Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hallottam Szent Ferencrol...

Hallottam Szent Ferencrol egeszen magaval ragadott erzem a hivatast hogy szerzetes legyek. Csak nem tudom hogy milyen szabaly alapjan lephet be valaki a renbe szoval ki lehet szerzetes? Az befojasolo tenyezo hogy volt baratnom?

Figyelt kérdés
Mindennel jobban szeretnek szerzetes lenni. Miota tudok Szent Ferencrol azota az eletem teljesen megvaltozott csak Jezusnak akarok elni Ferenc eletmodjan keresztul.Ot akarom kovetni.
2010. okt. 18. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj be a plébániára,ott minden felvilágosítást megkapsz. El kell végezned a teológiát,a rendbe való felvételedet. De ferences szerzetes csak ezután lehetesz.
2010. okt. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én azt tanácsolom, várj pár hónapot, hogy kiderüljön, nem csak fellángolás-e a dolog

egyébként az, hogy volt barátnőd, nem kizáró ok

2010. okt. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy bárki lehet szerzetes, aki hívást érez magában eziránt és még nem kötött érvényes házasságot. Ha tényleg nagyon érdeklődsz eziránt, akkor keress egy ferences közösséget, és kérd a felvételedet oda! A rendbe való belépés folyamata: ismerkedés, befogadás, noviciátus (újoncképzés), egyéves fogadalom, örökfogadalom. A szerzetesrendek szoktak ún. "nyílt napot" vagy azzal egybekötött lelkigyakorlatot rendezni, amikor az érdeklődők szabadon elmehetnek a rendházba, és bepillantást nyerhetnek a szerzetesek életébe, és bármilyen kérdést feltehetnek az ott élő szerzeteseknek ezzel kapcsolatban. Én pont nemrég láttam az iskolám kápolnájának az ajtaján egy ilyen felhívást a pálosokhoz. Feltételezem, hogy a ferencesek is csinálnak ilyet, tehát érdemes eziránt kutakodni és kérdezősködni a plébániádon, vallási közösségekben (hittanos csoport stb.), vagy akár az interneten is!

Egyébként jó, ha tudod, hogy a ferenceseknek most már van világi rendjük is, aminek a tagjai lehetnek különböző életállapotú, a civil társadalomban élő és dolgozó emberek is!

2010. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenki hozzaszolasat.igazad van abban hogy meg kell varnom par honapot mert komoj es fontos dontes. ez azonba hosszu evek ota bennem van plebanos nem lettem volna de mindig ott volt bennem hogy szerzetes lennek.Aztan ahogy Szent Ferencet kedtem tanulmanyozni es megismerni ereztem a vagyat hogy kovetoje legyek.Ez nem most tortent talan 1 eve es az elso perctol kedve igy erzek.
2010. okt. 18. 17:41
 5/7 kzs ***** válasza:

Szerintem is gondold át ezt az egészet.

És mondjak valamit?: Sokkal inkább Pál apostol munkásságát kövesd, mint Ferencet.

2010. nov. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
miert mondod ezt kerlek indokold meg.ferencet mert nem kovethetnem?
2010. nov. 10. 19:06
 7/7 anonim ***** válasza:

szia.

szerintem nem véletlenül vannak lelkiségek az egyházban. régóta figyelem a válaszokat,hát az utolsó tényleg indoklást kiván...

nem irtál magadról,hány éves vagy,hol laksz,mennyit jársz templomba,milyen gyakran élsz a szentségekkel,tehát mennyire vagy vallásos,milyen családi háttérrel rendelkezel,vagyis szüleid mit szólnak a terveidhez,stb.

tényleg plébánossal is lehet beszélni,de legjobb lenne a gyóntatóddal.

keresgess,hol vannak ferences rendek az országban,melyik milyen lelkiséget követ,legalábbis nöi ágon többféle van,és irj nekik levelet magadról,a hivatásodról. válaszolni fognak. megbeszélés alapján el is lehet menni hozzájuk pár napra,ott lakni,te is megtapasztalod az életüket,ök is megismernek téged és tudnak a továbbiakban segiteni.

ez az igazi menete ennek a dolognak.

irhatsz privit is.


egy hittantanár

2010. nov. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!