Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A plasztikai műtét bűnnek...

A plasztikai műtét bűnnek számít-e a katolikus tanítás szerint?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs róla katolikus tanítás.
2011. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha az ökumenikus tanárjaimtól kérdeznéd... biztosan de egy mai épp gondolkodású katolikus válasza: nem

aztán törvényszerűen nem tudom

2011. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom eldönteni, mert ugye a plasztikai műtétek kiváltó oka a hiúság. A hiúság a 7 főbűn egyike...


Ugyanakkor van bennünk egy természetes ösztön hogy meg akarunk felelni barátainknak, környezetünknek, a társadalomnak. Emiatt senkit sem lehet elítélni. Főleg manapság (is) nagyon adnak a külsőségekre. Szóval mondjuk ha valaki nincs megelégedve valamilyen testrészével, és van rá pénze akkor megoperáltatja.


Érdekes ez, mert ez valamiféle beleszólás Isten akaratába. Hiszen elvileg mindenkit ő teremtett...


Tudományos szempontból egyszerűbb: mivel minden élőlény célja a túlélés és az átörökítés, ezért az ember is mindent megtesz ezért. Adott esetben a plasztikai műtét eredményeképp létrejövő tökéletesebb testrész növeli az egyed túlélési és átörökítési esélyeit...


Na de a kérdés továbbra is hogy mindez mennyire etikus vallásos szempontból?

2011. dec. 28. 23:30
 4/8 anonim ***** válasza:

A plasztikai műtétek egy része egészségügyi célzatú, nem kozmetikai, ez esetben természetesen nem.


Ami az egyéb okokat illeti, nem tudom, de nem hiszem, hogy erről szólna tanítás. Személy szerint én nem ítélkezem, de nem tartom követendő tevékenységnek.

2011. dec. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

akár igen akár nem hülyeség


ne rettegj ennyire a vallástól

2011. dec. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen most nem arra gondolok amikor valaki megsérül és ezért plasztikázzák, hogy visszanyerje eredetihez hasonló megjelenését. Csak arra amikor valakinek nem tetszik egy adott testrésze, és meg akarja változtatni.
2011. dec. 29. 09:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig akár erre is lehetne irányítani a kérdést, lehet, hogy érdekesebb megközelítést vetne fel, mint a másik verzió.. Szóval arra gondolok, hogy, maradva a példádnál: baleset éri az embert. Amennyiben túléli (és akkor is, ha nem), Istennek célja volt ezzel.. A hegek jelek maradnak, esetleg, tegyük fel, az is lehetne ilyenkor a célja, hogy megmutassa a balesetet szenvedettnek, hogy hegekkel az arcán is ugyanúgy teljes életet élhet, mert ez sem Isten, sem ember szemében nem lényeg, illetve nem kellene annak lenni.. értitek. Namármost, ha minden céllal történik, akkor szabad eltüntetni akár ezeket a hegeket?
2011. dec. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Add meg istennek ami az istené , a császárnak ami a császáré .


UGYE ÉRTED ???

2012. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!