Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateistáknak miért nincsenek...

Az ateistáknak miért nincsenek egyházaik és házról-házra járó térítőik? Nekik nem érdekük, hogy több ember vallja az ő világnézetüket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
ez vicc vagy komoly? ha komoly nem vagy tisztába az ateizmussal
2011. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Ember, te miről beszélsz???? :DDD

Előbb olvasd el hogy mi az az ateizmus, mielőtt ekkora bődületes ökörséget kérdezel!

2011. nov. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Az ateisták térítési technikáját iskolának hívják, biztos ismerős számodra is.
2011. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó ez jó:D...Bár a kérdésből ítélve a "biztos ismerős neked is" részben kételkednék a helyedben. Egyébként zöld pacsi...
2011. nov. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Valahol van ateista egyház is (az is hit, hogy valaki hisz istenben, és az is, hogy nem), tehát a kérdés nem is hülyeség. De nekik nincs papságuk, vicces is lenne, és térítőik sincsenek tudtommal.
2011. nov. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hollófernyiges ***** válasza:
80%
Az ateizmus nem vallás. Kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy miért nincs a hegeliánusoknak vagy platonistáknak egyháza.
2011. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

"Az ateisták térítési technikáját iskolának hívják, biztos ismerős számodra is"



Ez nagyon jó gondolat. Van egy megkezdet beszélgetésem egy másik kérdésnél ateista témakörben, de akinek már a tanárnénije azt mondta általános iskolában, hogy úgy alakultak ki a vallások, hogy az emberek féltek a természettől, annak semmilyen régészeti és egyéb bizonyítékot mutatsz nem fogadja be.

2011. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"annak semmilyen régészeti és egyéb bizonyítékot mutatsz nem fogadja be."


Milyen régészeti és egyéb bizonyítékokra gondolsz isten létezését illetően? Nem kötekedésből kérdem, hanem komolyan érdekel.

2011. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%

"A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad."


Rövid példával kezdem. Restaurátorként kerültem kapcsolatba régészettel. Mivel a restaurátor olyan szakember aki maga is képes megcsinálni a lelethez azonos tárgyat ezért pontosan tudom, hogy hogyan készültek. A régészeti könyvekben más módszer volt leírva, mivel a régész nem kézműves. Kérdeztem, hogy mikor változtatják meg a leírás. A válasz az volt: "A prof. még él!"

Ezzel a mentalitással nagyon elgondolkodtató, hogy más jelentősebb leleteknél is ilyen olyan indokkal nem derül ki a pontos igazság. (A másik, hogy manapság a pénzről szól nem a tudományról, de ez egy másik történet)

Nézzünk nagyobb leletet, pl. :

[link]

(2050-ig nem enged senkit oda a kínai kormány)

Biztos észrevetted, hogy régen Danikan volt az úttörője az emberiség nem iskolában tanult történetének kutatásában, viszont most a legtöbb ismeretterjesztő csatorna nagyrészt olyan filmeket mutat be ami valami nem szokványos verzióról beszél. Ez külföldön jobban benne van a közgondolkodásba. Én annyit tettem meg ezen a téren, hogy sokat utazok és eddig is mindent megpróbáltam a saját szememmel megnézni.

Ezek a nyomok nagy része összefoglalva egy előttünk élt globális fejlett civilizáció létét feltételezik. Én ennek az érdekébe eddig annyit tettem, hogy sokat utazok próbálok a saját szememmel megnézni mindent, Egyiptom, Mexico stb, ezen kívül most már könnyen elérhetők ilyen jellegű tartalmak videómegosztókon, rengeteg könyv stb.

Na és hogy jön ide isten és a vallás?

Arra engednek következtetni a nyomok, hogy az előbb említett globális civilizáció életében nagyon fontos volt a vallás, ami nem feltétlen hiten alapult, hanem valamivel tudatosabb lehetett. Spirituális szinten voltak fejlettebbek. Istent valószínűleg Teremtőnek hívták.

Azért is érdemes foglalkozni a vallásokkal, mert nagyon sok közös pontot találunk benne, teremtéstörténet és egyéb vonatkozásokban is. De nem csak a történelem tudományban hanem természettudományokban is sorra jönnek olyan emberek akik a saját szakterületükön találtak érdekességeket: pl.: aranymetszés(szakrális geometria)

Rengeteget lehetne erről beszélgetni és sokan meg is teszik én úgy gondolom, hogy manapság sem az egyháznak sem a világi hatalmaknak nem áll érdekében, hogy kiderüljenek dolgok. A népbutítás közérdek lett.

2011. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
A kérdés nem hülyeség.- Szerintem egyébként azért nincs, mert az ateisták biztos utálják a térítőket, mint a legtöbb ember.
2011. nov. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!