Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben más a "judeokereszténysé...

Miben más a "judeokereszténység" és a "szkíta kereszténység"?

Figyelt kérdés

Ahogy olvastam annyiban látok másságot hogy Jézus pártus nem zsidó, és az ószövetség nem eleme a kereszténységnek, emellett mindenben megegyezik csak úgymond ami zsidó részek

nem tartoznak a "valódi" kereszténységhez?


2011. nov. 13. 22:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
32%

"Jézus nem zsidó volt, hanem pártus (ergo szkíta). Tehát a kereszténységnek köze sincs a gaz, karvalyorrú, büdös sóher zsidókhoz."


Ez így ebben a formában igaz. Jézus Galilea földjén (szkíták földje) Názáretben született, ahová a Bevonuló Jahve zsidó serege szorította vissza a kánaánitákat (szkíták).


Na mármost akkor szerinted elképzelhető -e, hogy a szkítákat mészárló zsidó had egy gyermeke épp szkíta földön születne meg? Én eléggé kevés racionalitást látok ebben és aki ilyesmit állít annak a szellemi épségét nem tekintem teljesen kielégítőnek.

2013. szept. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
39%

Hát látom, a világnézetből adódnak általában a válaszok:)


egy kicsit tárgyszerűbben, amennyit én tudok:

-kereszténység: akik Jézus Krisztus tanítását követik, az Újszövetség alapján. Az Ószövetség a keresztények számára 3 dologban fontos: 1, minden Istentől származik; 2, Tízparancsolat; 3, Messiás-jövendölések, amik Jézusban teljesedtek be. Ma nem illik csak így emlegetni, elé kell rakni a következőt, és ezzel eljutottunk a


-judeo-kereszténységhez: nem tudom ki használta először ezt a kifejezést. Azt viszont igen, manapság (katolikus, protestáns egyaránt) bőszen használják, mind a zsidóságot pozitívan, mind negatívan szemlélők. Előbbiek (általában vallási elöljárók, hivatalos személyek) amikor hangsúlyozzák (mindig, minden fórumon), hogy a kereszténység a zsidóságból nőtt ki. Ez az 1. pontban leírt 3 témában igaz, egyébként nagy butaság, ha valaki nem hiszi, vesse össze a zsidó tanítást Jézuséval.

Utóbbiak (akik nem szimpatizálnak a zsidókkal), szintén használják, értelemszerűen negatív éllel. Ezek közt, attól függ milyen a nézőpontjuk, a következők találhatók meg többek között: Jézus nem volt zsidó, a hagyomány téves; el kell hagyni az Ószövetséget stb.


Egy biztos, a reneszánsz óta eléggé befurakodtak a zsidók az Egyházba, és ezért nagyobb hangsúlyt fektetnek az Ószövetségre, mint előtte. Illetve több a magyarázkodás, duma, (a tanítás is ott kezdett zavarossá válni) mint előtte. Művészetben is megfigyelhető.


-szkíta-kereszténység: több mindent olvastam erről, nem vagyok szakértő, de nem is hülyézek le mindenkit. No. Vmi olyasmiről van itt szó, hogy a kereszténység összekeveredett arrafele az ősvallással (ami Napisten, Napbaöltözött Asszonyt stb-t használt). Aztán Mani püspök tanításai (amit az Egyház eretneknek kiáltott ki), ott táptalajra találtak. Egy keleti, békét, testvériséget hirdető vallásnak mondanám (ami nagyban összecseng a sztyeppei népek világnézetével). Legalábbis nekem így jött le. Ezért szokták azt mondani, a kereszténységet az tartotta volna meg eredeti formájában, csak elkezdték körmönfonttá tenni Konstantinápolyban, Rómában.


Az alábbi 2 videót ajánlanám figyelmedbe:

https://www.youtube.com/watch?v=20lbMegGkcA

https://www.youtube.com/watch?v=_m8Xf__U_ps

2015. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
19%

Ti minf hülyék vagytok.

A szkíta kereszténység volt, van és lesz.

Jézus pártus volt és nem zsidó.

Arámi nyelvet beszélt, ami nem egy sémi ágazat, az arámi az hun.

Sok elmélet szeirnt magyarul is tudott folyékonyan, hisz anyja párthus hercegnő, ő maga pedig herceg volt !

2016. júl. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!