Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tudom, nehezemre esik...

Nem tudom, nehezemre esik kimondani azt, hogy "szeretlek", bocsánatot kérni sem tudok, mert ha ki is mondom, hogy "bocsánat", hazugság, mert nem így gondolom. Leírni is utálom mindkettőt. Miért?

Figyelt kérdés
Barátom, vagyis a volt, azon dilizett néha, hogy nem vagyok képes neki mondani azt a szót. Nehezemre esik, soha nem is tudtam kimondani magamtól. Ölelgetés meg puszilgatás se megy nekem, ezért is voltak balhék. Szerencsétlen vagyok ezekhez... Nem tudom kimutatni a dolgaimat senkinek...
2011. nov. 10. 09:52
 1/5 Antimod ***** válasza:
Érzelmileg éretlen vagy. Fejlesztened kell magad valahogy olyan irányba, hogy meg tudj (ennyire) nyílni.
2011. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg először más téren közel kerülni hozzá (a kortársaidhoz). Ha ez sem megy, akkor túlzottan gátlásos vagy. Lehet, hogy nagyon kicsi az önbizalmad, vagy valamilyen trauma ért (esetleg nem is tudsz róla) és még nem tudtad feldolgozni, ezért mindent hárítasz. Ennél többet ennyiből nem lehet mondani.
2011. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Önbizalommal kapcsolatosan: utálom magam...
2011. nov. 10. 10:34
 4/5 anonim válasza:
Bocsánatot én is nehezen kérek, de én azért mert egoista vagyok...
2011. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez a viselkedés természetes a melankólikus természetű embereknél. Már az ókorban a görög orvosok felismerték, hogy az embereket természetük szerint 4 csoportba lehet osztani. Te a melankólikus csoportba tartozol. Javasolom, hogy olvass utána a témának, esetleg tölts ki egy személyiségtesztet, és ismerd meg jobban magad. Ez segíteni fog megérteni a természetedet, és megtanulod, melyek az erősségeid és a gyenge pontjaid. Ez előbbiekre tudsz majd építeni az életed során, és az utóbbiakra tudsz majd figyelni, hogy uralkodjál ezeken. Ez hozzá fog segíteni ahhoz, hogy elégedettebb légy magaddal, és sikeresebb légy párkapcsolataidban. Sok szerencsét!


Üdv. Péter

2011. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!