Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyedülálló (nem váltam el)...

Egyedülálló (nem váltam el) vagyok így a plébános nem enged keresztszülőnek. Hol van az leírva, hogy csak az lehet keresztszülő akinek van párja?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen.

Mondd meg a plébánosnak, hogy butaságot beszél, ha nem enged, akkor fordulj a püspökséghez.

2009. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szerintem sem akadály,ha egyedülálló vagy!

A Plébánosotok téved!!!!

Nekem van sok olyan ismerősöm,aki amikor Keresztszülő lett még nem élt házasságban és párja sem volt.

2009. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 6 éve hitoktatok, egyházjogot is tanultam. Nincs ilyen akadály!! Nem lehet, hogy valami más nem tetszik a plébános atyának??? Nemi identitás, vagy paszziv keresztény életmód, fiatalkorúság??? vagy valami egyéb?! nyíltan rá lehet kérdezni. szép napoT
2009. máj. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keresztszülő lehet az a tizenhatodik életévét betöltött személy, aki alkalmas, és szándékozik is ezt a tisztséget viselni; aki katolikus, megbérmált és az oltáriszentséget már magához vette, a hithez és a vállalandó tisztséghez méltó életet él.
2009. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az Egyházi Törvénykönyv 873-874. kánonjai világosan kimondják, hogy elegendő egyetlen keresztszülő is. (Ahogy az előző válaszoló is leírta- csak azt nem tette hozzá, hogy ez az Egyházi Tvkvből van)

[link]

Ezt mutasd meg a plébánosodnak. Ha van még elég idő a keresztelésig, akár írásban is, hogy írásban válaszoljon.

Ha ez után is akadékoskodna, jelentsd az esetet bátran a püspökségen!

2009. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez diszkrimináció!
2009. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Én úgy veszem észre, hogy manapság nagyon a papokon függ, hogy kit engednek keresztszülőnek..

A családban mindenki meg van keresztelve egyedül kisöcsém nem, mivel a keresztapja és a keresztanyja nincs megkeresztelve és a papunk azt mondta, hogy így nem lehetséges (a k.anyja az első unokatestvére még a k.apja a másod unokatestvére, és mindkettő egyedülálló).... ezt még így meg is értettük.

Ellenben a 30 km-rel arrébb lévő városban a pap azt mondta, hogy ő szívesen megkereszteli..:S

Mellesleg én úgy tudom, hogy a keresztszülőség kötelességgel jár: figyelni keresztfiad lelki fejlődését, példamutató hitéletre való buzdítása...stb Ebből kiindulva az nem diszkrimináció ha valakit azért nem engednek, mert nincs megkeresztelve...

2009. máj. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves fölöttem ító! Hogyn tudná teljesíteni kereszutszülő KERESZTÉNY kötelezettségeit az a személy, aki nem volt megkeresztelve????? Ez nem csak abból áll, hpgy megünnepeljük a karácsonyt stb. és mondjuk a gyereknek, hogy menj templomba... Minden tiszteletem, de ezt Ön is érezheti, hogy nevetséges. Olyan, mint ha egy analfabétára bíznának egy első osztályt.
2009. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!