Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeknek mi a véleménye...

Keresztényeknek mi a véleménye a 2012 világvégéről?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 11:44
1 2
 1/20 Andizsuzsi ***** válasza:
25%
Miért, lesz?
2011. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Antimod ***** válasza:
78%
Keresztény vagyok. Miért lenne jövőre világvége? Egyáltalán mi az a világvége? Mi ér véget és hogyan?
2011. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Én mint Keresztény nem foglalkozom ezzel, ugyanis semmilyen Bibliai alapja nincs. Jézus felhívta a figyelmünket bizonyos dolgokra például Máté Evangéliuma 24. fejezetében és inkább azokra figyelek oda.


Minden jót!

2011. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%

Szia Kérdező!

Egy kereszténynem hisz a világvégében, mert nincs bibliai alapja.

Ismerek ateistákat is, akik azt mondják, hogy ez a 2012-es világvége baromság.

A másik meg az, hogy mit értünk világvége alatt?

Ha arra gondol valaki, hogy elpusztul a Föld 2012-ben,akkor az az ember tényleg nagyon el van tájolódva.

Ha viszont arra gondolunk, hogy nem a Föld pusztul el, hanem a meglévő társadalmi-gazdasági rendszerek omlanak össze, és jön helyettük egy jobb világ, az nem lenne rossz kilátás, sőt rá is férne az emberiségre, hogy felhagyjon ezzel az önpusztító életmóddal, ami nem tartható fenn sokáig.

Azt azonban, hogy ténylegesen mi fog történni 2012-ben, csak Isten tudhatja, mi nem.

Üdv: 29/L

2011. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Én nem vagyok keresztény, de én is kíváncsi voltam, hogy mi lehet erről a véleményük. Nyilván ahány felekezet annyiféle megközelítés. A fentiek egységesen tartalmatlannak tekintik. Itt viszont egy meghökkentő link (valamely extra karizmatikus társaságtól a témáról).



[link]

2011. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Kevesen tudják, hogy a maják több naptárrendszert is használtak, mivel kifinomult módszereik voltak az idő mérésére, kiváló csillagászok és matematikusok voltak. Naptáraik egyike volt csupán az un. hosszú számítás, amelyet ie. 355 körül állítottak fel, kezdő dátuma pedig 0.0.0.0.0 volt, ami a mi naptárunk szerint ie. 3114.08.11-nek felelt meg. Ez 2012.12.21-én éri el a bűvösnek tartott 13.0.0.0.0 dátumot. Azt még fontos tudni, hogy a maják 20-as számrendszert használnak, vagyis 19-ig megy a naptár!


Tudod az a vicces, hogy minden világvége koncepció ugyanazt a katasztrófasorozatot mutatja be, egyetlen különbség köztük a dátumban van! Vallási szempontból nézve a világvége dátumoknak semmi jelentősége nincs. Nem tudhatjuk a világvégének konkrét időpontját, de úgy gondolom jól is van ez így. Mert a lényeg nem a dátum, hanem az, hogy hogyan élünk addig itt a Földön! Az ember ugyanis nem halhatatlan, ilyen értelemben mindegy, hogy egy zongora esik valakire, vagy egy 25 millió tonnás kisbolygó, az eredmény nem változik! ;-)


A Biblia tanulsága szerint mindenképpen találkozni fogunk Teremtőnkkel, igazi fontossága csak a találkozás minőségének, eredményének van. Nem az a fontos hogyan következik be a vég, hanem, hogy utána mi lesz a sorsunk. A felkészülést erre azonban már ma el kell kezdenünk.


Üdv. Péter

2011. nov. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

A Church of God nem keresztény!!! Vigyázni kell az ilyenekkel. Ahogyan az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza (mormonok).

Becsapják az embereket, mert olyan néven futnak, ami arra utal, hogy keresztények, pedig nem azok!

2011. nov. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a Biblia alapján az utolsó időket éljük (ezt a pápa is kijelentette nemrég), de ha tippelni kellene akkor azt mondanám hogy még pár évig elhúzódik majd ennek a kultúrának a vége. A keresztények már 2000 éve is azt gondolták hogy az utolsó időkben élnek. És nem hiszem hogy a jelenlegi rendszernek vége után világvége lenne. Szerintem előbb lesz a földön egy szebb korszak, hiszen ezért imádkozunk már 2000 éve (jöjjön el a Te országod).
2011. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia !



A Maja naptár szerint 2012 végén lezárul a naptári ciklus és utána nem számolják az időt, ebből gondolják egyesek azt hogy világvége lesz.

Viszont mivel az utolsó időkben járunk olyan katasztrófa amely megrázza a világot bekövetkezhet 2012 végén ez elmélet közelebb jár az igazsághoz mint az előző.

A történelemben mindig is volt világvége elmélet

(pl:2000-es év) amelynek egynek sem volt igaza.



Shalom.

2011. nov. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy a maják leszármazottai és szellemi vezetőik sem mondják ki, hogy valamiféle katasztrófa vagy akármi elpusztítja a Földet.

Aki a legtöbbet foglalkozott a majákkal spirituális téren és a meglévő mai törzseknek is barátja Drunvalo Melchizedek. Van magyarul is filmje videomegosztókon, pozitív kicsengése van ezért érdemes megnézni.

2011. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!