Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, ha hívő vagyok...

Mit gondoltok, ha hívő vagyok bűn az ha nem járok templomba? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Először is szeretném leszögezni:pontosan tudom hogy a hitem csak rám tartozik, de attól szeretném tudni a véleményeteket, csak így inkognitóban. Szóval feltűnés nélkül, de mély meggyőződéssel hiszek Istenben. Már tapasztalatból is biztos vagyok abban, hogy ő segít a mindennapokban. De a nagymamámmal mikor a témát boncolgattuk felmerült, hogy templomba kellene járnom, mert mondhatom hogy "szeretem Istent" ha nem látogatom meg legalább egyszer egy héten, mert ez olyan mintha például a nagymamám mondaná nekem hogy nagyon szeretlek, de nem látogatlak meg mert biztos vagyok benne hogy te is nagyon szeretsz engem... Erre felhoztam hogy ez azért egy kicsit más, és fontos része minden estémnek az imádkozás, tehát hogy "beszélgessek az Úrral", de ő hajthatatlan. Azonban a beszélgetésünk óta lelkiismeret-furdalásom van, pedig még mindig úgy gondolom hogy nem követek el bűnt, és Isten nem haragszik rám ezért. Mit gondoltok erről? Köszönöm szépen a válaszokat, ateistáktól nem kérnék gúnyolódó és mocskolódó megjegyzéseket, köszönöm!
2011. dec. 23. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

"Azonban a beszélgetésünk óta lelkiismeret-furdalásom van, pedig még mindig úgy gondolom hogy nem követek el bűnt, és Isten nem haragszik rám ezért."

Félig meg is válaszoltad magadnak a kérdést.Ne legyen lelkiismeret-furdalásod,ne dőlj be az egyházi szövegeknek,befolyásos egyházi embereknek.Isten a szívedben lakik,ne kötelező rituálékban keresd.Akkor vagy vele,amikor vele akarsz lenni,ne hagyd magad megtéveszteni .

2011. dec. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 yuda ***** válasza:
64%

Tudnod kell, ha olvastál valaha is bibliát.. ha nem akkor kellene. . . hogy Isten egy személy.

Korlátlan, mindenható, örökkévaló és ami most számodra fontos: mindenütt jelenlévő.

Magyarán: hiába akarja bármilyen vallás bekorlátozni a mindenható Istent egyetlen helyre, épületbe, templomba -ő ott nem lakozik. Nem tudod meglátogatni sem.

Ha olvastál róla oké, ha nem elárulom a nagy tikot:

Az Atya a mennyben van. A fiú(Jézus) a mennyben van.

Szentlélek viszont itt van a földön és ő ugyanolyan Isten, mint az előbb felsoroltak. Pontosítok: Szentlélek a mennyben is ott van és a földön is.

Jézus ígérte a tanítványoknak, ha ő elmegy, elküldi hozzánk a vígasztalót(szentlélek)és ez megtörtént pünkösdkor(-Apostolok cselekedeteiben olvashatsz róla.)

Tehát a mi testünk a bennünk lakozó Szentléleknek a temploma- márha valaki befogadta Jézust a szívébe és vette a Szentlelket- mert különben hazugság az egész,

Ha viszont ez megtörtént, akkor veled lakozik örökké.

Bárhol imádkozhatsz, nem különb egyik hely a másiknál, mégha valaki azt is szeretné, de Istent nem lehet csak úgy befolyásolni ilyen apróságokkal :D

sajnos vannak ilyen emberek, mint anagyid, akik manipulálnak, nyomásokat helyeznek másokra, érzelmileg zsarolnak- mert mondjuk ki, itt ez történik. Ne hagyd magad!

Lelkiismeret furdalásod azért van, mert nem ismered kellően a bibliát, az igazságot. Amíg ez nem történik meg, addig csőbe tudnak húzni ilyenekkel.

2011. dec. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szerintem pedig a keresztény vallás egy közösségi vallás, amit másokkal együtt jó megélni. Éppen ezért is törvényszerű, hogy kívánod mások társaságát, hogy másokkal megoszthasd szeretetedet, amit az Úr iránt érzel, s ők is megoszthassák ezt az érzést s közösen vigyétek minden gondotokat, s minden örömötöket Őelé, mert "ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, én ott vagyok közöttük" (Mt 18,20)


Ezért én azt tanácsolom, hogy keress egy jó közösséget, gyülekezetet, ahol úgy érzed, hogy Isten jelen van meglátod, áldásos lesz számodra! Lehet, hogy az Úr éppen a mamád által figyelmeztetett erre a hiányosságodra. Tehát próbáld ki! ;)


Áldott Karácsonyt!

2011. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiszel Istenben Krisztus testének tagja vagy. Krisztus teste egy. És Krisztus teste A Gyülekezet.
2011. dec. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Hogy templomba nem jársz nem bűn, ellenkezőleg ... Az írások szerint egyetlen Templom volt, aminek istentiszteleti rendjét maga Isten határozta meg, ezt Jeruzsálemben lerombolták i.u. 70-ben a rómaiak, a többi meg csak embertől nevezi magát templomnak, és csak a magaválasztotta istentiszteleti rendjét kényszerítheti rád, ami viszont nem Istentől van.


De erre az egy fizikai Templomra is Jézus egy pogány asszonynak (arra a kérdésére, hogy itt, vagy Jeruzsálemben kell imádni az Istent, mert a zsidók azt mondták, hogy csak ott) azt mondta, hogy eljön az idő, amikor nem itt vagy ott imádják az Atyát, hanem szellemben és igazságban, és az Atya is ilyen imádókat keres. Ez választ ad arra, hogy helyhez kötött-e. Nem. Isten nem lakik kézzel csinált épületekben, ahogy mondja, a menny nékem ülőszékem, a föld lábaim zsámoly, milyen házat készítenétek nekem?


Természetes viszont az, hogy Jézus sem egyedül volt, hanem közösségben, a tanítványokkal (együtt jártak, együtt voltak 3,5 éven át),... A közösség értelme, hogy Isten nem egy emberrel osztja meg magát, hanem sokakkal, és egymás részévé tesz az által, hogy ami nekem mondjuk megvan, azt másnak nincs, és így mintegy test egymásra vagyunk utalva, mint a test tagjai, de mindez Krisztus teste, az Egyház.


Ha ennek része akarsz lenni, akkor előbb be kell fogadnod az örömhírt, hogy Jézus Krisztus meghalt a vétkeidért, és hogy feltámadott a megigazulásodért és ezzel megszerezte a menekülést a vétkeidből, és a megbékélést Istennel, és hogy új életet ad. Ha ezt elfogadod, hiszel abban hogy Jézus az Isten Fia, és bemerítkezel, - ami azt jelenti, hogy a régi életmódodat halálra adod és újat kapsz, ami lehetővé teszi, hogy Isten akarata és elvárásai (parancsolatai) szerint járj, szóval Ha bemerítkeztél, és újonnan születtél, - akkor alapvetően nem fogod magad jól érezni egyedül, hanem keresni fogod a társaidat, aki szintén Istentől születtek és ez által testvéreid (hogy őbennük is ugyanaz van, mint benned), egy Atyától születettek és ugyanazt az Istent imádjátok. Isten nem magányosnak teremt újjá, hanem részévé tesz az ő családjának, háztartásának, és megáldja azokat, akik a szentekhez csatlakoznak. Szerintem ez gyönyörűséges, és nagyon jó. Az írásban is az van, hogy ímé mily jó és gyönyörűséges, mikor a testvérek együtt laknak. Ezt nem nagyon lehet szavakkal leírni, hanem csak tapasztalni, ha Isten ezt megadja.


Kívánom neked is, hogy minél előbb tapasztald meg. Keresd Isten királyságát, és minden megadatik neked.

2011. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak magadban imádkozol, akkor is Isten közelében vagy. De közösségben máshogy élheted átt az egészet. Nem kötelező a templom, de nem is árt.

Viszont: ha katalikus vagy, (ez nem derült ki a kérdésedből) akkor azért ajánlott a templombajárás, mert 1. egyházi törvény(vasárnap és parancsolt ünnepen az egész szentmisén végy részt) 2. csak ott szolgáltatják ki a szentségeket (gyónás, áldozás), és egy teljes szívvel átélt szentáldozás sokat segíthet az Istennel való kapcsolatodban (ez nem kötelező, de nagy az esélye)

2011. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!
2011. dec. 26. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!