Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak azoknak kell megbocsátanu...

Csak azoknak kell megbocsátanunk, akik megbánják felénk bűneinket és bocsánatot kérnek?

Figyelt kérdés

A Tízparancsolat ugyebár azt tanítja, hogy bocsássunk meg az ellenünk vétkezőknek - de Isten sem bocsát meg azoknak, akik nem hajlandóak megbánni a bűneiket (mert például nem is tudják, hogy bűnt követnek el a tetteikkel), hanem a Pokolba küldi őket.


Mivel aligha hirdethet bárki olyan tant, amelyet ő maga sem követ, így elég, ha én is csak azoknak bocsátok meg, akik megbánják, amit velem tettek, a többit pedig vethetem az elméleti Pokolba?


2011. ápr. 19. 08:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
hát ha valóban rosszat tett ellened, akkor felfoghatod így. De ha te is hibás vagy egy dologban, akkor kettőtöknek kell megbocsátani egymásnak.
2011. ápr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

amit írsz, azt az Úr imjáában kérjük

(nem a Tízpararcsolatban)

"Bocsásd meg ami vétkeinket

miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek"

-vagyis a mi vétkeink is úgy lesznek megbocsátva, ahogy mi megbocsátunk

Jézus mindenkinek megbocsátott, aki Hozzá fordult, és imába kérte a Mennyei Atyát, hogy Őt halálra kínzóinak: bocsásson meg nekik, nem tudják, mit tesznek..


nagyon figyelemreméltó:


A megbocsátás a sértettet tisztítja meg, nem a sértőt, azt szinte nem is érinti.

–mondja Jorge Luis Borges,

2011. ápr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Először is: a Tízparancsolatban ilyen nincs, kevered a Miatyánkkal.

Másodszor: ne akarj olyan lenni, mint Isten! Ádám és Éva is megszívták ezzel.

2011. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Kérdésemben csupán arra akartam utalni, hogy ha Isten sem képes megbocsátani azoknak, akik nem bánják meg a vele szemben elkövetett bűnöket, akkor igazságtalan ugyanezt elvárni a végtelenül esendőbb emberektől az üdvért cserébe. A bort iszik és vizet prédikál - effektus még Isten esetén sem válik kevésbé szánalmassá.
2011. ápr. 19. 09:48
 5/29 anonim ***** válasza:
58%
Ne azt nézd, hogy mit csinál más. Ahhoz, hogy gazdag,boldog életed legyen,mindenkinek meg kell, hogy bocsáss.
2011. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Kérdésemtől függetlenül én hiszek a megbocsátásban és rendszeresen "gyakorlom." De ettől még fennáll, hogy várhatja el ezt a keresztény Isten, ha maga sem teszi?
2011. ápr. 19. 09:55
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Az Isten megbocsátása örök érvényű...de ha az egyén nem képes még megbánni tettét őszintén, teljes szívéből, akkor mit sem ér az...neked tehát mindenkinek meg kell bocsáss, hiába nem bánja meg...mivel a megbocsátás az a te szíved erősíti. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Erre a keresztények azt szokták mondani, hogy kicsi vagy Te ahhoz, hogy Istenhez mérd magadat.


Na, ezért vagyok buddhista...

2011. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Weöres Sándor:


Én is világot hódítani jöttem

s magamat meg nem hódíthatom.


Csak ostromolhatom nehéz kövekkel

vagy ámíthatom és becsaphatom.


Valaha én is úr akartam lenni

ó bár jó szolga lehetnék!


De jaj, szolga csak egy van: az Isten

s uraktól nyüzsög a végtelenség.

2011. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdekes kérdés ez a megbocsátás, és én úgy látom te alaposan félreértettél valamit. Előszőr is tudnod kell, hogy halála után minden ember a pokolba kerül, mert a pokol (héber seol, görög hádész) és a sír váltófogalmak a Bibliában. Innen minden ember fel fog támadni, akkor is ha örök életet kap, akkor is ha nem.


Isten minden embert szeret, és mindenkinek szeretne örök életet adni. Minden ember bűnös és ebben az állapotában alkalmatlan az örök életre. Ezért Isten elküldte egyszülött Fiát ebbe a világba, hogy megmentse az embert és a szeretetét kifejezve megváltott minden embert, vagyis nem csak hogy megbocsátott az embernek, de még áldozatot is hozott azért, hogy az embernek örök élete lehessen. Innentől csak rajtunk múlik, hogy ezt az áldozatot elfogadjuk-e vagy sem.


Ajánlom figyelmedbe a témával kapcsolatosan Jézus Krisztus példázatait, melyek jól szemléltetik az Atya szeretetét a tékozló fiúval szemben, vagy az elveszett juh példázatában a pásztor szeretetét a juhval szemben, és még sorolhatnánk. Az Isten mindent megtesz az emberért, hogy megmentse, csak rajtunk áll, hogy ezt elfogadjuk-e vagy sem. Az ellentmondás feloldása a szeretetben rejlik, ha szeretsz valakit akkor minden körülmények közt megbocsátasz neki, a szereteted irányába változatlan marad, csak rajta múlik él-e ezzel a felkinált lehetőséggel vagy sem. Te élsz vele?


Üdv. Péter

2011. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!