Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy kérdés 3 (Biblia)?

Egy kérdés 3 (Biblia)?

Figyelt kérdés
A Zsoltárok konyve arra van ,h abbol imadkozunk?
2011. dec. 28. 12:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy nem fontos Isten neve, olvasd el nyugodtan még egyszer, hogy mit írtam. Pontosan azért kellene a helyes alakot használni, mert fontos.


És mint Freya is írta, maga Jézus sem használta az általatok preferált, de egyértelműen téves formát.


Visszamehetünk az egyik előző válaszodhoz is: "Mi Atyánk, ki vagy a Mennyekben..." - Itt a megszólítás: "Mi Atyánk", nem pedig egy név. Te kanyarodtál el a név fontossága felé...


Innentől pedig feleslegesek a példák, az egyenérvelés, mert ezeket ismerjük már itt. :)

Nézz körül nyugodtan az oldalon, mennyi kérdés volt már a Jehova Tanúival kapcsolatban, és hányszor lefolytak ezek a viták.


Tehát nem az én írásomra írtál cáfolatot, hanem egy általad választott, nem létező véleménykülönbségre. Szerintem térjünk vissza az eredeti irányba, tartsuk a témát, ezért inkább olvasgasd át a Wiki-oldalakat, ha már bemásoltam a linkeket. Lehet, hogy akár több órát vagy napot is igénybe fog venni, de megéri. :)


És nem kell kiabálnod sem (= nagybetűk), senki nem süket. :)


Üdv. :)

2011. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Bocsi, látod megint írtál, amit még előtte nem láttam. Olvasgass csak nyugodtan. Ha kész vagy, van még anyagom.


Üdv. :)

2011. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Amikor beírtam azt a hosszút, akkor láttam, hogy épp leküldted a tiédet, csak olyan sokáig írtam. Azt nem neked céloztam. :))) Bocsi
2011. dec. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%

Valaki egyébként nagyon szépen leírta itt egy helyen úgy 3 éve. Idézőjelbe teszem:


". A Karoli Gáspár féle Biblia-fordításban ez így olvasható: "Töltsd el orczájukat gyalázattal, hogy keressék Uram a te nevedet, Szégyenüljenek meg és rémüljenek el örökké, és piruljanak és pusztuljanak, Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön." (Zsoltárok 83:17-19) Ebből látható, hogy a "Jehova" nevet nem Jehova Tanúi találták ki. Európában "Jehova" felirattal még pénzt is nyomtattak. A magyar irodalomban Madách használta nagy előszeretettel Isten Jehova nevét. De Jókai is az "Egy az Isten" c. könyvében ezt írja: "Egy az Isten, a Jehova Isten""


Ez az elterjedt név Magyarországon a JHVH-ra, hogy Jehova.

Czech (24) : NASTEHOVAT · ODSTEHOVAT · PRESTEHOVAT · PRISTEHOVAT · SESTEHOVAT · SNEHOVA · SPEHOVANI · SPEHOVAT · STEHOVAT · VYSTEHOVAT


Danish (1) : JEHOVAS


German (3) : JEHOVA · JEHOVAH · JEHOVAS


Greek (1) : JEHOVAH


English (3) : JEHOVAH · STREHOVA · VEHOVAR


Spanish (1) : JEHOVA


Finnish (2) : JEHOVA · JEHOVAN


French (3) : JEHOVA · JEHOVAH


Hungarian (2) : JEHOVA · SEHOVA


Icelandic (1) : JEHOVA


Italian (2) : JEHOVAH · STREHOVA


Latvian (1) : JEHOVAS


Dutch (2) : JEHOVA · JEHOVAH


Norwegian (1) : JEHOVAS


Romanian (1) : IEHOVA


Slovak (8) : JEHOVA · LIEHOVAR · NASTEHOVANIE · OBEHOVA · POBEHOVAT · SNEHOVA · STEHOVANIE · STREHOVA


Slovenian (6) : OREHOVA · POCEHOVA · POSMEHOVATI · RADEHOVA · VEHOVAR · ZASMEHOVATI


Swedish (6) : BEHOVA · BEHOVANDE · JEHOVA · JEHOVAS · SKYDDSBEHOVANDE


Turkish (1) : YEHOVA



Most akkor melyik ország használja helyesen a JHVH-t? Jehova Tanúi igyekszenek a legmegfelelőbb néven illetni, ami a saját országukban a legelterjedtebb JHVH névre.

ISTEN NEVE JEHOVA. Még ha esetleg az utolsó A betű sem lenne mondjuk jó, akkor sem hiszem, hogy ezen múlna a megmentés. A megmentés azon múlik, hogy használd a tulajdonnevét az imáidban, ne paráználkodj, ne részegeskedj, ne lopj stb... mert ezek közül egy bűnt cselekedő ember sem kerülhet be a Királyság uralma alá.

Nem az utolsó A betűn fog múlni a név, vagy azon, hogy a Jahve vagy Jehovah vagy Jehova a név.

Aki segítségül hívja Isten nevét megmentésben részesül (Ezs).

2011. dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
A SEHOVA-t szerintem valaki idétlen tette be a fordításhoz a magyarhoz. Bocsi ottmaradt. Inkább Jahve kellene még ott a magyarhoz.
2011. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%
2011. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


A sok off után a kérdésre válaszolva:

A zsoltárok könyve egy énekgyüjtemény, amely sok csodás tapasztalatot oszt meg az Istennel kapcsolatosan. Van közte olyan is, mely un. messiási zsoltár a messiás eljöveteléről, szenvedéséről szól.


Üdv. Péter

2011. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat der szuksegem lesz egy kis idore amig elolvasom,GAL FERENC,ROZSA HUBA, VANYO LASZLO AKIK FORDITOTáK
2011. dec. 28. 17:00
 29/33 A kérdező kommentje:
KIK AZOK A Jehova tanui?
2011. dec. 28. 17:12
 30/33 anonim ***** válasza:

Hogy kik a Jehova Tanúi? Pontosan ezt kérdezte az a kérdező is, akinek a kérdésére adott 11. választ a Tanú válaszoló bemásolta a 24. sz. kommentjében. Érdemes végigböngészni az egészet, ld. itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


[A 26. válaszbeli linkje pedig a 24. válaszbeli névlista forrása.]


Ezen felül még rengeteg kérdés volt már róluk, tessék, böngéssz kedvedre:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=jehova+tan%F..


Az alábbi blog cikkeiből pedig sokmindent megtudhatsz arról, hogy mi a probléma az Őrtorony Társasággal, mely tanításaik tévesek, ill. volt JT-k tapasztalatai is olvashatók, akiknek sikerült kiszabadulni az Őrtorony fogságából:


[link]


Üdv. :)

2011. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!