Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Az lehet, hogy a...

Katolikusok! Az lehet, hogy a pap nem oldozott fel? Attól még Isten előtt eltörlődtek a bűneim?

Figyelt kérdés

Mert egyáltalán nem hallottam a feloldozó szöveget sem. És látszott az atyán, hogy feldúlt, miután felsoroltam a bűneimet.

Eldöntheti-e egy pap ezt?

Pl. ha azt látja, úgy se bánta meg, nem érne semmit a feloldozás.


2011. dec. 1. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem oldoz fel a pap,akkor azt megmondja! De ilyent nem szoktak tenni. Adott penitenciát? Ha igen,akkor biztosan feloldozott.
2011. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Isten nem létezik
2011. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Adott elégtételt, igen. Köszi a válaszod!
2011. dec. 1. 15:00
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

2-esnek: nehéz lehet papagájnak lenni.


Kérdezőnek: ha látta volna, hogy nem bántad meg, szólt volna, kérdezett volna, próbált volna a megbánásra rávezetni. De kaptál feladatot, hogy haladj tovább, feloldozott, vagyis az akadályodat ilyen irányban feloldotta.

2011. dec. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit fűznék még hozzá, hogy abban az esetben nem kapsz feloldozást, ha nem bánod meg a bűnödet, vagy ha folyamatosan bűnben élsz és nem akarsz vele felhagyni.
2011. dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Feloldozott. Neki nem az a dolga, hogy ítélkezzen feletted, és eldöntse, hogy szívedből, vagy más miatt gyóntál-e. "Közvetít" Isten és közted. Ha elvégezted, amit korótt rád, bűneid megbocsájtattak. Ha nem bántad meg, amit gyóntál, a lelkiismereteddel kell elszámolnod. (A katolikus egyház szerint az a gyónás, amit nem tiszta szívvel, megbánással teszünk, érvénytelen).
2011. dec. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus," 1Tim 2:5
2011. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

akkor megnyugodtam! :)

mert a "kritériumoknak" megfelelek, vagyis tiszta szívből megbántam bűneimet és nem akarom újból elkövetni őket.

2011. dec. 1. 17:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű pap csak az ÉGBEKIÁLTÓ BŰNÖK alól nem adhat feloldozást. Ilyenek a gyilkosság, mások nyomorának elmélyítése, a munkások bérének igaztalan visszatartása. Ezeket csak az Isten bocsájthatja meg (meg esetleg néha a pápa, lásd St. Imre legendáját).
2011. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Én a helyedben a következő gyónáskor elmondanám hogy ez történt és kérném újra a feloldozást. Szerintem fontos hogy a pap elmondja a feloldozó imát.

Érdemes a gyónás előtt kérni a Szentlélek segítségét hogy megmutassa a bűnöket amiket meg kell gyónnunk és hogy a pap által azokat a dolgokat mondja nekünk amelyeket Jézus mondana vagyis hogy jó tanácsokat kaphassunk.

2011. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!