Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus anyja Mária volt. Az...

Jézus anyja Mária volt. Az apja József volt. Mindketten hús-vér emberek voltak! Akkor miért hívják Jézust Isten fiának?

Figyelt kérdés

2011. dec. 1. 06:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje százhúsz esztendő." /I. Mózes 6: 3/.


Itt ez a Bibliai idézet, ma pedig tudjuk, hogy életünknek a géneinkbe kódolt "átok" szab határt. Ha nem lenne genetikusan belekódolva az öregedés, több száz évig élhetnénk. Ez pedig a Bibliában is szerepel Noénál, aki idejében az emberek több száz évig éltek. Szerintem ez nem lehet véletlen. :)


Az flamelésért pedig sry.

2011. dec. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem megtermékenyítette - főleg nem mesterségesen, hanem a Szentlélek alászállt és így fogant Jézus, Szűz Máriától.

Isten nem egyenlő a Szentlélekkel.

Isten nem egy fejlettebb faj, hanem a Mindenható. A Szentlélek Jézust fölmagasztalta, hogy csodákra legyen képes, és hogy meghaljon bűneinkért.

A Tudomány és a Vallás sosem járt kézenfogva, szóval nem kellene keverni a kettőt :)

2011. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


"És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje százhúsz esztendő." /I. Mózes 6: 3/.


Ha valaki utánanéz alaposabban, akkor meggyőződhet róla, hogy itt nem az emberi élethosszakról van szó, csak megtévesztő a fordítás: "százhúsz év. Azaz napjaik meg vannak számolva, de Én nem akarom őket egyszerre elpusztítani, azért százhúsz éves határidő után hozom csak a vízözönt az emberiségre" (Tárgum); "határidőt adott az Isten az emberiségnek, hogy legyen ideje a megtérésre" (Ibn Ezra).


A 120 év azt az időt jelentette, ami az ítélethirdetéstől az Özönvízig tartott.


Üdv. Péter

2011. dec. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!


"1.

Lőn pedig, hogy az emberek sokasodni kezdének a föld színén, és leányaik születének.

2.

És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közűl, kiket megkedvelnek vala.

3.

És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.

4.

Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szűlének nékik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak.

5.

És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.

6.

Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az ő szívében.

7.

És monda az Úr: Eltörlöm az embert, a kit teremtettem, a földnek színéről; az embert, a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait; mert bánom, hogy azokat teremtettem.

8. De Noé kegyelmet talála az Úr előtt."


Látható hogy az Úr, a 120 évnél, még nem beszél özönvízről, és büntetésről, sem pedig arról hogy az emberek rosszak lettek volna, hisze az "láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közűl, kiket megkedvelnek vala."

2011. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Péter!


Látható a sorrendből, hogy az emberek kezdetben nem voltak rosszak, de valamiért az Isten 120 évre maximalizálta az életkorukat. Kronológiailag ezután látja Isten hogy az emberek között elharapódzott a bűn, ezért úgy dönt hogy TELJESEN elpusztítja azokat (és nem csak limitálja az életkorúkat). Abban az esetben lenne igazad, ha isten a 120 évet, az emberek bűneinek megszaporodása után mondaná, de akkor meg mi értelme lenne kiirtani őket? Nem csökkentené az emberek életkorát büntetésből, ha rögtön utána kiírtja őket. Ez elég nonszensz.

2011. dec. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!