Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyesek miért nem hisznek...

Egyesek miért nem hisznek Jézus és Isten létezésében?

Figyelt kérdés
Egyesek miért nem hisznek Jézus és Isten létezésében?
2011. nov. 30. 19:15
1 2
 1/17 sámliműszerész ***** válasza:
87%
Azért, mert egyeseknek nincs szükségük jelképekre, vagy vallásra, tehát nem kell valamiben hinniük, elég nekik a magukba vetett hit.
2011. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Adom az elsőt!
2011. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Mert sokak számára nincs alapja a bibliának,és hihetetlen!!
2011. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Jézus létezését szerintem nem sokan tagadják, csak éppen az állítólagos, vízen járós, kenyér teremtős, feltámasztós, feltámadós cuccait nem hisszük el. Ezeket pedig többnyire azért nem hisszük el mert Istenben sem hiszünk, vagy igen csak éppen Buddhának hívjuk. (Ugye Jézus az iszlámban is próféta, ezért ha Allahba hiszünk, hiszünk Jézusban is.


Én pedig azért nem hiszek Istenben, mert nincs okom azt hinni, hogy létezik, ha vannak is előttem játszódó isteni cselekedetek más jelentést tulajdonítok nekik, szóval ez van.

2011. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező! Indokold meg hogy te miért hiszel benne? Mi meg erre vagyunk kiváncsiak. Tehát?
2011. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Jézus létezésében természetesen hiszek,mert bizonyítótt hogy élt,de Isten létezése nem.

Jézus egy egyszerű(de nagyszerű) ember volt,de nem Isten fia.

2011. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Vagy olyan környezetben nőttek fel, amiben sosem jutott szerep nekik, és egyszerűen nem logikus számukra valami természetfeletti hatalom létezése, vagy csalódtak az általuk felépített hamis képben, esetleg a nevükre emberek által felépített intézmények képviselőiben. Az utóbbi két esetben "a hiba az ön gépében van". Mivel a hívők és ateisták annyira más perspektívából látják a hitet, hogy nem tudják egymás számára felfogható érvekkel megmagyarázni a miérteket.
2011. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők másban hisznek.. Máshogy hívják, nevezik..
2011. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem hisznek a mesékben. Ami normális dolog. Jó, én megértem ha kell valakinek egy természetfeletti valamiben hinni, mert az ad neki erőt, vagy épp arra fogja ha történik valami rossz/jó... de nekem erre nincs szükségem.
2011. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Jézus valós személy volt, valamikor az ókorban. Viszont nincs szükségem kreált képre, magamban hiszek.
2011. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!