Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek mi volt a célja a...

Istennek mi volt a célja a hermafroditákkal, és mely szexuális szabály vonatkozik rájuk?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Semmi célja nem volt velük, ez egy fejlődési rendellenesség. Szexuális szabály? Van olyan?
2011. nov. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
genetikai betegség, mikor még írták a bibliát a rómaiak, akkor nem ismerték a génbetegségeket.
2011. nov. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
A tökéleteseknek adta a teljes választási szabadságot!!!:)
2011. nov. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Kempingszékre soha ne ülj
2011. nov. 24. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zeronibble ***** válasza:
0%

Az is elég érdekes kérdés, hogy minek két nem? Mivel lenne rosszabb vagy haszontalanabb, netán kellemetlenebb, ha nem kéne szegény leányokat ormótlan módon, hatalmas túlerővel lerohanni? :) Oké, hogy így szoktuk meg, oké, hogy bőségesen tartogat szép pillanatokat...


A kérdésre válaszolva: szerintem (!) aki vagy ami úgy dönt, hogy ő maga megszületik ilyen vagy olyan testben, az számunkra elképzelhetetlenül teljes rálátással határozhat, hogy miket lesz lehetősége megélni így, és hogy miben szolgálhatja a közös épülést (aminek fontos része a kíváncsi, kísérletező mentális perverzió). Ha így működik, akkor Isten a legnagyobb kegyelemmel adta ezt a terepet nekünk, fura lelkeknek, hogy a vágyainkkal szembesülhessünk, és mégse legyen jó nagyon messzire kalandozni tőle. Ebbe - szerintem! - simán belefér a sok-sok emberi reakciót kiváltó megjelenés. Ilyen a külső, ha a "lélek" munkamániás...

2011. nov. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
és mi célja a vakokkal, süketekkel, szellemi/testi fogyatékosokkal, a tömeggyilkosokkal,a súlyos betegségben születőkkel?
2011. nov. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Isten Ádámot és Évát teremtette,a többi genetika és szerencse kérdése.

A Bibliát nem a rómaiak írták, az Ószövetség a zsidóknak adatott és a sok-sok törvény rájuk, Isten választott népére vonatkozott. Általános érvényű a Tíz Parancsolat volt: Ne törj házasságot. Az viszont olyan mint a dharma törvény, kérdező szerintem tudod, miről beszélek. Nem büntetése van hanem következményei.


Az újszövetségben a törvényt a kegyelem kiiktatja. Ez nem azt jelenti, hogy mindenki mindent csinálhat, hanem ha Jézus a szívedben lakik (tehát a Jézusi életmódot követed)akkor te magad a szíved megtisztításán fáradozol, és tudatában vagy, hogy mi az, ami ezen az úton előre mozdít, mi az ami hátra.


Nem tudom, hány hermafrodita létezik a világon, nem tudom hogy az identitásuk milyen, tehát melyik nemi szerepet érzik magukénak. Én azt tudom mondani, hogy a végén mindenki a szíve szerint és a cselekedetei szerint lesz megítélve. Bízzuk már rá a világ teremtőjére, hogy pontosan ismer minden szívet és minden helyzetet és az Ő ítélete igazságos lesz. Mi meg csak foglalkozzunk a ránk vonatkozó részekkel. Az is elég.


Freya

2011. nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem Istennek nem volt az soha akarata hogy az emberek hermafroditák legyenek. Ez inkább annak a következménye hogy az öröklött bűnök miatt a test eltorzul.

De ettől függetlenül a rosszból is lehet jót kihozni:

- A szenvedés értékes és az ilyen ember által átélt szenvedést áldozatként elfogadva Isten lelkeket menthet.

- Ha meggyógyul az illető csodás körülmények között akkor az mások hitét erősítheti.

- A szenvedés azt is erősíti lélekben aki szenved ilyen módon megtérhet az illető.

Azt hogy milyen szabály vonatkozik rájuk nem tudom de gondolom azért el lehet dönteni hogy az illető inkább férfi vagy inkább nő-e testileg és lelkileg.

2011. nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a hermafrodita a torzulás, hanem a férfi és nő (kialakulása) a torzulás.

Nem véletlenül hivatkoznak rájuk NEM-ek-ként.

2014. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szenvedés nem érték, hanem rossz, amitől meg kell szabadulni.


A kérdést csak belülről lehet edönteni

2019. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!