Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia mér nem ír arról...

A biblia mér nem ír arról hogy kell az evangéliumot hirdetni?

Figyelt kérdés

Sok "kereszténynél" ez abban merül ki hogy a pokollal fenyegetőznek még a másik "keresztényt" is.

Hol írja a biblia hogy ez a kereszténység?

Mér nem a saját életükkel mutatják meg hogy nem csak keresztények de szentek is?


2011. nov. 18. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csakhogy ne a kérdésre válaszoljak, hanem véleményezzem azt egy kicsit:


Bár, lehet, hogy sokszor beleesek én magam is az általad felvázolt hirdetési stílusba, még ha nem is azon szavakkal, ahogy leírtad, de....


köszönöm, hogy feltetted a kérdést. :)))


Üdv: L

2011. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert az eredeti (gnosztikus) kereszténységnek az a filozófiája, hogy nem kell, nem szabad hirdetni. Nem térítenek. Azt csak az egyházak találták ki.
2011. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mt24,14 "És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég. "


Üdv: L

2011. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nun ja... a másik verzió meg ugye úgy hangzik, hogy "tegyetek tanítványokká minden népeket" - viszont közös mindkettőben, hogy mind a hirdetésre, mind a tanításra vagy odafigyelnek a címzettek, vagy nem... és tény, hogy sehol nem esik szó erőszakos sujkolásról. Úgyhogy tény, a kérdező jól látja a dolgot: életvitelbeli példamutatás az igazi, erőszakoskodás és fenyegetőzés nélkül. Lehet példát venni róla! :)
2011. nov. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem önkéntes hirdetőkről nem ír. Mindazon emberek, kik hirdették, az apostolok Krisztus kiválasztottai voltak. Eleve ő választotta a 12-t, és ő választotta Pált is. Nem ők jelentkeztek. Az Úr választotta Mózest is, Jónást is. Mózes is, Jónás is nagyon, de nagyon ódzkodott a feladattól. Nézzük meg az ószövetségi prófétákat, ők sem feltétlen rajongtak először az ötletért, ha szabad így kifejeznem magam.


Én úgy gondolom, hogy amiképpen Krisztus feltámadása után kiáradt a szenlélek az apostolokra, éppúgy árad ki az utolsó napokban az evangélium hirdetőinek a szentlélek. De vehetjük ezt az időt is a kiáradás idejének, páratlan elfojtott információk ütik fel a fejüket a Bibliából. Sorra értjük meg a próféciákat, évtizedek óta. Sok felekezetben emberek gyógyúlnak meg, imádság hatására húzódik vissza, majd múlnak el halálos betegségek. Magam élem meg nagyon sokszor, hogy kérek és adatik. Nem értek, és még aznap megértem. Kérem, és gyógyul.


Üdv:L

2011. nov. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2,17 Amikor ezt Jézus meghallotta, így szólt hozzájuk: "Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek; nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket."


Jézus pedig ezt mondta: "Én ítéletre jöttem e világra, hogy akik nem látnak, lássanak, és akik látnak, vakká legyenek."

9,40 Meghallották ezt azok a farizeusok, akik a közelében voltak, és ezt kérdezték tőle: "Talán mi is vakok vagyunk?"

9,41 Jézus ezt mondta nekik: "Ha vakok volnátok, nem lenne bűnötök, mivel azonban most azt mondjátok: látunk, megmarad a bűnötök."

2011. nov. 18. 19:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha jól értem mindenki bűnös de aki nem bűnös az bűnös marad de aki bűnös az megigazul?:)
2011. nov. 18. 19:48
 8/11 eric_one ***** válasza:

De igen található róla, főleg a levelekben melyek az evangéliumokat magyarázzák úgymond.


2Tim 2,24-

"24Az Úr szolgája pedig ne veszekedjen

senkivel! Legyen kedves és türelmes mindenkihez, és gyakorlott a tanításban!

25Szelíden és udvariasan igazítsa helyre azokat, akik ellenkeznek vele! Abban a

reményben foglalkozzon velük, hogy Isten talán mégis megváltoztatja ezeknek

az ellenkezőknek a szívét és gondolkodását, és akkor felismerik az igazságot.

26A Sátán* ezeket csapdába ejtette, hogy azt tegyék, amit ő akar. De még ezek az

emberek is észhez térhetnek, és kimenekülhetnek a csapdából.


2Tim 4,2-5

"Hirdesd az ígét, állj elő vele alkalmatos, alkalmatlan időben, ints, feddj, buzdíts teljes béketűréssel és tanítással. 3Azért írom ezt, mert eljön majd az idő, amikor az emberek hallani sem akarják többé az egészséges tanítást. Inkább olyan tanítókat keresnek maguknak, akik azt fogják mondani, amit az emberek hallani szeretnének. 4Akkor az emberek elfordulnak az igazságtól, és inkább a kitalált, misztikus történetek érdeklik őket. 5Te azonban őrizd meg a józanságodat, és bármilyen nehézséggel kell szembenézned, viseld el! Kitartóan végezd azt a szolgálatot, amit Isten rád bízott, hirdesd ki és mondd el az embereknek mindenhol az örömhírt*!""


Csak 2 idézet és máris benne van mennyi minden, ne veszekedj, türelmesen, szeliden, reménységben, alkalmas és alkalmatlan időben tehát bármikor nem kell megvárni hogy majd ha egyszer csak kettesben lesztek és süt a nap..... ints, feddj, buzdíts teljes béketűréssel, taníts kitartóan, elviselve a nehézségeket melyek ebből adódnak, mert Isten ezt bízta rád és rám és mindenkire.


De nagyon sok tanácsot olvashatsz, szinte bármelyik levélbe


1Pét 3,15

15Szívetekben Krisztust

tiszteljétek, mint Uratokat! Mindig legyetek készek, hogy meg tudjatok

felelni azoknak, akik azt kérdezik, miben reménykedtek! 16De szelíden és

tisztelettel válaszoljatok nekik! Legyen tiszta a lelkiismeretetek! Így akik

Krisztus követése miatt kritizálnak benneteket, szégyent fognak vallani.

17Lehet, hogy jót tesztek, és igazságosan éltek, mégis szenvednetek kell. De

ha Istennek ez az akarata, ez még mindig sokkal jobb, mintha valami

rosszat tesztek, és amiatt szenvedtek. 18Hiszen maga Krisztus is meghalt

egyszer a bűnök miatt.


többet nem is ollózok be, így is hosszú lett a válaszom, köszönöm figyelmed. Isten áldjon!

2011. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 eric_one ***** válasza:

Mt 28,19

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,


Ez mindenkinek szól, hiszen Isten népe "királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép." Mindenki pap is egyben ezen értelmezés szerint.

2011. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Sok "kereszténynél" ez abban merül ki hogy a pokollal fenyegetőznek még a másik "keresztényt" is.

Hol írja a biblia hogy ez a kereszténység?

Mér nem a saját életükkel mutatják meg hogy nem csak keresztények de szentek is?"

Azért,mert a könnyebbik utat választják.példát mutatni,türelmesnek és szeretetteljesnek lenni másokhoz nehezebb,mint megszállottan szajkózni a saját véleményüket.egyébként meg miért érvelnek a Bibliával azok,akik nem tartják be Isten szavát,mivel ha "az ítélkezés Isten dolga",akkor ők miért akarják megmagyarázni másoknak,hogy hová fognak kerülni,és Isten kinek mit bocsájt meg?

2011. nov. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!