Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az idézetről?

Mit gondoltok az idézetről?

Figyelt kérdés

Eszkimó: "Ha nem tudnék Istenről és a Bűnről, akkor automatikusan Pokolra jutnék?


Hittérítő: "Nem."


Eszkimó: "Akkor miért beszéltél nekem róluk?"


2011. dec. 20. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
azt, hogy benne van a lényeg. : Az embert nem a tudás és a vallás kell hogy emberré tegye, hanem az emberségesség és egymás tisztelete/szeretete. ezek nélkül akármilyen megtért keresztény akárki lehet az ember, mert szerintem az fele annyit sem ér---
2011. dec. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 munyamunya ***** válasza:
26%

Kedves kérdező!


Téves feltételezésből indul ki ez a frappánsnak szándékolt szöveg, ami valójában ismerethiány miatt jut erre az elgondolásra. Azt sugallja a párbeszéd, hogy az Istenről és a bűn létéről való ismeret egyből halálos ítéletet eredményez annak életében, aki csak egyszer is hallott ezekről.


Szerencsére az Isten rendje nem ilyen igazságtalan, hanem teljesen és tökéletesen igazságos. Mindazok, akiknek nincs hite az Isten beszédeit befogadni és cselekedni ebben az életben, a második feltámadás során fognak esélyt kapni, hogy személyesen meggyőződve a Krisztus szabadító áldozatáról és az Isten kegyelméről, szabadon választhassák a megmenekülést. Nem fognak elveszni sem azok, akik sosem hallottak Jézusról, sem azok, akik hallottak ugyan, de nem kaptak hitet arra, hogy elismerjék őt Uruknak. Mindenkinek van lehetősége Istenhez térni: a választott szenteknek már ebben az életben (nekik jóval nehezebb a dolguk), a többi embernek pedig a Milleneumi korszak végén a második feltámadás alatt.


Vagyis az itt szereplő eszkimó sem jut "automatikusan pokolra" csak attól, hogy valaki beszélt neki Istenről. Ez butaság.

2011. dec. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

te meg kedvs második válaszoló direkt értetted félre az idézetet vagy nem akkor viszont... :S


van igazság benne de a hit hozhat boldogságot is. Pl. voltak olyan bennszülöttek Dél-Amerikában akik nagyon örültek mikor megtudták a hittéritőktől, hogy van élet a halál után, ugyanakkor van ahova csak boldogtalanságot hozott

2011. dec. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 munyamunya ***** válasza:
Ha félreértettem, az azért lehet, mert a kérdező semmit nem fűzött hozzá. Ez esetben elnézést kérek, és várom a tisztázó magyarázatot, hogy mit értettem rosszul. Köszönöm.
2011. dec. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen,jellemző a hittérítőkre,hogy a saját beszűkült hitrendszerüket mindenkire vonatkozóan igaznak tartják.Ha az eszkimók nem tudnak az ő hitükről,akkor lehetőleg még őket is meg kell téríteni,hogy higyjék el,hogy nincs más választásuk,ahogy eddig élték az életüket az nem jó,akkor sem ha boldogok voltak vele.
2011. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vegyük ki a "pokol" szót, mert amit az jelent a legtöbb hívőnek, az nem bibliai tanítás. Egyszerűen csak nevezzük "halálnak", mert valójában a pokol az emberiség közös sírját, a seolt és a hádeszt jelenti.


Így a kérdés már teljesen más értelmet nyer, mert így hangzana:

"Ha nem tudnék Istenről és a bűnről, akkor automatikusan a második halálba, a végső megsemmisülésbe kerülnék, ahonnan nincs több feltámadás?"


A válasz benne van a Bibliában. Isten igazságossága nem engedi, hogy valaki a (nem szándékos) tudatlansága miatt elvesszen. Ha az ilyen személy meghal is, van feltámadása, mint "igazságtalannak", mint ahogy az igazságosnak is van feltámadása.


Az eszkimó második kérdése pedig egy fontos igazságra hívja fel a figyelmet. Jézus a tanítványainak megparancsolta, hogy a "tegyék tanítványokká" a lehető legtöbb embert a földön, aki hajlandó önként elfogadni az Isten igazságát.

A tudatlanság e felől csak azokat mentesíti a felelőssége alól, akik nem szándékosan maradtak tudatlanok, hanem önhibájukon kívül.


Ez nem úgy működik, hogy akkor "felesleges megismernem Isten akaratát és értelmetlen cselekedni azt, mert úgyis feltámaszt majd Isten, hiszen én is csak 'tudatlanul' éltem a saját életemet, ahelyett persze, hogy cselekedtem volna Isten akaratát.

Ez azért nem működik, mert akkor már szándékosan utasítja el az ilyen ember azt, amit Isten felkínál, vagyis hogy tegye Isten akaratát, ami Jézus szerint annak a feltétele, hogy Isten Királyságába kerülhessünk.


Hát ezért beszélnek a prédikálók mindenkinek, akit csak érdekel a téma.

2011. dec. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!