Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olvastam régebben egy kis...

Olvastam régebben egy kis "tanmesét", de már csak a tartalmára emlékszem. Címére vagy linkre lenne szükségem, hogy megtaláljam. (? )

Figyelt kérdés

Tehát, a tartalma:

Egy ember haldoklik és a lelke feljut a mennyországba, ahol Isten megkérdezi tőle:"Ki vagy te?"

Isten többször is felteszi a kérdést, az ember fel is sorol magáról minden félét, nevét, foglalkozását, családi állapotát, stb...De egyik válasz sem felel meg Istennek.Végül Isten visszaküldi az embert azzal, hogy majd akkor térjen vissza hozzá, ha tudni fogja magáról, valójában kicsoda.


2011. jún. 25. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ismerek olyan tanmesét, ami arról szól, hogy Isten nem ismeri az embert. Viszont ismerek olyat, amiben az ember nem ismeri, hogy milyen is igazából Isten. Biztos sokan hallották már:



Lábnyomok a homokban


Egyik éjszaka egy férfinek volt egy különös álma. Azt álmodta, hogy a tengerparton együtt sétál Jézussal. A lábnyomok a férfi életútját ábrázolták. Az egyik pár lábnyom az övé, a másik Jézusé volt.


Mikor a férfi életének az utolsó szakaszához ért, visszatekintett az egész életére. Azt vette észre, hogy életének legnehezebb időszakainál, csak egy pár lábnyom van a homokban, nem pedig kettő.


A férfit nagyon nyugtalanította a dolog, így Jézushoz fordult és ezt kérdezte: "Uram! Te azt ígérted, hogyha melletted döntök, akkor egész életemen át velem leszel. De ahogy végignézem az életemet, a legnehezebb időszakoknál csak egy pár lábnyomot látok. Én ezt nem értem! Miért éppen akkor hagynál magamra, amikor a legnagyobb szükségem van rád!"


Jézus szelíd hangon így válaszolt:

"Drága gyermekem, Én szeretlek téged, és soha nem hagynálak magadra! A legnagyobb megpróbáltatások és szenvedések ideje alatt valóban csak egy pár lábnyomot láthatsz. De ez csak azért van, mert akkor a karjaimban hordoztalak."


Mary Stevenson

2011. jún. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt a mesét, és egyáltalán nem azt jelenti, hogy Isten nem ismerte az az embert, hanem hogy az az ember még saját magát sem ismerte és így akart Istenhez kerülni. Szerintem ez vagy zen történet, vagy buddhista, ilyen sztorikat nézegess. Címe biztosan nincsen, vagy változó, ez a bölcsesség az egész távol keleten megtalálható. Néhány keresztény is rájött, hála Istennek. Keress történeteket kultúra vagy vallás szerint.
2011. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!