Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok erről valamit? Állítóla...

Tudtok erről valamit? Állítólag régen voltak a Bibliában egyértelmű utalások a reinkarnációra, csak azt az ötszáz valahanyadik zsinatban kiszedték belőle. Szóval, lehet, hogy a Biblia már nem az igazi? .

Figyelt kérdés

A Jehovisták szerint az ő Bibliájuk igazi és változatlan, viszont abban szó sincs reinkarnációról.Szóval, most össze vagyok zavarodva.

Most akkor miben higyjünk?Istenben hiszek és a teremtésben is.A Bibliában már kevésbé, mert lehet, hogy tényleg ezerszer át lett változtatva.

Sok olyan reinkarnációs élménybeszámoló is van, ami nem úgy hangzik, mintha csak kitalált történet lenne.

Mi a véleményetek?


2011. dec. 28. 17:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

most is vannak benne egyértelmű utalások!!!!!!


csak a péter félék nem tudják értelmezni a bibliát, hiába forgatják naphosszat. arról meg nem is beszélve, hogy más vallásokat élből elutasítanak, pedig lehet, hogy érdekes dolgokra bukkannának, ha mondjuk a Hindu 'teremtés' elméletet összevetnék a Zsidó teremtéssel.

2011. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%
"Az ember számára az a rendelkezés, hogy egyszer haljon meg, és utána ítéletben legyen része." (Zsid 9,27)
2011. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

a bibliát a zsinatok alkalmával többször megváltoztatták, hiszen a zsinatokat azért tartották/tartják, hogy a hittételek különböző értelmezéseit egyértelműsítsék. amiben megegyeznek, az bekerül a bibliába.

aki nem ért egyet és nem törődik bele, az egy új ágát hozza létre a kereszténységnek. a saját kiadású bibliájába a saját verzióját írja bele. aztán ha megmarad és elterjed, akkor lesznek belőlük ilyen jehovisták, meg az összes többi. és persze mindenki a sajátját tartja az "igazi és változatlan" verziónak.

valójában soha nem is létezett eredetije a bibliának, több könyvből vágták össze az akkori trendeknek megfelelően.

2012. jan. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A kérdésed már bennem is sokszor felmerült és még senki nem adott nekem olyan választ ami alapján azt mondanám,hogy nem hiszek többé az újra leszületés lehetőségében, ami nem egyenlő nálam a reinkarnáció általános tanításaival.

Az a furcsa az egészben, hogy az ezzel kapcsolatos gondolataim azután sem változtak meg, hogy átadtam az életem az Úrnak, pedig még imádkoztam is érte, hogy segítsen tisztán látnom, ebben a kérdésben, hogy el tudjam fogadni azt amit más keresztények hisznek,a lélek halandóságáról.

Nem is szeretek keresztények között erről beszélni, merthogy én arra gondolok, hogy Isten VÉGTELEN kegyelme lehetővé teszi számunkra az újrakezdés lehetőségét.

Persze minden léleknek az lenne a legjobb ha az istentől való elszakítottsága minél hamarabb megszűnne és nem kellene éveken, életeken, poklokon át szenvednie míg végül legyőzi az egóját és megtér Istenhez.

2012. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Kontrollpont válasza:
0%

Üdv Kérdező!


A Biblia már nagyon régen nem az "eredeti". Sőt, "eredeti" soha nem is létezett.

Amit mi most Szent Bibliakén ismerünk, azt az elmúlt századokban kényükre-kedvükre változtatgatták azok, akiknek lehetőségük volt rá, és érdekük fűződött hozzá. Sajnos.


Javaslom, olvasd el ez ügyben Holger Kersten könyvét, a címe: Jézus Indiában élt a keresztrefeszítés előtt és után.

Ha nincs meg, innen: [link] megszerezheted.

2012. febr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez érdekes lehet számodra:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A kereszténységről, ill. előd- és társvallásairól ennyit azért fontos szerintem tudni:


http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=QLBXQH..

2012. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!