Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sátánnak, nem kéne bocsánato...

A sátánnak, nem kéne bocsánatot kérnie, akkor megoldódna ez az egész helyzet nem?

Figyelt kérdés

2011. nov. 27. 14:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
33%
Hagyjátok, a kérdés kamu! Csak provokálni akar.
2011. nov. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem nem akarok provokálni, keresztény vagyok én is és tudom, hogy mi lesz a vége ismerem ennyire a bibliát ez csak egy provokatív kérdés, ami szerintem nem bűn. A kiváncsiság meg mindenkiben benne van.
2011. nov. 27. 18:50
 13/22 anonim ***** válasza:
Akkor bocsánat, csak még a hívők között is ritka aki ennyire komolyan veszi, azért hittem azt hogy kamu.
2011. nov. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%

Szia Kérdező


Sátán mesterfogása az, hogy az embert annak a kutatásával és találgatásával foglalkoztatja, amit Isten nem közölt, és amit nem akar velünk megismertetni.

Pál apostol azokról, akik "nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő üdvösségükre", kijelenti: "Azért bocsátja reájuk Isten a tévelygés lelkét, hogy higgyenek a hazugságnak; hogy kárhoztattassanak mindazok, akik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban" (2Thessz 2:10-12).


A keresztény egyházak közötti egyenetlenség és megoszlás jórészt annak tulajdonítható, hogy kiforgatják a Szentírást valamilyen kedvelt elmélet alátámasztására. Ahelyett, hogy figyelmesen és alázatos szívvel tanulmányoznák Isten Szavát, hogy megismerjék akaratát, sokan csak azért kutatják, hogy felfedezzenek valami szokatlan és újszerűt.


Az ember megpróbál bölcsebb lenni, mint Teremtője. Az emberi filozófia megkísérel kikutatni és megmagyarázni olyan titkokat, amelyeket Isten soha nem fog kinyilatkoztatni. Ha az emberek azt kutatnák és megértenék, amit Isten közölt önmagáról és szándékairól, olyan képet kapnának az Atya dicsőségéről, fenségéről és hatalmáról, hogy felismernék a maguk kicsinységét, és meg volnának elégedve azzal, amit Isten kinyilatkoztatott gyermekeinek.

2011. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 mustafa33 ***** válasza:
Akkor az nem a sátán lenne. Neki nem az a feladata. Akkor kire lenne fogva minden rosz?
2011. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem Isten és a Sátán összedolgoznak, és a mi érdekünkben. Így válik az ember jónak és rossznak ismerőjévé, a Sátán nélkül tudatlanok lennénk, kényelmesen úszkálva a lédús Paradicsom magzatlevében.


Ha az ember nem válhatna bölcsebbé Istennél (na ne bízza el magát senki, messze az még :) ), akkor mi értelme lenne a teremtésnek? Isten alázatra tanít, ő is alázattal alkotta meg a Művét.

2011. nov. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%
a Bibliai történet,amire a kérdésed vonatkoztatható,szimbólikus értelmű.az emberi léthez hozzátartozik az önzés,gőgösség,gonoszság,szeretetlenség,stb...ezt a történet szerzői nem tudták mivel magyarázni,ezért nyakatekert mitológikus leírással tették közzé a Bibliában.De ennek nem kellene feltétlen így lennie.az emberek élhetnének tudatosságban,fényben,egymás iránti szeretetben.ki gátolja meg őket? senki sincs akire rá lehetne kenni a felelősséget,ez gyenge elképzelés.mi magunk vagyunk a felelősök.mi vagyunk azok,akik elfordulnak a fénytől.a fény ott van előttünk,a sötétség ott van előttünk,de nekünk kell választanunk! nincs aki válasszon helyettünk.
2011. nov. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

De igen, ha a patás bocsánatot kérne akkor hamarosan újra paradicsomi állapotok lennének a földön. (Bár az kérdés hogy a többi bukott angyal mit csinálna, lehet hogy átvennék a helyét egyből) Ez nem neked jutott eszedbe először, már Szent Ferenc is imádkozott a sátán megtéréséért.

De nem túl valószínű hogy bocsánatot fog kérni, mert neki most már lételeme a hiúság, ami nem engedi hogy bocsánatot kérjen. Az idők kezdetén ez még nem így volt, akkor még lett volna esély.

2011. nov. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 ps89 válasza:
55%
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy az ember mikor jön már rá végre arra, hogy sem a jó, sem a rossz, sem a szent, sem a gonosz nem létezik. A legősibb mitológiai motívum, ami nagy valószínűséggel a nappal-éjszaka ellentéten alapszik és mi évezredek óta toporgunk egy alapvetően téves feltevésben: jó és rossz nem létezik. Ha isten létezik is, teljesen biztos, hogy nem olyan, mint ahogy a Biblia leírja, az meg szintén 100% hogy a sátán sem létezik. Próbáljunk meg végre felnőni és vállalni önmagunkat, a cselekedeteinket, azoknak következményeit, erőnket és erőtlenségünket. Vállaljuk fel, hogy egyes dolgok meghaladnak minket, vállaljuk fel, hogy aprók és jelentéktelenek vagyunk, így aztán arra sem lesz szükségünk, hogy minden felelősséget vagy éppen érdemet kitalált mitikus lények nyakába varrjunk.
2011. dec. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Zoro ***** válasza:

En ugy gondolom, a satannak eselye sincs bocsantatot kerni es bunbocsanatot nyerni. Teljesen mas leny mint az ember. Isten teremtette, szepre, hatalmasra, bolcsre, de felfuvalkodott. Hogy pontosan mi tortent fogalmam nincs.

De annyit tudok, o egy angyal. Es a bunbocsantat Isten nem angyaloknak jelentette ki, hanem az embereknek. Jezus ertunk halt meg, nem a satan miatt. Es ezert ez nem ugy mukodik, bocs hibaztam lekozelebb nem fogok. Nem hiaba kellett meghalni jezusnek. Mert verontas nelkul nincs bunbocsanat.

Pedig sokan ugy gondoljek, ez termeszetes. Termeszetes Isten kegyelme, termeszetes, hogy van megteres, es van bunbocsanat.

De ez nem ternmeszetes es ez nem csak ugy mukodik, hogy bocs.

A bunoknek kovetkezmenye van, halal. De szerencsenkre Jezus ezt magara vette.

De angyalok buneit nem vette magara.

Hogy miert??

Ez egy jo kerdes. Szerintem mert masok. Ok tudtak mi az igazsag. Ok ott voltak, ok lattak. Oket nem becsaptak, hanem felfuvalkodtak.

2012. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!