Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi bálványimádás és mi nem?

Peruccsia kérdése:

Mi bálványimádás és mi nem?

Figyelt kérdés

A karácsony miatt jutott eszembe nekem is ez a kérdés, mert sokan bálványimádásnak tartják a feldíszített fa "ünneplését".


Most ne a defínicióját írjátok le, hanem konkrét eseteket. Pl kapunk egy fényképet az egyik szerettünktől, akkor annak a fotónak az "imádata" bálványimádás-e. Vagy a "szerencsét hozott a rózsafüzér" esetén talizmán a rózsafüzér, tehát ekkor is bálványimádás "történt"?


Nem utolsósorban, a családtagjaink-barátaink iránt érzett szeretet(szerelem) miért nem bálványimádás, míg az énekes-focicsapat-stb iránti imádat miért bálványimádás?

Illetve ehhez kapcsolódhat a Nyugaton elterjedőben lévő állat-imádat: egyfelől kedvencünkre egyre nagyobb mértékben "felnézünk", másrészt az állatvédők állatvédelme is szerintem kezdi a bálványimádás fogalmát kimeríteni.


Megj: Nekem semmi bajom a bálványimádással, serdülőkorom óta voltak/vannak talizmánjaim, csak úgy veszem észre pont azok "csinálják" a bálványimádást, akik ellene szólnak.



2011. dec. 22. 10:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Elnézést, elírtam, nem Zsoltárok, hanem Ézsaiás. ^
2011. dec. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!