérés gyümölcse a megigazulás, ami azt jelenti, hogy Isten Jézus Krisztus igazságát a megtértnek tulajdonítja, aki felszabadul a végső kárhoztató ítélet, a bűn és a bűntudat érzése alól, és hiszi, hogy Jézus Krisztus által örök életet nyert.


Megtérő ima:


Mennyei Atyám! Az Úr Jézus Krisztus nevében megyek eléd. Elismerem, hogy mindenható, örökkévaló Isten vagy, az egész világmindenségnek a teremtője. Én is a Te teremtményed vagyok. Elismerem, hogy bűnös ember vagyok, és sokat vétkeztem ellened. De én ma elhatározom, hogy megtérek és elfogadom a Názáreti áldozatát, és elismerem, hogy erre az áldozatra nekem is szükségem van. Ezért a szívemet, életemet megnyitom. Kérlek Uram, jöjj a szívembe. Bocsásd meg a bűneimet, szabadíts meg engem a bűntől és annak minden következményétől! Hiszek Benned Jézus. Hiszem, hogy Te vagy az élő Istennek a Fia, ki meghaltál az én bűneimért és feltámadtál a halálból, hogy megigazítsál engem. Elfogadlak Uramnak, Megváltómnak, Szabadítómnak és átadom az életemet, szívemet Neked. Szabadíts meg Uram! Tiszta szívet teremts bennem! Te azt ígérted, hogy a zörgetőnek ajtó nyittatik. Én Isten jelenlétébe akarok kerülni, és Te vagy az Út. Kérlek, vezess engem a Mindenható jelenlétébe! Dicsérlek és áldalak. Szeretlek Uram szívemből, lelkemből, erőmből, a Názáreti Jézus nevében. Dicsőség Istennek, most és mindörökké! Ámen!



Hit Gyülekezete

2011. okt. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is átestem ezen a helyzeten, ismerős a problémád. Ha Istenhez akarsz közeledni, akkor vizsgáld meg de ne más emberek gondolatain, hanem csakis a Biblián keresztül, hogy mi az Ő akarata, s hogy mit vár el a hűséges emberektől. Ha ezt megfogadod, akkor biztosan rálelsz Isten valódi népére. Én már megtaláltam ezt a csoportot remélem Neked is sikerül. Hogy ne mondhassa senki, hogy én is emberi nézeteket mondok, így nem mondom meg melyik csoporthoz tartozom, de ha kizárólag a Szentírást veszed alapul akkor Te is rátalálsz!
2011. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

utolsó válaszolóval egyetértek (bár szerintem ő kicsit félreértette, mert te nem gyülekezetet akarsz találni, hanem az Istennel való békességet)

viszont én is egyre azt látom a SAJÁT életemben, hogy meg kell vizsgálnom magamat. őszintén utána kell járnom annak, hogy mit is akarok Istentől és hogy Isten is mit akar tőlem. és tényleg Tőlem, nem a másik embertől mit várt el, nem az érdekel h a másik emberhez hogyan szólt, hanem h az én életemben személyesen mit akar mondani. sok dolog van amire eddig nagy hangsúlyt fektettem, mert azt láttam h más is azt teszi, de a saját személyes életembe nem vettem észre mi is a legnagyobb probléma (talán a kevés akaraterő, a kitartás)

2011. nov. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!