Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár osztálytársam beszólt,...

Pár osztálytársam beszólt, hogy miért van kereszt a nyakamban, pedig úgy érzem, hogy valamilyen szinten már kezdem megérteni a vallás lényegét. Jogos volt? 17l bővebben lent

Figyelt kérdés
Tényleg eléggé kicsapongó életem van mostanság, és emiatt szóltak be, hogy 'nem értem miért van kereszt a nyakadban, ha utálod Istent', stb., stb. Pedig egy ilyen kijelentésem sem volt...
2011. jún. 7. 17:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Igen, nem szabad meghasonulnunk: ez azt jelenti, hogy egy szilárd elven legyünk, s ne legyünk képmutatóak. Tehát ha elvileg is keresztény vagy, akkor teljesen mindegy, mit mondanak rád, mert nem igaz. Ha igen, akkor igaz, és ha megakarsz változni, akkor értelmet kapna.


De ma már mindenféle afroamerikai rappernek kereszt lóg a nyakába és nem valami esztétikus gyönyörűségeket mondanak a keresztény életről.

2011. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Hát én vallásos suliba járok, nálunk ez teljesen szokványos látvány :D. Szóval hord nyugodtan, de ha a haragot kelted, akk inkább vedd le előttük.
2011. jún. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

Ne aggódj, semmi köze sincs Istennek - az Igaz Istennek - a kereszthez, mint vallásos jelképhez! Így aztán, ha akarnál sem kerülnél közelebb Istenhez, ez biztos.


Ellenben ha mégis keresnéd egyszer, ne egyes egyházak szűrőjén át keresd, melyek gyakran köszönő viszonyban sincsenek a bibliával. Hanem azokat az igazságokat keresd, melyek eredeti forrásként szerepelnek a könyvek-könyvében.

2011. jún. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne dőlj be nekik, azt hordassz amit akarsz. A kicsapongás pedig nem kimondottan vétek a keresztény vallásban (legalábbis én nem ugy fogom fel) Isten nem tiltja meg az embereknek, hogy szórakozzanak, csak óvni akarja őket attól, hogy túlzásba vigyék, és káruk származzon belőle. De ennél is fontosabb, hogy jó ember legyél.


A szerzeteserendek kultúráiban is megtalálhatjuk az alkoholfogyasztás jelenlétét(Sörfőzés, borkészítés). A 104. dícséret azt mondja, hogy a bor az emberek szívét megörvendezteti. Pál apostol is engedélyezte tanítványának, Timoteusnak, hogy egyszer-egyszer bort is ihasson.


Isten azt sem tiltotta meg, hogy az emberek testi szerelmet gyakoroljanak. (miért adott volna himbilimbit ha nem használhatjuk? ;)) Például a házasság intézménye a keresztény vallás egyik alapköve.

16 F

2011. jún. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is hordok keresztet a nyakamban. Merne valaki beszólni miatta! Szerintem aki beszól, az nagyon műveletlen, bunkó. Mindenki azt hord, amit akar és amit szeret. (nekem ásványból van, bőrszíjra fűzve) Sőt: elárulom, hogy lóg a nyakamban szintén bőrszíjon egy angyalka is, ami szintén ásványból és ezüstből van. Így érzem jól magam. Akkor furcsa, ha nincsen rajtam. 37N
2011. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is hordok keresztet. (fa, és rajta van a PX monogram is:) Tulajdonképpen mindegy, hogy hordasz-e vagy sem, nem múlik rajta a hited, de csak azért ne vedd le, mert mások nem értik...

Én is akkor vettem ezt, amikor megtértem.:) Különös figura voltam, biztos engem sem értettek... (Biztos most sem értenek..:D) De ne engedd, hogy befolyásoljanak, vállald büszkén! Én is büszke vagyok rá, és furcsa lenne, ha nem lenne rajtam. :)


18/L

2011. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%
Lehet, hogy nem is a kereszt miatt szóltak be, hanem azért, mert szerintük nagyon nem passzol a kirakat az árukínálathoz?
2011. jún. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem csak akkor utálod Istent, ha kijelented, hogy "igen, Istenem, én utállak". Tényleg ennyire naív vagy? Az, hogy mit mondasz egy dolog. Lehet, egy szóval sem mondod, hogy utálod, de ha olyan életet élsz, ami neki nem tetsző, akkor a tetteid beszélnek helyetted.

Mellesleg a történelemben a legtöbb megalomán idióta, zsarnok mind azzal a tudattal halt meg, hogy ő jóban volt Istennel és nem sértette meg semmivel.

2011. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én is hordok keresztet, bár nem túl feltűnő, azért aki észreveszi megszokta kérdezni, hogy miért is hordom. Az ismerőseim nagyja tudja a véleményemet a vallásokról, ezért nem igazán értik. Én viszont úgy gondolom, hogy a kapcsolatom nagyon is mély Istennel, és szükségem van arra, hogy egyfajta jelképként a nyakamban legyen a kereszt, hogy amikor elkeseredek, akkor mindig eszembe jusson, hogy ennek oka van, és hogy odaföntről valaki segíteni fog megérteni mi miért történik... Ha boldog vagyok, akkor emlékeztessen arra, hogy van valaki, akinek ezt meg kell köszönnöm, stb. Rosszul érzem magamat ha nincs a nyakamban.
2011. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18:56-os válaszoló,és a beszólogató osztálytársaid nem értik azt,hogy NINCS TELJESEN TÖKÉLETES EMBER.a vallások sokszor azt az elvárást,képet közvetítik,hogy vagy a vallás elveinek élsz,vagy a "világnak"züllötten.ezért aki nem vallásos az is ezt szűri le,tehát megszól,mert képmutatónak tart.nos,ebben van is valami,de ha nem lennének ilyen elvárásai a vallásnak,akkor világos lenne,hogy az ember esetlen lény,és ezért nem lehet vádolni azért,mert botladozik.és ezt tudja a mi teremtőnk is.azért kíváncsi lennék,hány mélyen vallásos rendelkezik olyan jellemmel amit a Biblia,és a vallási tanok elvárnak:)Meg kéne érteni,hogy mindenki egy egyéni úton halad,különböző lépcsőkön,szinteken halad felfelé,akkor is,ha vallásosnak mondja magát,vagy épp csak most ismerkedik a vallással.lehet-e vádolni egy csecsemőt azért,mert még nem tud rendesen járni? lehet-e vádolni egy tinédzsert,mert még nincs akkora élettapasztalata,mint egy 40 évesnek? mindenkinek fel kell ismernie,hogy mi az ami nem szolgálja a javát,be kell járnia az életútját,akkor is ha vallásos,és ha tényleg megértette,felfogta,hogy nincs szüksége cigarettára,alkoholra,drogra,függőséget okozó káros szenvedélyekre,akkor szépen félreteszi ezeket a dolgokat,és kész.de senkit nem érdemes sürgetni,amíg az illető saját döntéséből kifolyólag nem látja át,akkor nincs értelme keresni benne a szálkát.mert könnyen lehet,hogy a nagy tökéletességünkben nem vesszük észre magunkban a gerendát.
2011. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!