Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Asszonyok fejfedése - gyakorol...

Munyamunya kérdése:

Asszonyok fejfedése - gyakorolja valaki?

Figyelt kérdés

Az apostol tanítása szerint ez szükséges az istentiszteleten:


""Minden férfiú, a ki befedett fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét. Minden asszony pedig, a ki befedetlen fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét, mert egy és ugyanaz, mintha megnyiretett volna. Mert ha az asszony nem fedi be fejét, nyiretkezzék is meg, hogy ha pedig éktelen dolog asszonynak megnyiretkezni, vagy megberetváltatni, fedezze be az ő fejét. Mert a férfiúnak nem kell befednie az ő fejét, mivel ő az Istennek képe és dicsősége; de az asszony a férfiú dicsősége. Mert nem a férfiú van az asszonyból, hanem az asszony a férfiúból. Mert nem is a férfiú teremtetett az asszonyért, hanem az asszony a férfiúért. Ezért kell az asszonynak hatalmi jelt viselni a fején az angyalok miatt. Mindazáltal sem férfiú nincs asszony nélkül, sem asszony férfiú nélkül az Úrban. Mert a miképen az asszony a férfiúból van, azonképen a férfiú is az asszony által, az egész pedig az Istentől. Magatokban ítéljétek meg: illendő dolog-é asszonynak fedetlen fővel imádni az Istent?""


2011. nov. 9. 11:58
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen gyakorolnám de attól tartok hogy az asszonyok megvernének amikor látnák hogy kendőt próbálok rájuk húzni :)
2011. nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
77%
A görögkeletiek és a nazarénusok járnak így istentiszteletre.
2011. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ezek szerint itt senki sem ért egyet Pállal ebben a dologban?

2011. nov. 9. 13:41
 4/39 anonim ***** válasza:
De igen én egyetértek vele. Mondjuk szerintem manapság az is elég ha csak simán rendesen fel vannak öltözve és ez szerintem vonatkozhat férfiakra és nőkre egyaránt. De az se lenne rossz ha a kendő is kötelező lenne. Ilyen tekintetben szerintem az arabok jobbak nálunk európaiaknál, bár az a ninja ruha amit használnak az már túlzás.
2011. nov. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Kedves 14.04-es!


Igen, a tisztességes, visszafogott öltözködés is fontos minden időben, erről is van sok tanítás az apostoli levelekben. A fej befedése a nőknél itt kimondottan az imádkozás alkalmaira van megemlítve, bár szerintem nem volna az sem helytelen, ha folyamatosan kendőben járna az emberlánya, mivel mindig Isten színe előtt vagyunk, és bármikor fohászkodhatunk hozzá. Ilyenformán egyetértek veled, a mohamedán világ gyakorlata igazabb ebben.

2011. nov. 9. 14:21
 6/39 anonim ***** válasza:
18%

Micsoda ostobaságok ezek?!!!


Nem kezdek itt komoly fejtegetésbe. Nem éri meg. Hisze az Istent - de a magánvéleményem, hogy a Teremtő először elkészítette a piszkozatot - vagyis a férfit - aztán, a fejét kissé megcsóválva, megteremtette a jobbat, fejlettebbet: azaz a nőt. Ebből aztán a frusztrációk sora lett, de mostmár rény a tény.:-)))))

2011. nov. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 zkriszti3 ***** válasza:
85%
Szívem szerint én is hordanám.Már sokszor gondoltam rá milyen lenne hétköznapokon,az utcán vagy bárhol.Az emberi test szép,de gusztustalan ha valaki eszközként használja.Nem vagyok hívő de sok mindent szeretnék követni ami a Bibliában van.
2011. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
81%

Pál apostol azt is mondta hogy a hosszú haj fátyolként adatott a nőnek. És azt is, hogy nincsen immár semmi kárhoztatásuk akik Krisztusban vannak és azt is hogy mindent lehet, de nem minden épít.


Összegezve: akkoriban a fej befedése volt a helyes és a kulturáltan visszafogott magatartás egy férjes asszony részéről, de ma amikor az utcán a nők majdnem meztelenek, nincs értelme kendőt kötni a fejedre. Gondolom a férfiak nem az én hajamat bámulják bűnös gondolatokkal az utcán hanem a félmeztelen nőkről készült óriás plakátokat. Szerintem én bukósisakban is kimehetnék. :-)

2011. nov. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Úgy tudom, a nazarénusok nemcsak istentiszteleten, hanem a nazarénus nők a hétköznapokban is kendőben járnak az utcán.

Azt is hallottam, hogy Indiában a keresztény nők a fejükre borítják a szárijuk szárnyát, és úgy mennek templomba, de a hétköznapokban nem terítik be a fejüket a szári szárnyával.

Szerintem, aki jól érzi magát kendővel, vagy selyemsállal a fején, hordja azt nyugodtan, de aki nem akarna kendőt viselni a templomban, vagy egyéb más istentiszteleti helyen, azt ne közösítsétek már ki. Azt sem kéne piszkálni, aki kendővel a fején megy a templomba.

Mivel Jézus nem mondta, hogy a nők viseljenek bármikor is kendőt, ezért ez nem kötelező érvényű a keresztény nőkre véleményem szerint. Mondjuk ha egy katolikus templomba bemenne egy nő kendővel a fején, lehet, hogy furcsán nézne rá a pap, mivel ez már annyira nem megszokott dolog.

Üdv: 29/L

2011. nov. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Jehova Tanúinál ha egy nő tanít a bibliából egy férfit, vagy egy férfi hittestvére előtt nyilvánosan imádkozik akkor be kell fedni a fejét.

Ezzel mutatja ki a főség alapelvét.


Amúgy érdekes az indok amit a biblia vers tartalmaz: "angyalok miatt".

Vagyis ennek túl sok köze nem lehet a pillanatnyi divathoz, vagy kultúrához.

2011. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!