Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, vallásosak, de...

Jehova tanúi, vallásosak, de nem kedvelik a papokat. Akkor náluk hogy zajlanak a temetések?

Figyelt kérdés
Na, elég hülyén fogalmaztam meg, de remélem, érthető.Szóval, ha tanú hal meg, pap helyett ki mondja a beszédet?És ha olyan hal meg, aki nem volt tanú, csak tanulmányozta a Bibliát?
2011. dec. 6. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Én pl nem vagyok jehova tanúja, de igazából nem is szeretném, ha pap beszélne rólam a temetésen... inkább senki, komolyan.
2011. dec. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:

Hehe... Amennyire összetartók a Jehova tanúi, akár ide is rakhattad a kérdést :-))


Az első kérdésedre nem tudom a választ, csak találgatni tudok, gondolom, valaki közülük mondja el a beszédet pap hiányában.


Aki meg nem Jehova tanúja, annak meg a családja, bárkije intézi a temetését úgy, ahogy ők gondolják. Az, hogy valaki tanulmányozza a Bibliát, nem feltétlenül jelenti, hogy vallásos is és papos temetése van.

2011. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Tanúknak is vannak elöljáróik és prédikátoraik.. gondolom valaki közül aki papi rangban van.
2011. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Barátnőmék Jehova Tanui. A nagypapájának polgári temetése volt, tehát se pap se lelkész se előljáró nem volt, csak egy civil ember a temetkezési vállalattól, aki temetési beszédeket szokott mondani.
2011. dec. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lsandor ***** válasza:
53%

Én Jehova Tanúja vagyok. Szóval Jehova Tanúinál nincsenek különböző osztályok, senki sem áll a másik felett. Vannak azonban képesített személyek, akik már tapasztaltak és régóta Jehova Tanúi, ők szoktak Biblián alapuló temetési beszédet mondani.

Van olyan helyzet, hogy egy személy tanulmányozza a Bibliát Jehova Tanúival és úgy dönt, hogy ha meghalna, akkor Jehova Tanúi temessék el. Ha ez a személy viszonylag jó hírben állt és nem úgy ismert, mint olyan személy, aki szöges ellentétben élt a Biblia alapelveivel, akkor Jehova Tanúi eltemetik, ha erről a kívánságáról tudatta a családját, illetve a hozzátartozóit.

Még azt is elmondom, hogy nálunk nem kerül semmi pénzbe, tehát ha egy személy meghal, akkor van a családnak amúgy is elég gondja, tehát a többi tanú megszervez mindent, semmiért nem kell fizetni

2011. dec. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 11. 19:23
 7/8 lsandor ***** válasza:
Nagyon szívesen, ez a legkevesebb
2011. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Papok


Malakiás 1:6 "A fiú tiszteli atyját, a szolga is az õ urát. És ha én atya vagyok: hol az én tisztességem? És ha én úr vagyok, hol az én félelmem? * azt mondja a Seregeknek Ura néktek, ti papok, a kik útáljátok az én nevemet, és ezt mondjátok: Mivel útáljuk a te nevedet?"


Szóval Isten nem szereti a papokat, mivel útálják az ő nevét. Már szinte nincs is benne a Bibliában. Kitörölték. 1-2 helyen még benne van, a többi helyen Úr-ra cserélték.


Malakiás 2:1,2

"Most azért néktek szól ez a parancsolat, ti papok! Ha meg nem hallgatjátok és ha nem veszitek szívetekre, hogy dicsõséget adjatok az én nevemnek, azt mondja a Seregeknek Ura: átkot * bocsátok reátok, és elátkozom a ti áldásotokat; bizony elátkozom azt, ha nem veszitek szívetekre!"


Malakiás 2:7 "Mert a papnak ajkai õrzik a tudományt, és az õ szájából * törvényt várnak, mivel a Seregek Urának + követe õ." - érdemes megvizsálni mit tanítanak a Bibliából ami ezeket a verseket is tartalmazza. hmmm...

2011. dec. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!