Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusok! Hogyan...

Római katolikusok! Hogyan védekeztek a szex során?

Figyelt kérdés

Persze úgy, hogy ne legyen bűn. Természetesen házasemberek válaszát várom elsősorban. Kíváncsi vagyok, hogy hogyan védekeznek, úgy hogy Isten színe előtt is jó legyen, mert ugye ha minden egyes együttlétből gyerek lenne.. Az úgy fura lenne. Csak érdekel a téma. :)


14/L


2011. dec. 27. 20:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
18%

1. Nem lesz minden együttlétből gyerek.

2. A tízparancsolatban is benne van, hogy ne paráználkodj. Tehát katolikus ember akkor szexel, ha gyereket akar csinálni, és nem tiszta élvezetből.


Egy nem keresztény

2011. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
66%

Egy igazi, hithű katolikus önmegtartóztatással védekezik. A nő úgy van kitalálva, hogy menstruáció előtt és menstruáció után nem termékenyülhet meg. (legalábbis kevesebb rá az esély, de ilyen alkalmakkor is sok terhesség születik) Ez idő alatt ugye lehet szeretkezni. Ezt nevezik természetes családtervezésnek.


Amúgy meg a katolikusok 80%-a ugyanúgy szedi az antibébi tablettát, vagy használja a gumit. Mindenkinek a saját lelkiismeretével kell elszámolnia.

A középsulis hittantanárunk azt mondta, hogy inkább a védekezés, mint az abortusz. És ebben igaza van.

2011. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
71%
Első, ne haragudj, de most jó nagy baromságot írtál. :D
2011. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
63%

Bíznak ennek az imának az erejében:


"Ki vétkezés nélkül szültél,

add, hogy szülés nélkül vétkezhessek!"


Viccet félretéve, mostanában az óvszert engedélyezi a katolikus egyház is, csak ráfogják, hogy a fertőzések ellen használják.

2011. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%

"Vannak a női szervezetnek olyan természetes jelei és tünetei, amelyekből következtetni lehet a menstruációs ciklus termékeny (fertilis) és nem termékeny (infertilis) periódusaira. Azokat a lehetőségeket nevezzük természetes családtervezési módszereknek, amelyek ezen jelenségek észlelésén alapulva próbálják meghatározni a "biztonságos" időszakot. Ennek ismerete azonban kétféleképpen is alkalmazható. Pozitív családtervezési, azaz teherbeesési szándék esetén erre a periódusra kell időzíteni a közösülést, míg negatív családtervezési (fogamzásgátlási) célból használva a kapott információt, ezekben a napokban kell tartózkodni a házasélettől."


/www.novedelem.hu/


A katolikusok is emberek, és vannak vágyaik, valamint érzéseik. Annyi a különbség, hogy nem állati módon az ösztöneiknek élnek, mint egyes neandervölgyi fajok. Aki azt mondja, hogy csak gyerekcsinálás miatt szexelnek, az igen szerény iq-készlettel rendelkezik.


Egy szintén nem keresztény, de el nem ítélő ember.

2011. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Na, hát eddig a "mensi előtt-után" tűnt a legnormálisabbnak. :) Nem is tudtam, hogy a kat. egyh. engedélyezte az óvszert...?!


További válaszokat várok! :)

2011. dec. 27. 20:28
 7/36 A kérdező kommentje:
Bocsi, utolsó, a tiédet ekkor még nem láttam! Köszönöm, hogy utánanéztél nekem. És mik azok a "jelek", amikor a nő nem termékeny, és lehet szexelni?
2011. dec. 27. 20:30
 8/36 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó vagyok! Sajnos a jeleket már nem volt kedvem elolvasni, de ezt a linket nézd meg, itt biztos leírjá ezt is.


[link]


Én is úgy tudom, hogy a mensivel van összefüggésben, meg talán a hőmérőzést is alkalmazzák ilyenkor. (tehát, hogy mikor-milyen meleg a hüvely, az jelzi a megtermékenyülés lehetőségének az esélyét)


27N

2011. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnézem! :)
2011. dec. 27. 20:35
 10/36 A kérdező kommentje:
Ne csak a hatodik, hanem a nyolcadik parancsolatra is gondolj, első! :) Ne veszekedjetek itt nekem :D
2011. dec. 27. 20:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!