Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Meg lehet...

Keresztények! Meg lehet mondani egy megtéretlennek, hogy imádkozni fogsz érte?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy meglehet miért ne lehetne? max azt mondja ne tedd
2011. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megmondhatod, max kellemetlen helyzetbe hozod vele.

(egy "megtéretlen" saját tapasztalata...)

2011. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megmondhatod. Nekem egy kedves bizonyságom, hogy elmondtam valakinek, hogy imádkozom vele kapcsolatban ezért meg azért, gyakran volt, hogy szükségét láttam imát mondani érte a gondjai megoldásáért. Teljesen hitetlennek tűnt. Elteltek évek, ő nem tért meg, de amikor szóba került, hogy bajban van azt mondta, imádkozzál légy szíves hogy megoldódjon, mert amiért te imádkozol az meg lesz. Azóta is hiába mondom, hogy őt is meghallgatja Isten, ez viszont süket fülekre talál.
2011. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Meg lehet, de nincs semmi értelme. Nem fog neki örülni. És különben is, miért mondanád meg?
2011. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Ateistaként nem igazán érdekelne. Csinál, amit jónak lát. Ha ezzel akar tetszelegni előttem, vagy így akar arra utalni, hogy milyen sátáni nőszemély vagyok, lenne hozzá 1-2 szép szavam.

Élni, és élni hagyni.

2011. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: mi a kellemetlen benne?

5. válaszoló: nem az a lényege az imának, hogy te rossz vagy, hanem ez egy lehetőség, hogy megismerd miben rejlik Isten hatalma.

2011. dec. 29. 07:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

(második voltam)

Az a kellemetlen, h ez amolyan kéretlen dolog és visszautasítani sem igazán lehet, mert hiába mondom, h értem ne imádkozzon vki, ettől még lehet, h megteszi... és engem spec kellemetlenül érint, mert utána meg majd úgy gondolja, h az imája segített, én viszont nem gondolom így és hálás sem leszek érte. Persze, jobb esetben nem is várja el, h hálás legyek érte. De mégis másnak fogom tulajdonítani én is, és ő is az életem eseményeinek pozitív irányba való mozdulását. És ez nekem, aki nem hisz a kereszténység istenének létezésében, nagyon értelmetlen és nagyon zavaró. Ha nem tudok róla, h az illető imádkozni akar értem, ám tegye, ahogy jónak látja, de ne kösse az orromra. Mert semmi közöm hozzá. Megköszönni nem fogom, mert értelmetlen cselekedetnek tartom... és nem tudom, mi mást lehet erre mondani.


És sosem fogalmaztam még meg az ezzel kapcsolatos ellenérzéseimet, azért megy ilyen körülményesen, de remélem a lényeg átjön belőle.

2011. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2011. dec. 29. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!