Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhizmus vagy kereszténység?

Buddhizmus vagy kereszténység?

Figyelt kérdés

te melyik útat választanád és miért

normális indokokat és válaszokat kérek

köszönöm :-)


2011. nov. 22. 01:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"aki az igazságot keresi,annak nem lehet szempont, hogy az közel áll-e a személyiségéhez, vagy, hogy mennyire kényelmesen bele tudja illeszteni az életébe."


Ha megnézed a vallásokat, és a hozzád legközelebb állót választod, annak tényleg nincs értelme.


Nekem van egy kialakult szemléletem a világról, persze mivel nem vagyok nagy koponya, ezért hiányos is. Én a buddhizmusban láttam ugyanezt az elképzelést, sőt rengeteg dologra választ kaptam belőle, továbbviszik azt, ameddig én is eljutottam gondolatban. Szóval én ezért.

2011. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
Hja, az igazi keresztényeknek könnyű, őket az Isten kiválasztja, és egyes irányzatok szerint tök mindegy, hogy mi voltál előtte, mielőtt megtértél (azaz kiválasztott lettél), akár tömeggyilkost is kiválaszthat az Isten, mert mint tudjuk, az ő útjai kifürkészhetetlenek.
2011. nov. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőben volt részem.a Buddhizmust közelebb állónak érzem a tudatossághoz,és a lelki békéhez,de igazából egy vallást sem szeretnék már követni.
2011. nov. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

Szia. Mindkét vallást tisztelem, és nem tudnék semmit felhozni a Buddhizmus ellen, de egyetlen dolgot a kereszténység mellett igen: Jézus Krisztust. Én őt szeretem, őt követem, és őmiatta van értelme az egész vallásnak.

Freya

2011. nov. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
18%

Mintha lehetne választani! A buddhistáknak mijük van? Mindössze egy állítólagos "vezetőjük" van aki nagyon unatkozik, és ne tud mit csinálni. Nincs semmi alapja a vallásnak, hiszen az ő istenük megjelent bármikor is? Nem! Soha, nem jelent meg! Az összes vallás közül csakis a kereszténységben jött el hozzánk Jézus.

Csakis egy vallás, van a világon, a kereszténység, és ezen - akár hiszitek, akár nem - nem lehet változtatni. Majd úgyis meglátja mindenki és sajnos akkor már késő lesz. Változtassatok míg lehet!

2012. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom pontosabb választ azt tud adni a kérdésre, akinek lehetősége volt életében bejárni egy olyan utat, amelynek egyes életállapotaiban, szegmenseiben találkozott ezen tanok gyakorlati vonatkozásaival s volt lehetősége arra, hogy belülről vegye részleteiben is szemügyre illetve élje meg azokat.


A következő autentikus élettörténet magában hordozza a feltett kérdésre a választ, egy olyan emberről szól, aki lázadó ateista korszakát, korábbi kutatói ambícióit hagyta maga mögött a keleti tanokért, kivándorolva nyugatról keletre, majd az ezoterika világával került közelebbi kapcsolatba, később megismerkedve Jézussal és a kereszténységgel. A tanúbizonyság pontosabb összehasonlítást ad a vallások lényegére vonatkozóan, egy művelt, intelligens és kellő bölcsességgel megáldott halandó tolmácsolásában. A következő videó azt gondolom, mindenki számára válaszokat és tanulságokat hordozhat, jómagam számára megerősítést az élet igazi értékeit illetően:


[link]

2012. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
30%
Már választottam, a kereszténységet. Mert itt nem egy távoli istenségről vagy ideáról van szó, szabályok rendszerével, amit követsz és akkor jó lesz, elnyered a megvilágosodást vagy az istenség tetszését. Nem én teszek, hanem Isten már tett értem, Jézus halálával megváltott a bűneimtől.Ha teszek vagy nem teszek valamit, az nem azért van mert egy szabály előírja, hanem mert Isten megváltoztatott és amit régen jó, menő dolognak tartottam,most egyszerűen undorodom tőle.Ha megteszek valamit, az Isten iránti szeretetből teszem és mert örömöm telik benne. És kapcsolatom van Istennel, vezet és szeret nap mint nap.
2012. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 BrutusAntour válasza:
A kérdés alapvetően rossz. Kicsit olyan mintha két szolgáltatás között kellene választani, mondjuk a wellness fürdő és a masszás között, és hogy kinek melyik vált be. Ha azonban vallásról, hitről beszélünk, valójában nem az a kérdés, hogy nekem melyik tetszik, melyik illik a személyiségemhez, hanem az, hogy melyik az igaz, melyik írja le a valóságot. Én abból az általam józannak tartott hipotézisből indulok ki, hogy egy valóság létezik, és hogy ez a valóság megismerhető. Ha viszont az a kérdés, hogy melyiknek van igaza a keresztyénségnek vagy a buddhizmusnak, akkor három válaszlehetőségünk van. Vagy az egyiknek vagy a másiknak vagy egyiknek sem. Szóval elsősorban azt javaslom a kérdezőnek is, hogy ne az alapján merüljön el egyik vagy másik vallásban, hogy melyik tetszik, hanem törekedjen arra, hogy az igazságot ismerje meg, és ehhez nyugodtan használja a józan eszét. Szerintem a hit és a racionalitás nem ellentétei hanem kiegészítői egymásnak. A vallási viták néhány alapvető kérdése, ha logikailag nem is eldönthető, de jól megközelíthető, és igen jó szitaként szolgál atekintetben, hogy a nyilvánvaló önellentmondásokat, képtelenségeket kiszűrjük. Az én véleményem szerint egyébként a keresztyén hit lételméletileg, logikailag igen könnyen védhető, a Szentírás pedig szintén elég jól körvonalazható belső rendet mutat, és amit belőle ismerek, az ellentmondásoktól mentes. A buddhizmust nem ismerem annyira, de nem is vagyok biztos benne, hogy egy kategória a kettő. Azt gondolom vallás az, ami az élet alapvető kérdéseire választ ad. Azaz, honnan ered a létező Univerzum (vagy maga létezés), mi a sorsa az annak, ki vagyok én ebben az Univerzumban, hogyan épül fel annak a hatalmi srtuktúrája, és milyen törvények alapján működik. Ami ezekre nem ad választ, az szerintem nem vallás, legfeljebb eszme, életmód, vagy a létezésnek csak egy szűk keresztmetszetét rendszerbe foglaló filozófia. Fontos ezekről beszélni, az önámítás és a hamis lelki béke egy olyan hiba amibe a legtöbb modern ember gyakorta beleesik.
2012. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
46%
"Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él"
2013. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 ettro ***** válasza:
48%
Mindkettőt választanám. Egy tőről fakadnak, egy felé mennek, csak más úton. A kettő nem üti egymást.
2013. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!