Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pesten minden nap van mise?

Pesten minden nap van mise?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy holnap, hétfőn délután-este van-e valahol mise és hol?

(új vagyok a fővárosban)


2011. dec. 18. 19:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, most jut eszembe az Örökimádás a 3-as metró Klinikák megállónál! A Nyolc Boldogság Közösség van ott, nagyon jó... Van igazi "lelki élet"...

[link]

2011. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Peruccsia ***** válasza:
31%
Kelenföld meg a Gellért-hegy az Budán van és nem Pesten
2011. dec. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Peruccsia, te nagyfalusi vagy mi? Tudod, a vidékiek egy jelentős hányadának Pest név alatt fut Bp.

Ha már itt kötözködsz, hadd én is. Köszi.

2011. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Peruccsia ***** válasza:
66%

Budai lakos vagyok, utálom ha Pestnek nevezik, szebb és intelligensebb mint a másik part.


De nem akarok OFFolni, úgyhogy válaszolnék:

Annyi templom van itt, biztos lehet óránként misét találni.

Közben látom, hogy vasárnap tette fel a kérdést, úgyhogy már mindegy.

2011. dec. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ne vesszetek össze, mindenkinek igaza van!

Tényleg Budapestre gondoltam, de mi csak Pestnek hívjuk, és amúgy is kb Pestre is gondoltam, nem Budára,tehát helyesen tévesztettem :D

2011. dec. 21. 19:20
 16/18 anonim ***** válasza:

Ne feledjük Vízivárosi Szent Ferenc Sebei- Plébánia hatalmas és gyönyörü templomát, ahol nagyon szép misék vannak, a Bem tértől, (ahol szintén van egy sűrűn látogatott templom), 5 perc séta az alagút irányában. Itt a miséken max. 20 ember szóródik szét a hatalmas templomban, kellemes félhomály van, csak a gyönyörű képeket, szobrokat világítják meg, lehetőség van a csendes, szemlélődő jellegű jelenlétre, imádkozásra.

A B em téri Szent Anna templomból egyszer kifordultunk, mert a pap szereptévesztésben volt, és politikai programbeszédet ordított az evangélium magyarázata helyett. De ha ez kell menj oda, szóval minden lehetőség előtted. Érdemes görög katolikus testvéreink templomait is fölkeresni néha. Pl. a Fö utcán van egy, ne feledjük, hogy boldog II. János-Pál pápa, görög katolikus liturgia szerint mutatott be szentmisét Máriapócson 200000 hívő előtt, ez a római miserendűeknek is gyönyörü búcsújáró Mária-kegyhely.

(Figyelem, nem a görög -KELETI egyházról beszélek.)

2012. jan. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Amúgy meg PEST rulez!!!

Buda magában a térképen sem lenne. Béke veletek.-

2012. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

OFF

Én is a budai oldalon lakom, de még sose' mondtam, hogy Budán. Néha "Budapest", de általában én is csak Pest-ként utalok Budapestre. Akinek nem tetszik, így járt. :)

ON

Bár nem mise, de egyszer benézhetsz a Golgota Keresztény Gyülekezetbe is. (Hétfő, szerda, vasárnap.)

Erzsébet krt. 13.

A Blaha és a Wesselényi úti megállók között. ;)

2012. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!