Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Ti mit gondoltok hívő...

Hívők! Ti mit gondoltok hívő szemmel a homoszexuálisokról?

Figyelt kérdés
Szerintetek tehetnek róla, hogy homoszexuálisak, vagy nem? +egyéb gondolatok
2009. okt. 8. 19:40
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
64%

Most egy hívő, vagy az egyház véleményére vagy kíváncsi?

Én hiszek Istenben, de ennek ellenére nem mindenben úgy gondolkodom, mint az egyház. Nekem semmi bajom nincs a homoszexualitással, addig, amíg az nem csap át magamutogatásba és botránykeltésbe.

2009. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
35%
Bűn és ennyi. nincs részemről komment több.
2009. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
30%

Az előző jól mondja! Önmagában homoszexuálisnak lenni még nem bűn, de homoszexuális kapcsolatban élni, vagy seggbedugni egy másik srácot már az :P

16/F

2009. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
76%

De könnyen beszél az előttem szoló..

Bűn és ennyi?

Persze akinek nincs ilyen gondja,nem érdekli. Nem tehetek róla,és akkor most mit csináljak?Öljem meg magam?Legyek remete? Szeretnék én is élni,boldog lenni.

Nem fogom magam az utcán dobálni,se kézen fogva járni a párommal.De szeretnék élni.És nagyon könnyen beszél az aki nem éli át a helyzetet..


Nézzük a te szemszögödből. Rákos az anyukád,és az orvosok nem segítenek neki mert azt modnják,hogy miért kellett neki annyi rákkeltő anyagot ennie. Erre meg te: De ez bárkivel előfordulhat,nem az ő hibája volt..stbstb. ÉÉÉS? mocskos rákosok.takarodjatok. na kábé ilyen érzés :(

2009. okt. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
72%

hogyan tehetnének már rólaaa???????????

van, aki azért lesz homoszexuális, mert csalódik az előző nemben erőszak, vagy akármi miatt.

van, aki azért, merft megtréfálta a természet, tehát a biológia hibája, hogy több van benne a másik nemből.

régen a balkezeseket is büntették, ma már felháborodnak ezen.(és ez szintén az egyház műve volt)

majd azokat is diszkriminálták, akik különböző bőrszínűek voltak, de egy párt alkottak.

Magyarország még nincs felkészülve a homoszexuálisokra. De vannak. És ezt el kellene fogadni.

Fel kéne ébredni, kitörni a begyöpösödésből.

2009. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
74%

19:49-es: Együttérzésem.


Sajnos azonban sok hívő - tisztelet a kivételnek - meg van győződve róla, hogy ez nem olyasmi, ami "adott", hanem szerintük ez egyszerűen választás kérdése (vagyis meg vannak győződve róla, hogy a homoszexuálisok saját jószántukból azok, és nem is akarnak mások lenni), ezért minősítik bűnnek, ha valaki nem a helyes utat választja.

(A rákos hasonlatod ettől függetlenül is áll persze, mert az is választás, hogy az ember rákkeltő dolgokat fogyaszt, de ezt mégis kimagyarázzák maguknak, épp azért, mert mint említetted is, ez tényleg mélyen és személyesen is érintheti őket)


Vagy, olyan értelmezést is hallottam már, hogy valamely felmenőid voltak istentelen átkozott sátánfattyak, és a leszármazottjukként te viseled az ő terhüket is, ami abban ütközik ki, hogy homoszexuális lettél, és akkor meg ezért bűn. Igaz, nem a tiéd, hanem a felmenőidé, de ugye "a bűn, az csak bűn marad".


És akkor még csodálkoznak a hívők, hogy miért néznek rájuk ferde szemmel a nem hívők, és siránkoznak, hogy egyre kevesebben hisznek...


Csoda?

2009. okt. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
45%
Ezzel az erővel meg te elfogadhatnád, h van, aki k*rvára nem akarja elfogadni azt, ami nem normális dolog.
2009. okt. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
91%

Ja, amit még kihagytam: sokan azt is hiszik, hogy egyszerűen csak tisztán és őszintén meg kell nyitnod a szíved Isten/Jézus előtt és imával kérni, hogy "gyógyítson ki" a homoszexualitásból, és csodák csodája, "ki fogsz gyógyulni". Hallottam már egy-két ilyen mesét is.

Szóval ezért is nézik bűnnek. Mert "kérned" kellene és megszűnne a homoszexualitásod. De nem kéred, ergo nem is akarod, hogy megszűnjön, ergo bűnös vagy.

2009. okt. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
90%

Á, igen. 19:59-es meg még egy kategória, amit kihagytam.


A "nem normális".


Hogy az állatvilágban is van homoszexualitás, az nem érdekli.

Hogy genetikailag/vegyileg/stb. kódolt dolgok ellen nem lehet mit tenni, az megint csak nem érdekli (vagy azt is tagadja, hogy erről lenne szó egyáltalán).

Az sem érdekli, hogy egyébként egy tök rendes emberről van szó.

Rohadtul nem érdekli semmi, csak a "normalitás". Ez már majdnem ugyanaz, mint a fentebb vázolt "nem akarsz más lenni, tehát bűnös vagy", kategória.


Az ilyenek, ahogy valaki más is jelezte feljebb, tényleg hasonlítanak azokhoz, akik egykor a balkezesek, vagy épp a más bőrszínűek életét keserítették meg. Egyszerűen nem nőttek még fel.


Nekik csak egyet mondok: ALAN TURING-ot már tönkretettétek. Legyen ennyi elég, elég nagy koponya volt ahhoz, hogy egy évezredre elegendő trófeát jelentsen. A többiekről szálljatok már le végre.

2009. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
61%

Elég nehéz életem lesz,ahogy olvasom :(

16/f

2009. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!