Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus anyja Mária volt. Az...

Jézus anyja Mária volt. Az apja József volt. Mindketten hús-vér emberek voltak! Akkor miért hívják Jézust Isten fiának?

Figyelt kérdés

2011. dec. 1. 06:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem józsef volt az Apa (testileg) A Szentlélek szállta meg Máriát, így ő szúzen esett teherbe.

A Szentlélek (Szent szellem) meg azért szállt a Földre, hogy Jézust fölmagasztalja.

2011. dec. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


A Szentírás szerint Jézus Krisztus maga a Teremtő Isten, aki "mikor isteni formában volt nem tekintette zsákmánynak, hogy Ő az Istennel egyenlő, hanem megalázta magát, és emberi formát vett fel, azáltal, hogy az emberekhez hasonlóvá lett".


József csak nevelőapja volt Jézusnak nem vér szerinti apja.


Üdv. Péter

2011. dec. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
József nem volt a biológiai apa. Mária csak kihordta a gyereket. Hogyan lehetséges hogy egy szűznek gyereke szülessen? Igen, mesterséges megtermékenyítés. De mivel 2000 éve erről fogalmuk sem lehetett, nem úgy mint napjainkban - ezért teljesen eltorzították a történetet, és ezért alakult ki az a vallásos nézet, hogy csoda hatására történt, és Jézus isten fia. Igaz, valóban isten (egy fejlettebb faj) fia, hisz isten maga termékenyítette meg mesterségesen meg Máriát. Így tökéletesen igaz lehet amit Jézusról tudunk: szűztől született, és isten fia. Sajnos ezt sem a hagyományos hívők, sem a tudomány nem fogadja el. A vallásosok azért mert nincs benne csoda, és kiderülne hogy az istenük amiben hittek nem is az aki, a tudomány meg azért, mert kiderülne h amit ma gondolunk, az nem igaz.
2011. dec. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Utolsónak: de ezzel azt állítod hogy Jézus hazudott. Pedig ez nem túl valószínű, mert semmilyen érdeke nem fűződött hozzá.

A másik meg az hogy ha a te verziód lenne az igaz akkor ma nem lennének gyógyulások, szabadulások és csodák amelyek Jézushoz mondott imák után történnek.

2011. dec. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4-es!


Mire érted h Jézus hazudott? Tegyük fel h ő tudta jól az igazságot, és ismerte ezt az "Istent", az igazi apját. Kapcsolatban állt vele. Jó példa erre ez a mondata: "Ha földi dolgokat mondtam nektek és nem hittétek, hogyan hisztek majd, ha Égi dolgokról beszélek." Mi van ha ezt a mondatot is beillesztjük az elméletbe. Ma se lenne ez máshogy, itt van az élő példa. Jézus és a Biblia leírja az igazságot, de mivel az emberek képtelenek elhinni, ezért inkább gyártottak maguknak egy sokkal elfogadhatóbb de semmivel sem bizonyítottabb magyarázatot.


Ma vannak gyógyulások, és csodák? Miért, jár ma bárki is a vízen, változtatja bárki is a vizet borrá, feltámad bárki is? Én nem hiszem... :)

2011. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Utolsónak: arra mondtam hogy a te elméleted szerint - miszerint Jézus valami fejlettebb faj gyermeke - Jézus hazudott, hiszen Ő azt mondta hogy Ő Isten fia.


"Ma vannak gyógyulások, és csodák? Miért, jár ma bárki is a vízen, változtatja bárki is a vizet borrá, feltámad bárki is? Én nem hiszem... :)"


Igen, sok nagy csoda történik mostanában. A felsoroltak közül csak olyanról hallottam hogy valaki feltámadt. Persze nem Magyarországon, hanem olyan helyen ahol az emberek erősen hisznek Istenben. És más csodák is történnek.


Halott feltámadt:

http://www.youtube.com/watch?v=kLp0PSA1HWk


Vagy itt van nagyon sok csoda leírása:

[link]


Velem is történtek már olyan dolgok amelyeket nem lehet megmagyarázni a természettudományok segítségével, és sok olyan emberrel beszéltem már akikkel csodák történtek. Főleg gyógyulásokra, jelenésekre, álmokra, szabadulásokra vagy olyan véletlenekre gondolok amelyekből Isten gondoskodására lehet következtetni.

2011. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Megint elég ügyetlenül fogalmaztam, de remélem azért így már érthető. Szóval Jézus azt állította a Biblia alapján hogy Ő Isten fia. Nem angyalok vagy bármi más élőlények fia hanem a Mindenható fia. Tehát ha - ahogy te állítod -valójában csak egy felsőbb faj fia, akkor hazudott.
2011. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6, 7-es válaszoló%


"Utolsónak: arra mondtam hogy a te elméleted szerint - miszerint Jézus valami fejlettebb faj gyermeke - Jézus hazudott, hiszen Ő azt mondta hogy Ő Isten fia.”"


Valamit félreértettél, vagy én fogalmazta rosszul, elnézésedet kérem akkor. Megpróbálom tisztázni. Ezeket tudjuk a Bibliából: "Isten" a saját képmására teremtette az embert. Feltételezzük ezek alapján, hogy a teremtő faj, genetikailag nem tér el az embertől, ergó valószínűleg létrejöhetne életképes utód. Ha Isten genetikai eljárásokkal teremtett az embert, valószínűleg nem okozna neki nehézséget egy erre a célra alkalmas hímivarsejtet "szerezni", és nem a sajátját ültetné be, ahogyan egy ma ezzel foglalkozó orvos sem a sajátját ülteti be. Összefoglalva ha valóban mesterségesen termékenyítették meg Máriát, 3 lehetőség van a biológiai apára: A. Isten maga. B. József. C. Ismeretlen helyről vett ivarsejt. Az ivarsejt eredetétől függően Jézusnak az a kijelentése hogy "Isten fia" tökéletesen megállná a helyét az A. esetben. A További két esetben szimbolikusan értendő, hiszen nem úgy tekint Istenre, mint biológiai apjára, hanem mint arra a férfira, aki életet adott neki, aki megteremtett őt. Továbbá az a tény, hogy szűz anyától született, szintén tudományosan felfogással is megerősítést nyer, mesterséges megtermékenyítés esetén, és máris elfogadhatóvá válik még a materialisták számára is. De ez természetesen csak fantázia.


Viszont ha már a genetikánál tartunk, érdekes, hogy a föld összes élőlényében megtalálható a DNS, ami olyan tökéletesen tartalmazza az összes információt az adott élőlényről, mintha csak valaki megírt volna egy számítógépes szoftvert. Érdekesség még, hogy az "Élet fája" pont úgy néz ki, mint napjainkban egy DNS-szintetizáló készülék (1.kép), valamint hogy Éva létrehozását Isten úgy végzi el, hogy elaltatja leheletével (altatógázzal?) Ádámot. Vagy Ádám "oldalbordája" amiből a női nem létrejött. A férfiaknak tudjuk hogy XY a kromoszómájuk, a nőknek pedig XX. Ha látnád ezt 4000 évvel ezelőtt, de nem volna rá megfelelő szavad, megpróbálnád a te általad ismert fogalommal leírni. Képzeld ez, hogy az X kromoszóma egy bordára hasonlít, és ezt érti Mózes „borda” alatt. Ha elvesszük a férfi a felét, mint oldalbordát, Y-t kapunk, és létrejön a női nem.


Az első videót még nem néztem meg, de megfogom. Látatlanba annyit, hogy nem lehetséges hogy az illető csak tetszhalott volt, és valamilyen oknál fogva hamisín hitték azt hogy meghalt? Képzetlen orvos, műszerek hiánya, stb?


A 2. teremtés link: Egy hosszabb válaszban már leírtam a véleményemet a teremtésről. Érdekes módon abban, a vallás és a tudomány ugyan-azt mondja el csak más szemszögből. Hiszem h isten teremtett minket, csak nem úgy ahogy azt ma hisszük.


„Velem is történtek már olyan dolgok amelyeket nem lehet megmagyarázni a természettudományok segítségével, és sok olyan emberrel beszéltem már akikkel csodák történtek. Főleg gyógyulásokra, jelenésekre, álmokra, szabadulásokra vagy olyan véletlenekre gondolok amelyekből Isten gondoskodására lehet következtetni.”


Ez a te személyes tapasztalatod, ezért nem szeretném ezeket megpróbálni megcáfolni, de úgy gondolom, hogy hosszasan lehetne ezeket a dolgokat boncolgatni. Vajon az álmok isten szavai hozzánk, vagy éjszakai agytevékenység? És a mindennapi „csodák” vajon valóban csodát, vagy csak nem ismerjük a pontos okát. Gondolom érted mit akarok ezzel mondani. Vannak olyan dolgok az életben ami egy hívőnek egyértelműen megerősítik Isten létezését, míg egy ateistának azt hogy nem.

2011. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Lemaradt az 1. kép:


[link]


A gépelési, vagy nyelvhelyességi hibákért meg sorry. Nem olvastam vissza.

2011. dec. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jah kifelejtettem a genetikai résznél, hogy a Bibliában le van írva, hogy Isten az ember életkorát 120 évben maximalizálta. Mai genetikai ismereteink szerint, ideális életkörülmények között az ember maximális élethossza 120 év! A halál és az öregedés, pedig a géneinkbe lett kódolva.
2011. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!