Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme a reinkarnálódásnak...

Mi értelme a reinkarnálódásnak, ha semmire sem emlékszem a előbbi életemre, életeimre?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 12:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
szerintem csak ilyen megnyugtató dolog, hogy ha meghalsz nem örök ismeretlen vár, hanem új éltet kezdesz + azoknak ismeg nyugvás akiknek jelenlegi életük sz*r, sok embernek jól esik ha most szenvednek akkor haláluk után majd más lesz.
2011. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Szerintem a reinkarnálódás arról szól,hogy a lélek mást is meg akar tapasztalni.De mindig a jelen élet a fontos,lehet emlékezni előző életekre is(állítólag)de nem sok értelme van foglalkozni velük.ha nem is emlékszel rájuk,talán annyi értelmük volt,hogy a jelen életedben bölcsebb vagy,mert hoztál az előzőből valamit,amit ösztönösen tudsz.

aztán bármi lehet,nem tudom,én is csak találgatok:)

2011. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Konkrét emlékeid nincsenek, de a személyiséged változik, azaz te minden inkarnálódásnál ugyanaz maradsz, de hozod magaddal az előző tapasztalások "esszenciáját".

Mondok egy szélsőséges példát: Ha te most állatkínzó lennél és következő életedet kóbórkutyaként élnéd, megtapasztalnád azokat a szenvedéseket amiket te okoztál, így tanulva empátiát az állatok iránt.

Vagy ha dúsgazdag, csak a pénznek élő ember vagy, akkor utána olyan körülmények közé születnél ahol szegénység van, de mégis boldog tudnál lenni a család, emberi kapcsolatok miatt, és ezt a tudat alatt vinnéd magaddal tovább.

2011. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy nem emlékszel az előző életeidre.

Csak nem olyan formában, mint ezen életed korábbi szakaszaira.

De bizonyos módszerekkel előhozhatók az emlékek.

Illetve a reinkarnáció célja, hogy helyrehozd, kompenzáld azt amit előző élete(i)dben elrontottál. Ehhez pedig nem kell emlékezned rájuk. Csak egy belső késztetés kell, hogy ezt meg azt tedd. Hogy miért teszed, az már nem feltétlenül kell, hogy tudatosodjon.


Amúgy nem hiszek a reinkarnációban, de ez így logikus.

2011. nov. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Helyrehozni a múltban tett dolgokat már nehezen tudod, de tanulni tudsz belőlük, és ez a célja a reinkarnálódásnak.
2011. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

A helyrehozást nem úgy értem, hogy, tudom is én, betörtél egy ablaküveget és következő életedben befoltozod.

Hanem mondjuk úgy, hogy zsarnokoskodtál, a szegényeket kizsákmányolva jutottál pénzhez, akkor a követező életedben adakoznod kell, támogatnod a szegényeket, hogy ezt helyrehozd.

Értelemszerűen a szegények, mint egyes egyének nem ugyanazok lesznek, de nem is ezen van a hangsúly.

2011. nov. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ok, azzal jót teszel, de egyáltalán nem mindegy hogy önös érdekből teszed (hogy tudatosan kiváltsd a rossz karmádat), vagy önzetlenül. Ha az első, akkor azzal szintén rossz karmát hoztál létre. :)
2011. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

A jó cselekedetek jó, a rossz cselekedetek pedig rossz karmákat teremtenek, amiknek ugyan olyan mértékű visszahatásaik lesznek.

A keleti kultúrákban ezért élnek a megvilágosultak olyan világtól elvonult életet, amit szinte teljes egészében a meditálásra, szent szövegek olvasására, kántálására (dzsapázás), lelki gyakorlatoknak szentelnek, hogy ne hozzanak létre új karmákat tetteikkel, így nem kell reinkarnálódniuk sem hogy a visszahatásaikat megtapasztalják.

Ez a mai nyugati fogyasztói társadalomban élve szinte lehetetlen.

2011. nov. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem emlékszel az előző életeidre, nem muszáj, hogy úgy legyen. Van aki emlékszik rájuk, és bizonyítani is tudja olyan tudással, amit nem szerezhetett meg más módon. Nem úgy van rendjén, hogy nem emlékszünk rájuk. Csak ez az elterjedt.
2011. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Még az előző: Amúgy az "értelme" annyi, hogy a lélek halhatatlan. Annak az elhitetése, hogy egyszer élünk pedig egy jó módszer arra, hogy kontrollálni lehessen az embert a félelemmel, illetve kényelmesebb ezt elhinni azoknak, akik szeretnek felelőtlenek lenni, mert ez lecsökkenti a felelősséget a jövő iránt is, hiszen ha csak egyszer élsz, akkor nem számít mennyit pusztítasz, vagy mit teszel, a következményeknél már nem vagy itt, de ha visszajössz a következő életedben... na vajon egy jobb jövőbe jönnél vissza, vagy egy rosszabba?
2011. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!