Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség az Oltáriszents...

Mi a különbség az Oltáriszentség méltatlan vétele és a Szentségtörés között?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Valószínűleg az utóbbi tágabb kategória. Például ha házasként házasodsz, talán az is szentségtörés.
2011. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Peruccsia ***** válasza:
47%

Oltáriszentség méltatlan vétele?


Az olyan, mint amikor én ateistaként elsőáldozáson voltam (nézőként) és gondoltam beállok a sorba bekapni egy kis ostyát. Jó hogy mondjátok, azt hittem bárki beállhat oda.


Ui: Ja az a házas nő, aki előtte pár nappal rámnyomult (nem én voltam az akkori férje) ő nem követte el, aki vételezett egy ilyen Oltáriszentséget, minekutána bűnös gondolatai voltak irányomban?

2011. dec. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi különbség nincs köztük.

Ha valaki szentségtörést követel az addig nem járulhat hozzá az oltáriszentséghez , amíg nem gyónja meg a bűnét.

2011. dec. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ui: Ja az a házas nő, aki előtte pár nappal rámnyomult (nem én voltam az akkori férje) ő nem követte el, aki vételezett egy ilyen Oltáriszentséget, minekutána bűnös gondolatai voltak irányomban?"


Ez jó kérdés, mert a válasz attól függ hogy a gondolatban elkövetett házasságtörés halálos bűnnek számít-e? Mert áldozni lehet akkor is ha valaki kisebb bűnöket követett el, nem kell minden áldozás előtt gyónni. Viszont ha valaki valami súlyosabbat követett el (egyébként szerintem azért a házasságtörés gondolatban elkövetve is elég súlyos bűn) akkor előtte ezt meg kellett volna gyónnia.

Egy magánkinyilatkoztatásban azt olvastam hogy annak a szívében aki súlyos bűnt követett el, a patás az úr. Ezért ha az ilyen ember Jézust magához veszi annak a szívében Jézus nagyon fog szenvedni.

Egy másik tanúságtétel szerint pedig valaki ilyen módon kárhozott el, hogy egész életében nem gyónt, de áldozni áldozott. Mindig halogatta a gyónást, aztán egyszer hirtelen halállal meghalt.


1Kor 11,27 - Ezért aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr kelyhét, az Úr teste és vére ellen vét.

2011. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4/4

Ha ez így van ,akkor mit jelent ez a szöveg a Szentmisén:

"Uram, nem vagyok méltó, hogy hajlékomba jöjj, hanem csak egy szóval mond, és meggyógyul az én lelkem."


"Ezért ha az ilyen ember Jézust magához veszi annak a szívében Jézus nagyon fog szenvedni. "

Én mindig úgy gondoltam, hogy az oltáriszentség vételével közelebb kerülök az Úrhoz,és, hogy Ő így még hatékonyabban tud formálni engem. Hát nem pont a bűnösöknek van leginkább szükségük az Úr jelenlétére a szívükben?

A katolikus lexikonban ez áll:

"Az Oltáriszentség Jézus Krisztus szeretetének legnagyobb ajándéka, megőriz a lelki életben, és új erőt ad a harchoz; magát a kegyelem forrását és adóját adja nekünk."


Jézus Krisztus szeret minket,pedig bűnösök vagyunk. Mindannyian.Ha szenved, mert méltatlan ember veszi magához Szent testét, akkor minden áldozásnál szenved, hisz mindannyian méltatlanok vagyunk.

2011. dec. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy, hogy szívből kell jönnie az Isten iránti szeretetnek, szívből kell jönnie a bűnbánatnak is. Mert ha ez nem így történik, akkor beszélünk szentségtörő áldozásról. Velem többször előfordult, és addig képtelen voltam áldozni / rendes bűntudatom volt/ amíg előtte meg nem gyóntam a vétkeimet.
2011. dec. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!