Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pesten minden nap van mise?

Pesten minden nap van mise?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy holnap, hétfőn délután-este van-e valahol mise és hol?

(új vagyok a fővárosban)


2011. dec. 18. 19:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A kelenföldi Szent Gellért templom:


[link]


Megközelítés:

kelenföldi pályaudvartól villamossal egy megálló, bármelyik ott megálló villamos jó

2011. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb templomokban hétköznap is van mise, este 6-kor biztos, de lehet, hogy korán reggel is.


Ja, és most advent van, tehát RORÁTE-szezon! Azok fél7-kor vagy 7-kor kezdődnek!


A Ferenciek terén meg gyakorlatilag egész nap van mise, kb. napi 10 hétköznap...

2011. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Nagyon új vagyok itt, nem tudom h melyek a nagy templomok és hol vannak. Valami tanácsot adnátok, hogy melyikbe menjek? Ami 3as metróval vag 4-6ossal könnyen megközelíthető :)

Kelenföld nekem messze van :(

Ferenciek tere azt asszem tudom.

2011. dec. 18. 23:16
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, 4-6-ossal ott van a Margit körút (Országúti Ferences), az nagyon kedvelt a fiatalok körében, a vasárnap esti fél8-asra nem lehet beférni a templomba, nemhogy ülőhelyed legyen (legalábbis pár éve így jártam).


Íme: [link]


Hétköznap este télen 6-kor van mindig mise.

2011. dec. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Amúgy Bp-en hatalmas a választék, ami a Katolikus Egyház kebelén csak létezik mint irányzat, mint lelkiség, mint karizma, mint stílus, az fellelhető. Mi az, ami hozzád közel áll? Mit keresel? Kötődsz valamilyen rendhez, karizmához, zenei irányzathoz?
2011. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha egyetemen vagy itt, akkor Egyetemi Lelkészség, vannak kiscsoportjaik stb.
2011. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Hát, úgy nincs konkrét amihez kötődöm. Katolikus vagyok, római.

Köszönöm a válaszaidat!

Szerintem a Ferenciek terét választom elsőre, az van hozzám a legközelebb :)

2011. dec. 19. 00:01
 8/18 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, de a Margit körút szimpatikusabb nekem, sok a fiatal, a vasárnap fél 8-ason a Boanerges szolgál a zenéjével... különleges.
2011. dec. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Itt tudod megnézni, hogy melyik templomban mikor van szentmise: [link] - csak azt írd be, hogy Budapest, és máris válogathatsz a rengeteg változat közül. Nagy szeretettel ajánlom a Sziklatemplomot is, pálos atyákkal, minden nap van prédikáció is, és a templom is gyönyörű. És meleg! Mert fűti a geotermikus energia. :) Télen talán nem utolsó szempont. ^^
2011. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, a Sziklatemplom a Gellérthegy hasában! Nem egy mindennapi...
2011. dec. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!