Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mily nézeteket hangoztatna...

Mily nézeteket hangoztatna egy fundamentalista keresztény egy vallásközi békekonferencián?

Figyelt kérdés

1.) el se menne? mert az ilyen tolerancia és béke az ördögtől való? és akik nem a kereszténységre alapozódóan etikusak és jóravalóak azok megtévesztettek és a Tanítójuk ki erre vezette őket az egy "szemétláda" noha a puding próbája az evés. és lám finom. de a keresztény puding karácsonyibb?


2.) elmenne és a fentieket előadva, térítésre és mások vallásának pocskondiázására használná fel idejét, így prezentálva a békét?


3.) elmenne és esetleg hajlamos lenne mások hitének tiszteletére?


4.) elmenne és közölné, hogy neki nem a muszlimokkal, a hindukkal, a buddhistákkal, vagy a kínai univerzalistákkal, hanem az iszlámmal, a hinduizmussal, a buddhizmussal, és a kínai univerzalizmussal van baja, fityet-fütyülve arra a tényre, hogy az adott emberek indentitását képezik ezek a vallások (ahogy neki a kereszténység), tehát ha ezekkel nem toleráns akkor velük sem toleráns?


5.) Ellenkonferenciát szervezne, ahova csak joviális nézeteket (az övét, melyet Isdten nézeteiként állít be Lol)hangoztató és való egyénneknek lenne helye és szólási joga.


6.) A konferencia színhelyéül szolgáló épület elött evangelizálna (személyközi interakcióban vezetve elő mások pocskondiázását, a fentiek értelmében)?


2011. nov. 17. 11:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Én egy 7. opciót választanék.

Egy fundamentalista keresztyén elkezdene imádkozni azokért, akik ott lesznek, mert tudja, hogy Isten szereti őket is, és nem akarja, hogy elvesszenek.


Ha Isten eközben arra indítana, hogy menjek el személyesen is, és lehetőségem lenne beszélni, elmondanám nekik, milyen változásokat hoz az élet(em)ben Isten kegyelmének megismerése.

Egy fundamentalista keresztyén tudja, hogy fénynek lenni annyi, hogy világítasz: nem a sötétséget ostorozod, mert attól az még nem szűnik meg. Egyszerűen világítasz azzal, amid van, ez mindennél többet ér.

Ez az, ami más fundamentalistától megkülönbözteti: nem öl a hitéért, de hajlandó meghalni érte.

2011. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Értem, tehát nem tenne semmit a béke előmozdításáért, és a fejében élő GONOSZ DÉMONHOZ imádkozna, a béke ellenében.
2011. nov. 17. 11:20
 3/20 A kérdező kommentje:
mellesleg a 7. pontod megegyezik részben az 1.-vel
2011. nov. 17. 11:22
 4/20 anonim ***** válasza:
27%

Jézusom, mab, de kemény tudsz lenni szegény fundikhoz.


Szerintem nem mennének el egy ilyen konferenciára, de csak hogy tudd, nem csak vallásközi konferenciákkal lehet tenni a világbékéért, az is jó, ha mint az első írja, megpróbál az életével "világítani" jót tenni.


Én annak idején erősen fundi voltam, és nem mentem volna el egy ilyen konferenciára, de nem azért mert nem tisztelek másokat, hanem mert nem látom értelmét összevegyíteni a keresztény imát mondjuk egy muszlim imával. A kettő olyan mint a tűz és víz: kioltja egymást. De a különböző vallások, fajok közötti harmónia mindig is nagyon fontos volt számomra.


Egyébként a fundamentalizmus sokszor egy szükségszerű első lépés, fejlődési szakasz a vallásosságban, főleg a monoteista vallásoknál. Légy türelmes velük mab, fel fognak nőni.


Freya

2011. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Magasztos Úr Buddha! Értem amit mondassz kedves Freya de ugye te meg érted, hogy a 4. pontban leírtak alapjaiban leplezik le a szóbanforgó fundamentalista szellemi hozzáállást! Őszintén szólva borzalmas képmutatásnak látom a fundamentalizmus minden formáját.


Azzal határozottan nem értek egyet, hogy ne lehetne közösen imádkozni. (ez nem jelenti azt, hogy a másik imáját kell mondani) Azt hiszem, hogy ezen konferenciák egyikének sem volt soha sem célja a vallások elegyítése. A primordiális-tanra (valamely egységes vallásra) vonatkozó állításokat én sem fogadom el. Céljuk volt ellenben ezeknek a konferenciáknak a vallási különbözőségek toleráns kezelése. (tehát a vallási sajátosságok megtartása mellett, a békés együttélés) Ahogyan a nyelvi, az etnikai, és egyéb másságokra való hivatkozás alapján történő megkülönböztetés elfogadhatatlan, úgy ezen sajátosság alapján is elfogadhatatlan a megkülönböztetés. Itt mindig azzal, jönnek, hogy a fundit is tolerálni kell, ahogy a zsidó és egyéb -gyülölőt is. Persze személyét tolerálni is kell, de nézeteit nem. /Itt direkt fordítom vissza saját gondolkodásmódjukat./ És ezzel semmi baj, mondja amit akar. Az ezzen szellemtől irtozó embereknek viszont kötelessége minduntalan leleplezni az ilyen magatartás mögött lappangó, zsigeri paranoiát, és destruktív tendenciát. A megértésre, az értelmezésre való képesség hiányát. Akkor is ha ettől nem lesz népszerű. A koncentrációs táborok világa után bármely rasszista, homofób, sérült-emberekkel szembeni szóbeli és tetleges intolerancia, megengedhetetlen, és "bűnösök közt cinkos aki néma". A vallások tekintetében a fundik képvisselik a fasizmust. Félreértés ne essék! Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ezen kisebbségek bármit megtehetnek, valamely előzetes sérelemre hivatkozva (pl. Izrael, ahogy itt elfogadhatatlan az antiszemitizmus, ott elfogadhatatlan a palesztinokkal szembeni bánásmód, útálatos, hogy ezeket a dolgokat összekeverjük, és az egyikkel mentjük a másikat. Mindkettő fertelemes a hazai zsidózás, és homofóbia éppúgy, mint a a telepesek és az állam ottani működése. És véleményem szerint -összeesküvés elmélet vagy sem- igenis létezik egy olyan multipozicionált multinacionális csoportja a világnak, amely meglehetpősen kései fejleménye történelmünknek, és akiknek újszerű és elszámoltathatatlan és beláthatatlan hatása van a világra , ám ezek az emberek nem zsidók, nem, hottentották, katolikusok, vagy ufonauták, hanem egyszerűen a rendszer jóljárt, pszichopata személyiségű haszonélvezői, egyfajata új arisztokrácia. Nagyon helyes például ezen furcsa jelenségről (akár valamilyen összeesküvés elmélet örve alatt is) de beszélni.


No, de ez elkanyarított minket a lényegtől. A fundamentalisták jószerivel szükségszerűen harcban állnak a világgal, szellemi, verbális, vagy testi harcban. Ezért nem igazán lehetnek vallásosak, a szó azon értelmében, hogy bizonyosságuk van. Úgy tesznek mintha bizonyosságuk lenne. Tetteikben ez a legritkább esetben jelenik meg.


valóban a fényre vonatkozó idézet ismeretes a Magasztos mondatai közül is.


"Egyetlen mécses eloszlatja évszázadok sötétségét. Ne átkozd a rosszat, gyújts világosságot."


Az azonban nem világosság, hogy fel teszem, mi több arra alapozom hitem, hogy mások elkárhoznak majd. Ez nem a mécses hanem az éjszaka tartománya.


De tökéletesen igazad van, kevesebbet kellene ezzel foglalkoznom. Igazából azért gurultam be, mert az előbb valahol már megint azt olvastam, hogy csak a keresztények a jó emberek, a többi sz@r alak. Már engedtessék meg, én aki évek óta sérült és szegény emberekkel foglalkozom, ha nem is vagyok jó, azért egy középszert hagy tartsak márfenn magamnak.

2011. nov. 17. 12:16
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező:

Mi mást tehetnék a béke előmozdításán azon kívül, hogy senkit sem bántok, hanem békésen élek?

A baj ott kezdődik, amikor a BÉKÉRŐL VITATKOZNI akar valaki. Mint te. A provokáción kívül milyen más megoldást tudsz javasolni?

2011. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ja és a baj nem ott kezdődik amikor valaki a békéről dialógust kíván folytatni, hanem arról kinyilatkoztat mint Te.
2011. nov. 17. 17:06
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia

Oké tegyük fel hogy mindenkinek tolerálnia kell más istenét és elmennének erre a "Béke" konferenciára.

De jönnének olyanok is akiknek nem elég hogy csak ennyi isten van mer egyik sem tetszik nekik és más vallásokat is létrehoznak.

Tehát elmennének a konferenciára a melegek istene meg a pedofilok istene.

Te tolerálnád őket??

2011. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

A keresztény komolyan veszi a próféciákat, kiváltképp Krisztus szavait. Ez a vallásközi békekonferencia legfeljebb workshopnak jó, de nincs jövőbeli realitása, mert a kerezstény tudja honnan jött és hová megy.


2Pt 1,19 "És igen biztos nálunk a prófétai beszéd is, a melyre jól teszitek, ha figyelmeztek, mint sötét helyen világító szövétnekre, míg nappal virrad, és hajnalcsillag kél fel szívetekben;"


A keresztény nem egyenlő a katolikussal, a reformátussal, a jehova tanúikkal, az adventistákkal, a hit gyülekezettel, stb. A keresztény ember gondolata, cselekedete mellett ott van Krisztus.

Amit a keresztény tesz, Krisztus teszi.

"És ő leesvén a földre, halla szózatot, mely ezt mondja vala néki: Saul, Saul, mit kergetsz engem?" Pedig a követőit üldözte...:)))


Üdv: L

2011. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

értelmetlennek tetszik a kérdés, ilyen istenekről még nem hallottam. valószínüleg nem is lesz, senki aki ilyet kérvényez.


A kérdésedben (feltevésedben) azonban hármas állítás szerepel: a nem /fundamentalista értelemben felfogott/ kereszténységen, kívül minden vallás olyan mintha a melegek és a pedofilok vallása lenne. ez ugye nem igaz.


Kettő: a melegek és a pedofilok azonosak. ez szintén nem igaz.


A melegek büncselekményt követnek el amiképpen a pedofilok. Ez megint nem igaz.


Amúgy emberjogi értelemben a melegekkel semmi baj. A pedofilokat pedig fogják el a rendőrök és különítsék el a társadalomtól. nem hiszem hogy ezek a fogalamak, vallások, szexuális szokások, bűncselekmények összekeverhetőek lennének.


ne haragudj de elég értelmetlen feltevés volt.

Mahatma Gandhi, M. L. King, a XIV. dalai láma, hogy három vallás, három más-más korban élt nagy képviselőjét említsem, nagyon is elképzelhetőnek tartják saját hitük gyakorlása mellett, a másik hitének tiszteletben tartását. (tudtommal egyikük sem keveredett pedofilia gyanújába)

2011. nov. 17. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!