Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha bahai hitű vagyok, attól...

Ha bahai hitű vagyok, attól függetlenül még megtarthatom a karácsonyt, és ünnepelhetek keresztény ünnepeket?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem fel a bahai hitet, és azóta nagyon össze vagyok zavarodva, azáltal, hogy most akkor a tisztelet is oda veszett e Jézus iránt, mivel ez a hit minden vallású ember iránti tiszteletet hirdeti. De akkor én most Jézust csak egynek kell hogy tartsam a sok közül??? Segítsetek... Nem tudom lehet jobb lenne,ha a csütörtöki vizsgámra tanulnék???

Üdv:Anna


2011. máj. 7. 21:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Lassan kezdem azt gondolni rólad, hogy nem vagy százas, Anna...
2011. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
2011. máj. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2011. máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 yuda ***** válasza:
100%
Azt gondolom nem vagy te semmilyen hitű Anna- hanem egy összezavarodott személy , aki kínlódik unalmában.
2011. máj. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

nyugodtan ünnepeld a Karácsonyt(ne most, majd decemberben)


Isten a szeretet. - mondja János evangélista.

Vedd úgy, hogy akkor ragyog fel ez a szeretet, mint egy különös csillag.


Kedves Anna: mindenképp tanulj a csütörtöki vizsgádra!

az most a legfonosabb.


Nagyon össze-vissza kavarogsz vallás ügyben - volt, ahol írtad, egész nap sírtál miatta.

Ha gondolod, írj priv. A vizsga után. Talán tudok egy kicsit segíteni, hogy találd meg a saját utadat.

üdv.:- a másik anna,az anonimanna

2011. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj inkább a vizsgádra (mondom ezt én, akinek hétfőn 2 elővizsgája lesz, és még bele se kezdett...)
2011. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én a Vörösfenyőt ünneplem karácsonykor. Az nem ember. A Vörösfenyő az isten.
2011. máj. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem legyél egyszerűen csak Anna-hitű.
2011. máj. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ateisták is megünneplik a karácsony, zsidók is, akkor bahai hittel miért ne lehetne...
2011. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok!


Rettenetesen fel vagyok háborodva, mert valaki a nevemben írt ki kérdést a valláskritika témakörbe, pontosabban ezt a kérdést valaki a nevemben írta ki valaki, de én majd írok privit az illetőnek, de azt nem fogja megköszönni nekem, az biztos.


1. A baháí hitet még nem vettem fel, és a karácsonnyal, húsvéttal kapcsolatos dolgoknak utána fogok nézni, ezt nem ide a gyk-ra fogom kiírni.

Már találtam egy lányt, aki segít nekem tanulni a baháí vallást, ha valami problémám/kérdésem van, tőle kérdezem meg, és nem a Gyik-ra írom ki. a héten találtam meg ezt a lányt az Interneten.

Csütörtökön valóban lesz egy vizsgám, de ezt csak véletlen egybeesésnek tudható be, hogy a kérdező ezt megsaccolta.

Ettől függetlenül van időm a baháí vallást is tanulni, és nagyon beosztom az időmet, és megvan, hogy mikor tanulunk ujdonsült segítőmmel a vallást, és mikor tanulok a vizsgámra.

Nagyon szépen kérlek titeket, hogy egy másik ember nevében ne írjatok ki kérdést a Gyik-ra, mert ez egyáltalán nem kedves Isten szemében, másrészt miért kell ismeretlenül másokat szivatni?

Üdv: az igazi Anna

2011. máj. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!