Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A cserkészeknek muszáj valláso...

A cserkészeknek muszáj vallásosnak lenniük?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem.
2009. máj. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Olvass kicsit "BiPi"-ről, aki az egészet kitalálta, és megtudod, mik az alapelvei. Egy cserkésznek azokat kell követnie. Ez a legbiztosabb forrás.
2009. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Igen


A cserkészet vagy cserkészmozgalom (angolul: Scouting, ill. Scout Movement) egy önkéntes, vallásos, politikamentes ifjúságnevelő mozgalom


A „kötelesség Isten iránt” a cserkészet egyik alapelve.

2009. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Tudjátok, mit? Itt a válasz: [link]
2009. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a belinkelt oldalról másolom:

"A cserkészet önkéntes, vallásos, pártpolitikától független ifjúsági mozgalom, amely nyitott mindenki számára származástól, nemtől, társadalmi és vagyoni helyzettől, valamint vallási meggyőződéstől függetlenül."

2009. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
vagyis bármilyen vallású fiatal lehet tag
2009. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
BiPi úgy indította az egészet, hogy mikor katonaként harcolt, írt valami könyvet, amit mások is olvastak és használtak, és megkérték, hogy tegyen kísérletet a fiúk jó állampolgárrá nevelésére, vagyis vallásról igazából nem volt szó, természetesen ott vannak a vallási alaptételek a cserkészetben, olyan alapelvek, amiket egy jó embernek vallástól függetlenül is illene követni, de nem feltétel, hogy valaki vallásos legyen vagy hogy egy bizonyos valláshoz tartozó legyen. Én voltam cserkész, illetve akit egyszer felavattak, az örökre cserkész marad, akkor is, ha feloszlik a cserkészcsapat, nálunk se voltak ilyen feltételek, igaz, volt tábori mise, viszont mindemellett kirándultunk, sátorban aludtunk, tanultunk elsősegélyt, térképismeretet, tájékozódást, a cserkésztörvényeket, tűzrakást, főztünk... stb.
2009. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Én amikor cserkészkedtem sosem imádkoztam, amikor kérdezték, hogy miért, elmondtam nekik, hogy az értékrendet elfogadom, de nem érzem magam így vallásosnak, elfogadták, soha nem is kérdezték többet. Szóval ha nem akar valaki nagyon belemerülni a vallásba, ne tegye. Mondjuk a mi csapatunk pont elég vallásos volt. Nekem már néha sok volt.
2009. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
A cserkészszövetségnél leírtaknál jobb választ senki nem fog találni erre, akkor is, ha lepontozzátok, az a nagyokos, aki lepontozta, nem tud olvasni.
2009. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szijasztook!

Aki a 7. választ küldte elmondána milyen cspat oszlott fel? Ha nézed akkor itt az emailem ha elmondanád érdekelne!

tabori.laura@citromail.hu

De a többiek is nyugodtam íírhatnak

2009. máj. 12. 20:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!