Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezet? És melyik...

Melyik felekezet? És melyik Biblia fordítás, tartalom? Kiben bízhatok, kinek hihetek?

Figyelt kérdés

Itt is többen mondják,hogy több flekezet a "sátán" uralma alatt van.

Akkor Kinke hehetek,honna tudjam,hogy a Római katolikusoknak és az ő Biblia magyarázatuknak van igaza és annak hihetek? Esetleg a Refomrátusokna,Evangélikusoknak,Koptoknak,stb.

Honnan tudjam,hogy nem visznek tévútra?


Találkoztam ezzel :

, Mt 16,18 - Én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt.


Akkor ezek szerint a R.katolikus AZ ÚT ?

Bár vannak fenntartásaim a Vatikánnal. Soka ott a pénz meg a hatalom. Nem véletlenül volt ám az a reformáció.


Na és a Biblia ? Fordítgatták azt az elmúlt időkben. Biztos,hogy nem írták kicsit át. Nem veszett el a tartalmának egy része.

MIért van az,hogy a bizonyos irományok apokrifnek számítanak amiről persze az emberek mondják,hogy nem Isten szava míg mások iromyányokat bevesznek a Bibliába amiről szintén az emberek döntik el,hogy Isten szavai.


A kopt vallás? Ha jól tudom az ő Bibliájuk tartalmaz olyat amit a nyugatu kereszténység nem vett be a Bibliába.

(Vatikán?) Akkor az ővék teljesebb ?


2011. dec. 12. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha komolyan érdekel a kérdés, menj el teológiát tanulni. Tanulj meg görögül, héberül. Kutass, olvass el minden fordítást.


Ha csak hinni akarsz Istenben és szolgálni őt, akkor teljesen mindegy melyik felekezetet választod, amíg Istent tartod üdvözítődnek és nem a felekezetet, és amíg fenntartással fogadsz minden tanítást megvizsgálva azt a Biblia fényében.

2011. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 yuda ***** válasza:

Két dolgot tudok hozzáfűzni:

Egyik, hogy Károli Gáspár fordításnál én még nem olvastam jobbat, mégha vannak is benne kisebb hibák-ezzel együtt is príma fordítás.

Másik, hogy ha Isten megszólít, akkor az olyan vonzó lesz számodra, hogy tudni fogod ott a helyed.

Fenntartásaid pedig helyesek, maradj is óvatos és használd továbbra is az eszed.

Amíg ezt nem élted meg, addig

2011. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát... Te nagyon görcsölsz, és nagyon biztosra akarsz menni.... Pedig nincsen AZ út...

Először is lazíts, nincs kockázata annak, ha megnézel egy közösséget, találkozol velük, közel engeded magadhoz. Nem gondolom azt, hogy Isten pl. a Katolikus Egyházzal van, és a Reformátussal nincs... Ezek csak felekezetek, vannak különbségek, de azoknál sokkal fontosabb, hogy az alap ugyanaz. Az ember, míg fiatal, felteszi a kérdést, hogy "Kinek van igaza". Én is feltettem. Nincs rá válasz... Értelmetlen ezt feszegetni, mert ez a mi gondolkodásmódunk kérdése. Azt gondolom, és ez a válaszom lényege, hogy az Isten VÉGTELENÜL TÖBB ÉS NAGYOBB, mint a mi felekezeteink, a mi kérdéseink, a mi gondolkodásunk. Az Isten VÉGTELEN valóságába és VÉGTELEN szeretetébe bőségesen beleférnek a katolikus, a református, a baptista, a zsidó, a hindu, a muzulmán, a buddhista közösségek, és igen, még az ateista is...


Bízz a lelkedben, bízz Istenben, ne görcsölj, ismerkedj, és majd megtalálod a Te lelkedhez közel álló közösséget. Azt, amelyik NEKED tud segíteni az Istennel való életben...


(Hozzáteszem, katolikus vagyok, aktív vagyok, de a legtöbb katolikustól nem ilyen választ kapsz majd...)


Ennyi a titok...


Boldog életet kívánok!


:D

2011. dec. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

18. Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra; 19. És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak.


Jel. 22:18-19

2011. dec. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, amely követi vala őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt." 1Kor 10:4


"Ezen a kősziklán", akit te előbb Messiásnak neveztél (--> 16. vers: "Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia"), építem fel művemet.


Krisztust kövesd, ne egyházakat! Vezetni fog.

2011. dec. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni, de az egész világ Sátán uralma alatt áll. Nincs üdvözítő felekezet, ahol csak formai vallásosságot látsz, de a cselekedetek ezzel ellentétesek, nos ott nincsen Krisztus.


Egyetértek azzal a válaszadóval, aki azt írta, hogy a Károli a legjobb Bibliafordításunk. Ennek egyszerű a magyarázata: a fordítója "Isten nevét hívta segítségül". Hidd el én sok fordítást olvastam már, és magam is fordítottam egy fejezetet a Szentírásból, tapasztalatból beszélek. Járj nyitott szívvel és Isten elvezet a megfelelh helyre. Jómagam szinte minden felekezetben megfordultam már, és megtaláltam a helyem. Nem vagyunk egyformák, de akik Istent szeretik, azok egymást is szeretni fogják felekezettől függetlenül.


Üdv. Péter

2011. dec. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Kedves kérdező! Kezdjük akkor egy erőteljes üzenettel, amit Pál apostol írt:

"Mert Isten haragja kinyilatkozik az égből azoknak az embereknek minden istentelensége és igazságtalansága ellen, akik igazságtalan módon elnyomják az igazságot" (Róma 1:18)


Abban biztosan megegyezhetünk, hogy a Biblia Istene a Szentírásban az igazságot tárta elénk önmagáról, az elvárásairól, az akaratáról. Az egész Biblia egyik legfontosabb jellemzője, hogy erőteljesen kihangsúlyozza a vallásos igazságokat és helyenként keményen elítéli a hamis tanítókat és vallásokat. Maga Jézus is ezt tette!


Tehát egy igaz kereszténynek létfontosságú, hogy távol tartsa magát a hamis tanítóktól, kik természetesen elsősorban valamely egyház keretein belül fejtik ki megtévesztő munkájukat:

"Szeretteim, ne higgyetek minden ihletett kijelentésnek, hanem tegyetek próbát az ihletett kijelentésekkel, hogy lássátok, vajon az Istentől származnak-e, mert sok hamis próféta ment ki a világba." (1János 4:1)


Tehát a Bibliában az olvasó fel van szólítva arra, hogy vizsgáljon meg minden vallásos állítást, amit valaki mond. Igen ám, de mi legyen a referencia? Talán a hasonló nézeteket valló tekintélyes egyházak teológusaira kell hallgatnunk, mert úgymond "ők biztos tudják a tutit, hiszen mennyit tanultak"? Nem!

Péternek abban igaza van, hogy az egész világ a gonosz markában van, ezért nagyrészt a vallásrendszerek is. De ez így volt az első sz.-ban is, pedig akkor is létezett egy egységes keresztény közösség egyre szaporodó gyülekezetekkel az akkori lakott földön. Sőt, Sátán markában volt már a világ az Ószövetség idején is, mégis volt Istennek egy elkülönített népe!


Tehát természetesen a Biblia kell legyen az a referencia, ami alapján próbára kell tenni minden vallásos állítást - ezt is, amit én írok. Meg aztán azt is, amit az előttem szólók állítanak. Ebben ők feltűnően nem jeleskedtek, vajon miért?


Pedig nekik is fel kell tenniük a megkerülhetetlen kérdést, hogy a Biblia szerint megtalálható-e egy nyilvánvaló vallásos igazság a földön? A válasz kézenfekvő, hisz a Szentírásnak ez az alapja.

Ha megtalálható, akkor ezt hogyan kell elképzelni - minden különböző teológiát és eszmét valló csoportban elegendő annyi (i)gazság, amennyi éppen van belőle, vagy csak egyben van meg javarészt és fokozatosan az egész?

A Biblia egyértelmű történelmi példái mit bizonyítanak?

Ha minden csoportban lehetnek üdvözülők, akkor ez hogyan lehetséges, amikor tudjuk, hogy Istennek nincs egyszerre kétféle igazsága, nemhogy több tízezer?!

Ha ezen rengeteg csoport üdvözülő híveinek "csak hinni kell Jézusban" az üdvösséghez, akkor hol van az Isten akaratának a cselekvése, amihez a Bibliai igazság pontos ismerete elengedhetetlen, és amely Jézus szerint nélkülözhetetlen az örök élethez?! Hiszen ezen, gyakran végletesen eltérő hitrendszerű és megosztott csoportok, ennek következtében a cselekedeteikben is mások, ezért is volt/van a rengeteg konfliktus.

Ezen eltérő csoportok üdvözülői mégsem a saját eltérő cselekedeteiket gyakorolják, hanem tán egységesek Isten akaratának a cselekvésében felekezetük tetteitől függetlenül?

Ha ez így van, akkor ez nem képmutatás a "saját" egyházával szemben?

Ha igen, miért nem alkotnak egy igaz imádatot?

Vagy tán már van ilyen?


Mert ugye evidens, hogy épeszű ember nem társul olyanokkal, akikkel nem ért egyet.


Minderre az állításokra itt előttem, csak alapos Bibliai bizonyíték kellene, semmi más. Amiből itt semmi sincs.

Mert az igazságot a Bibliából kiválóan lehet bizonyítani, tehát egy feltételezett igaz vallást nem lenne nehéz igazolni a Szentírásból - már csak azért is, mert Jézus a jó gyümölcsök termésével azonosította az Ő követőit. Azért egy ilyenből - világszinten - nem olyan sok van, sőt.

2011. dec. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Mivel tehát minden vallás őszinte híve a saját csoportjának hitelvei szerint cselekszik, így hatalmas a megosztottság, az eltérés a tetteikben az őszinte és őszinte hívők között.

Péter nemrég pedig ezt írta: "minden felekezetben vannak Istennek őszinte keresői és követői"

Ez csak akkor lenne lehetséges, ha minden egyházban lennének olyanok, akik tökéletesen megegyeznek a Biblia igaz tanításaiban a hitelveiket tekintve (és aszerint is élnek, Isten akaratát cselekedve!) De a valóságban a különböző egyházak egyes hívei - akármennyire is őszinték, a saját megtanult "igazságaik fényében" járhatnak csupán.


Jézus megmondta, hogy a "törvénytelenség cselekvői" elfogadhatatlanok őelőtte, még ha azt hinnék is magukról, hogy helyesen járnak el (Máté 7:22, 23). Tehát csupán őszinteséggel nem lehet Isten tetszését elnyerni. Egyszer Jézus ezt mondta követőinek: "Eljön az óra, amikor bárki, aki megöl titeket, azt képzeli, hogy szent szolgálatot végez Istennek" (János 16:2). Lehetséges, hogy a keresztényeknek ezek a gyilkosai őszintén azt hitték, hogy ezzel Istent szolgálják, de nyilvánvalóan tévedtek.


Pál apostol mielőtt kereszténnyé lett, közreműködött István meggyilkolásában. Később pedig módot keresett más keresztények megölésére is (Cselekedetek 8:1; 9:1, 2). Maga Pál így nyilatkozott erről: "Könyörtelenül üldöztem és pusztítottam az Isten gyülekezetét, és nagyobb előrehaladást tettem a júdaizmusban fajtámbeli sok kortársamnál, mert szerfölött rajongtam atyáim hagyományaiért" (Galata 1:13, 14). Igen, Pál őszinte volt, de az őszintesége nem tette igazzá a vallását.


Akkor Pál annak a zsidó vallásrendszernek volt a tagja, amely elvetette Jézus Krisztust, amiért viszont Isten vetette el azt a vallásrendszert (Cselekedetek 2:36, 40; Példabeszédek 14:12). Éppen ezért Pálnak, hogy elnyerje Isten tetszését, meg kellett változtatnia vallását. Maga Pál is ír olyanokról, akikben volt "buzgóság Isten iránt", akik őszinték voltak, Isten mégsem helyeselte őket, mivel a vallásuk nem az Isten szándékának pontos ismeretén alapult (Róma 10:2, 3).


Na most akkor kérem szépen, tényleg mindegy, hogy mely egyházba tartozunk??? Tényleg nincs Biblia példa arra - mint sokan tudni vélik -, hogy a vallásos hovatartozás igenis számít, sőt mindent meghatároz? Persze, hogyne, "jelentéktelen" dolog, igaz hogy élet-halál kérdése, de "jelentéktelen" és mellékes momentum egyesek szerint.


Nos, ezek azok a dolgok, melyek megvizsgálása nélkülözhetetlenen kedves kérdező.

2011. dec. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ismerd meg az összeset alaposan,hogy tisztában legyél velük,aztán pedig igyekezz a saját utadat járni,ne vess nagy bizodalmat egyikbe sem,mert könnyen összedőlhet,mint a kártyavár! A Bibliát emberek írták,emberek fordították,akiknek sok helyen igen töredékes a tudásuk,gyarlóak,a vallásokat is sok esetben önző emberek irányítják.egyikben sem bízhatsz 100%-ig.
2011. dec. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Megismerni az összeset? Ehhez nem 70-80 év kellene, de szerintem a 800 is kevés lenne! Ez nem járható és nem is logikus út. Nem is beszélve arról, hogy felesleges erőfeszítés lenne, ha mindet dobnád ki a kukába.


Természetesen az eredeti pontos igazságok a Bibliában vannak. Az a kiváló referencia egy olyan vizsgálathoz, amivel eltudod dönteni, hogy mi a vallásos igazság. Tehát nem a sok ezer hamisítványt kell egymáshoz, meg a te személyes ízlésedhez hasonlítgatni, hanem az eredetit megvizsgálni és akkor már könnyen megtalálod az igazit.


Mivel a Biblia főbb tanításai merőben eltérnek a ma népszerű, vagy legalábbis ismert, ún. "keresztény" tanításoktól.

2011. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!