Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz így velem?

Mi lesz így velem?

Figyelt kérdés

Másfél hónap múlva lesz a bemerítkezésem! Miután elhatároztam, hogy bemerítkezek, rámtalált a szerelem! 18 éves vagyok(lány) és még sosem voltam szerelmes. Most viszont teljes dilemmában vagyok! Nem tudom mit tegyek. A fiú világi, a szexet a kapcsolat részének tekinti. Azt mondtam, hogy még legalább 2 hónapot várni szeretnék vele.

Nem tudom hogy fogom magam érezni ezután, és hogy tudnék bemerítkezni?


2011. dec. 13. 01:16
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező!

Most mond meg őszintén, miért keresztelkednél meg, ha ennyire nem állsz szilárdan a hitedben? Ez életed egy elsietett nagy hibája lenne. Komolyan!


Tudom, józan paraszti ésszel fordítva kellett volna írnom, vagyis miért foglalkozol még ilyen korán a fiúkkal és inkább merítkezz be. De ha ilyen "könnyű" (valójában nem tudom, hogy mennyire volt könnyű - ítélkezni meg nem akarok, nehogy félre érts) téged még megingatni a hitedben a világi (talán erkölcstelen) kapcsolatot illetően, akkor még gyúrni kéne a hitedre egy keveset.

Ez baráti jó tanács csak.


A Biblia legyen a szemed előtt kedves "kislány". Abban keress ide vonatkozó alapelveket megerősítésül. Nagyon kiváló útmutató az ilyen krízishelyzetekben, hidd el. 18 éves vagy mindössze, miből gondoljátok sokan ebben a korban, hogy minden gyümölcsöt azonnal le kell szakítani - még ha rossz gyümölcs is az?!! Gondolj Jézus példázatára, hogy miről ismerik fel az Ő követit: a jó gyümölcseikről. Ez egyértelmű.


Baptistaként keresztelkednél meg egyébként?

2011. dec. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Ja, ha az illető fiú nem tud várni és az erkölcsben ő szeretne neked diktálni, megmondva a tutit, akkor egészen biztos lehetsz benne, hogy nem ő lesz a nagy Ő - ha lenne benned ilyen dilemma. Biztosan azon agyalsz, hogy lehet hogy ő az igazi. De biztosíthatlak, ha még arra sem hajlandó, hogy a világnézetedet tiszteletben tartsa, akkor nem ő az!
2011. dec. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Nem tudom mennyire vagy járatos a Szentírásban, de talán ismerősen cseng Pál apostol figyelmeztetése, miszerint "ne legyetek hitetlenekkel felemás igában". Tapasztalatból mondom, hogy igaza van. A szerelem egy csodálatos dolog, de csak akkor ha a helyén kezeljük. Én szerencsének mondhatom magam ezen a területen. Én is hasonlót tanácsolok, mint a többiek. Nem kell elsietni sem a bemerítkezést, sem a szerelmet.


Mindenképpen javasolom, hogy tapasztalt nőtestvérekkel beszélgess a közösségeden belül, imádkozzatok közösen tanácsért és erőért, és útmutatásért. Gondolom már beszélgettetek a fiúval arról, hogy te hívő vagy, és nemsokára bemerítkezel. Hogyan fogadta?


Egy nagyon jó barátom egy nagyon jó példát mondott nekem annakidején a szerelemről, amit megfogadtam, és azóta is hálás vagyok neki érte. A szerelmet egy virágos réthez hasonlította. Azt mondta, hogy át lehet robogni ezen a réten egy motorral - a többség ezt teszi - vagy lehet sétálva is, gyönyörködve a virágokban. Az igazi szerelem nem egy motorozás, hanem séta. Lassíts és élvezd. Ha kell szállj le idejében a motorról!


Üdv. Péter

2011. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

@Péter


"Nem tudom mennyire vagy járatos a Szentírásban, de talán ismerősen cseng Pál apostol figyelmeztetése, miszerint "ne legyetek hitetlenekkel felemás igában"."



Ha már Biblia meg Pál:

Egyebeknek pedig én mondom, nem az Úr: Ha valamely atyafinak hitetlen felesége van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

És amely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.

1Kor 7:12-15


Most akkor Pál helyesli, vagy helyteleníti a hitetlenekkel való szerelmi kapcsolatot?


Szerintem kérdező, függeszd fel a bemerítkezést, és tégy próbát a sráccal. Lefeküdni nem feltétlen kell vele, a két hónapos ajánlat korrekt. Annyi idő alatt úgyis kiderül mennyire komolyak a szándékai. Ha igen, ki fogja bírni... vagy te adod be előbb a derekad.

2011. dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Bocsi, de itt Pál nem azt helyesli, hogy egy hívő hitetlennel bonyolódjon szerelmi kapcsolatba, hanem a már létező felemás igáról ír! Nem mindegy.

Egyébként pedig evidens, hogy nem az számít, milyen szépen tudunk egymás szemébe nézni, hanem az, hogy tudunk-e EGY IRÁNYBA NÉZNI. Nos, ez hiányzik ma sok kapcsolatból.


Nagyon fontos, hogy közös legyen a világnézet, enélkül rendkívül nehéz megmaradni a hitben és egyúttal a szerelmet is megőrizni!

2011. dec. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Engem az érdekelne mi lesz ha letelik a 2 hónap?


a;

Lefekszel vele és semmibe veszed Isten Szent törvényét a házasságról.

b;

Nem fekszel le vele és megszeged az adott szavad.

Az utóbbin jogosan ábrándulna ki belőled nem azt kapja amit ígértél neki.

Ha nemet akarsz mondani akkor most az elején közöld vele.


Nem tudom milyen vallású vagy de vidd el a felekezetbe és imádkozzál érte hogy kapjon elhívást a Teremtő Atyától.

2011. dec. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Kemény lesz, de nem tudok mást mondani: A szerelem egy érzés / érzelem, így - bár nem könnyű dolog, de - lehetséges uralkodni rajta. Viszont mivel már benne vagy nyakig, még nehezebb lehet döntést hozni. :(


Talán az lenne a legjárhatóbb út, ha tanácsot kérnél a közösségedben egy pásztortól, presbitertől, vagy olyan embertől, aki "nem ma kezdte a szakmát", és akiben meg is bízol.


Többeknek is bevált "módszer", ha leteszed ezt a kapcsolatot Isten kezébe, azaz teljesen rábízod a döntést. Ő adott esetben meg tud szabadítani az érzelmeidtől is, így fájdalommentesen megúszhatod ezt az egészet; vagy más megoldást is adhat.


Részemről sem a világi partnerrel való kapcsolatot nem tudom javasolni egy hívő részére (Péter már leírta az okokat), sem az elkapkodott és nem szövetségkötésen alapuló szexet.


Rengeteg egészséges, kapcsolódó anyag van a neten szex és szerelem témakörben; most néhány olyat ajánlok figyelmedbe, amit egy hozzád hasonló helyzetben levő kérdezőnek már ajánlottam. Ha a vidi esetleg nem indul el, jobb oldalt felül van lehetőség mp3-ban letölteni:


Phil Metzger: Párkapcsolat


[link]


Phil Metzger: A nőkről, a férfiakról és a kapcsolatokról:


[link]



[link]


[link]


[link]


A keresővel esetleg találhatsz még többet is.


Más témákban pedig hasznos lehet az Apológia Kutatóközpont honlapja:

[link]


Sok sikert! :)

2011. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!