Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szólnátok egy vallási...

Peruccsia kérdése:

Mit szólnátok egy vallási valóság-sóhoz?

Figyelt kérdés

Régi ötletem már, mióta hallom a nyavalygásokat a valóságsókról, hogy milyen erkölcstelen műfaj. Dehát ez csak egy műsorfajta, egy eszköz (pl a késsel is lehet ölni, meg kenyeret szelni az árva gyerekeknek).


Tehát az találtam ki hogy kb egy tucat különböző felekezetű embert, sőt papot/lelkészt/rabbit/imámot/stb összeköltöztetni egy rideg kolostorba és bekamerázni őket. Mondjuk azért legyen köztük pogány meg ateista is,lényeg hogy a saját hitviláguk rendkívül jó ismerői legyenek.

Szerintetek nézett lenne világszinten vagy Magyarország-szinten? Mik történnének bent, hogyan alakulnának a szövetségek? Miről vitáznának, egymásnak mennének-e?


2011. dec. 4. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
ha kellően bigott embereket sikerülne összeszedned és rábírnod a bekamerázásra,akkor tuti...komoly vallási tesztekkel kellene előszűrnöd hozzá a jelentkezők vallási ismereteit,elhívatottságát,vallásosságát,hithűségét,bigottságát és még millió dolgot...
2011. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha sikerül igazán vallásos embereket összezárni, azok simán megölik egymást. Hameg ugye képesek egymás mellett élni, akkor semmi értelme a hitüknek, mert félre tudják rakni. Szóval így kapásból elvetélt ötletnek tartom...
2011. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint ötlet, érdekes lenne, ha nem ahhoz vezetne, hogy egymás ellen uszítsa a vallások tömegét alkotó csőlátású híveket. Mondanám, hogy kellő intelligenciával kezelve értelmes műsor lehetne, de a mai Magyarországon - vagy egyáltalán ma - lehetetlen megvalósítani, főleg úgy, hogy ne legyen komoly konfliktus belőle - vagy legalábbis ne keltsen felháborodást.
2011. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez már régit tervem, de mivel én nem a szenzációt hajhásznám, hanem ismereteket szeretnék egy ilyen műsor által átadni és szerezni, senki sem nézné.
2011. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha azt veszem alapul, hogy pl itt a vallás kategória milyen népszerű, lehet, hogy lenne nézettsége.

Én annak örülnék, ha olyan embereket sikerülne találni akik a vallásuk igaz követői. Érdekes és tanulságos lenne látni, hogy ezek az emberek, hogyan élik meg a hitüket a mindennapokban és bizonyos helyzetekben.

2011. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz ötlet, de én tudósokkal szeretnék valóságshow-t csinálni, lenne 10tudós, és egy téma, amiben alkotniuk kéne, egyenként is, és közösen is, de nem akármiket, megújuló energiaforrásokat, és más egyéb zöld dolgot. Én néznem, és lehet olyan dolgok születnének, amik megváltoztathatnák a jövőt.
2011. dec. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem találnál vallásos embereket, akik bemennének egy olyan helyre, ahol még a wc is be van kamerázva, vagy ahol elvárás a házasságon kívüli szex. Az étkezési tilalmak betarthatóságára és az imaidőkre is ügyelni kell, meg kellene oda minden szereplő vallásnak egy templom, hiszen bűn például kimaradni egy miséről, a műsor pedig nem vis maior.
2011. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rühellem az ilyen műsorokat,de ezt megnézném.
2012. jún. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!