Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben hisznek pontosan a...

Miben hisznek pontosan a buddhisták? (és a tibeti buddhizmus miben hisz? )

Figyelt kérdés

Valahol azt olvasom hogy Istenekben, van ahol Buddhát tisztelik Istenként, van ahol azt írják hogy a természetet tekintik istennek van ahol pedig az univerzumot magát.

Most akkor melyiket is??


2011. dec. 3. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Tudomásom szerint, dióhéjban:

Nem foglalkoznak Istennel, azaz úgymond nem hisznek benne, nem foglalkoznak azzal, hogy hogyan lettünk itt mi emberek. A reinkarnációban hisznek, ami nem jó, és azon vannak, hogy ne szülessenek újjá, azaz elérjék a legfelsőbb szintet. Ehhez alapul Buddhát teszik, ki a fa alatt ülve rájött, hogy nem sanyargatni kell magát, hanem meditálni. Próbálnak összhangba kerűlni a környező világgal és a természettel, ezt meditációkon keresztűl végzik különböző gyakorlatokkal.


Üdv: L

2011. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. dec. 3. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:

mab válasza:


Kedves Kérdező!


A helyzet az, hogy a buddhizmus ezen "erőket" sem abszolutizálja. A buddhizmus olyan értelemben, ahogyan a többi vallás, vagy amiképpen a tudomány az, olyan formában nem világmagyarázat. A Buddha elutasított minden a világ eredetére vonatkozó klasszikus (deista vagy materialista) elképzelést. Ez egy inkább gyakorlat orientált vallás. Buddhista szempontból semmi értéke annak, hogy valaki hisz a buddhizmusba, csak annak van értéke ha gyakorol.


Meglátásom szerint neked a három nagy buddhista irányzat közül a hinayána való (ma lényegében a Theraváda-buddhizmus képviseli ezt az irányt./esetleg a soto-zen) Gondolom azért mert a rituálék vagy a pazar szimbólum rendszer idegen lehet tőled.


Neked a natúr megközelítés fekszik gondolom én.


Ajánlanám elméleti szempontból (hogy tud mit csinálsz és hogyan rendszerezz): Bhikkhu Bódhi: A Brahmajala-szutta szövege és kommentárjai, A Mulapariyaya-szutta szövege és kommentárjai, Nyanaponika Thera: A szattipathána-szutta, Láma Anagarika Govinda: A korai buddhista filozófia lélektani attitűdje és annak szisztematikus bemutatása az Abhidhamma hagyománya alapján. Ezek kissé nehezek és szárazak (nem hősköltemények) de komoly megértésre tehetsz szert általuk.


Valahol az elmélet és a gyakorlati útmutatások között helyezkedik el: Ácsán Szumédhó: Csittavivéka (a csöndes tudat tanítása) illetve: Az így van ez című könyvei. Kellemes, könnyű de hasznos olvasmányok.


Gyakorlati szempontból ezeket ajánlanám: Bhikkhu Bódhi: A nemes nyolcrétű ösvény (a buddhista szellemi út,

Sayadaw U Pandita: Még ebben az életben valamint Goenka könyveit.


Ha mégis inkább a zen akkor: Taisen Deshimaru, Sunryu Suzuki könyveire keress rá.


Ha netán még sem riaszt a rituális és szimbólikus munka, akkor első nekifutásra: Döndrup Szöha: Tibeti buddhizmus első kézből valamint Serab Gyalcen Amipa Láma: A lótusz megnyitás (Szellemi képzés a tibeti szakjapa hagyományban) - című munkáit ajánlanám.


Bármit választasz, nagy haszonnal forgathatod: Csögyam Trungpa: A szellemi materializmus meghaladása című örökbecsű művét!


Jó olvasást! Jó gyakorlást!


Üdv.

2011. dec. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nem én írtam, nekem is ezt válaszolták.
2011. dec. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,Köszönöm!:)
2011. dec. 4. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!