Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges hogy Isten nem...

Lehetséges hogy Isten nem csak a embereket (földieket) teremtett, hanem más földönkívüli lényeket is?

Figyelt kérdés
Elsősorban a keresztényektől kérdezem.
2009. máj. 11. 15:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Keresztény, katolikus vagyok.

Szerintem Isten csak elindította az Univerzumot, aztán lett belőle ami lett.

Tehát lehet rengeteg bolygón értelmes vagy nem értelmes élet, lehet, hogy más dimenziókban is élünk és a katolikus egyház se mondta ki soha hogy nincs pl. reinkarnáció. Azt mondta, hogy ezt nem tudjuk.

Tehát az én hitemmel ezek a dolgok nem ellenkeznek, nincs ismeretünk róla, hogy hogyan vannak.

2009. máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

OFF: Szerintem az a katolikus, aki azt hiszi, amit a katolikus egyház tanít, legalább is nagy vonalakban.


Valóban, erről nem ír a Biblia, így akár lehet is.

2009. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Persze, hogyne. Meg ő teremtette a világot, ő rajzolta a csillagokat, sőt még az eget is ő festette be kékre. És van, aki elhiszi, h van Isten?
2009. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

a katolikus egyház se mondta ki soha hogy nincs pl. reinkarnáció.


Ez nem igy van


"az ember számára az a rendelkezés, hogy egyszer haljon meg, és utána ítéletben legyen része,"

Zsidókhoz irt levél 9,27

2009. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Azt gondolom, hogy Isten teremtette az életet, és különféle csillagrendszerekben különféle életformák jöhettek létre az eredeti teremtésből. Tehát az evolúciónak le kell játszódni mindenütt, és lehet, hogy időben eltolódva, különböző bolygók lakói az evolúciónak más-más állomásán vannak.

Az igaz, hogy van utalás a Bibliában arra, hogy nem lehet újra és újra megszületni, viszont az ellenkezője is kiolvasható belőle. Pl. Jézustól azt kérdezik: Illés vagy te? Azt gondolom, hogy az úgynevezett kanonizálás folyamatában lettek törölve a reincarnációra vonatkozó szövegek.

2009. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Az igaz, hogy van utalás a Bibliában arra, hogy nem lehet újra és újra megszületni, viszont az ellenkezője is kiolvasható belőle."


Nem olvasható ki.

A Zsidókhoz irt levél egyértelmüen fogalmaz.


Pl. Jézustól azt kérdezik: Illés vagy te?


"10A tanítványok megkérdezték: "Miért mondják az írástudók, hogy előbb Illésnek kell eljönnie?" 11Így felelt: "Illés ugyan eljön és helyreállít mindent. 12Csakhogy én azt mondom nektek: Illés már eljött, de nem ismerték fel, úgy bántak vele, ahogy akartak. Így szenved majd tőlük az Emberfia is." 13Ekkor a tanítványok megértették, hogy Keresztelő Jánosról beszélt nekik.

Mt 17,10-13


Ez az eredeti szöveg.

2009. máj. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a lehető legnagyobb önzés lenne magunk felé és kicsinylés Isten hatalma felé, ha azt gondolnánk, hogy egyedül itt van valamilyen élet az emberi ésszel fölfoghatatlan számú csillagok közt.
2009. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

szia!


Érdekeset kérdezel. Elméletileg a kereszténység tanítása szerint megteremtette Isten a bolygórendszereket ; de konkrétan nem tér ki csak a Föld sorsára , avagy az a meghatározó:) Én is úgy vélem mégis, hogy butaság lenne azt hinni, hogy "egyedül" vagyunk.Főleg, hogy újabb és újabb Naprendszereket fedeznek fel, hasonló bolygókkal , mint a Föld. De azért nagyon sok "vaskalapos" tézis él még mindig ; hasonlóan a "föld lapos , és kész" tantételhez. A vallásban is lehet rációt keresni, én így vélem.

2009. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%

Lehetséges,de ugyan úgy az ellenkezője is,hogy egyedül vagyunk a naprendszerek között.

Ha eggyátalán naprendszerek e azok amelyekről azt állitják,hogy azok? Mert nagyon távoliak és itt a földön mit látnak a csillagászok egy dolog.

A földön csak homályos ismereteket szereszhetünk a teljességről ide tartozik a más bolygókon való élet vagy az Isten országa-királysága.

A biblia nem ír konkrétan erről de Isten tulajdonságait ismerve lehetséges és nem biztos.

Korinthusbeliekhez írt I. levél 13,12

Mert most tükör által homályosan látunk,akkor pedig színről-színre;most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.

2009. máj. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
A Hubble távcsővel elég jó széjjel lehet nézni, habár igaz, ami igaz, nem a mai állapotot látjuk, hanem a ki tudja, hány ezer vagy millió évvel ezelőttit. A Bibliában is vannak érdekes jelenetek, amit egyesek (köztük én is) földönkívüliek látogatásának fognak fel, pl. Illés elragadása, Jákob és a leszálló (szerintem) űrhajó, és hogy föl-le járkáltak az angyalok, és bevitték őt az űrhajó belsejébe, meg aztán van egy olyan, hogy: az istenek fiai (vagy istenfiak) szépnek találták a földi asszonyokat, és gyerekeket nemzettek velük, példa erre Góliát, vajon mivel magyarázhatók ezek? Bizony azt gondolom, hogy a csillogó szkafanderekben megjelenő "külföldiek"- et hitték angyaloknak az akkori emberek.
2009. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!