Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban megengedi a katolikus...

Valóban megengedi a katolikus egyház az óvszer használatát?

Figyelt kérdés
Nem hiszem el,úgyhogy kérek szépen megerősítést!
2011. dec. 28. 00:51
 1/9 anonim ***** válasza:
A hivatalos álláspont az, hogy nem engedi, egy esetet kivéve. Ha HIV pozitív férfi prostituált használ óvszert, az a a felelősség felé való lépés első lépéseként aposztrofálódik az Egyházban, abban a kivételes esetben az életet védi, s nem bűn. Ez amúgy elég friss dolog, mert tavalyi rendelkezése XVI. Benedek pápának.
2011. dec. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
pardon: férfi VAGY női prostituált
2011. dec. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ezért sok a vetélések száma.
2011. dec. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy kivételes esetekben igen. De hogy csak a prostituáltakra vonatkozik-e nem tudom. Ha igen, és egy nem prosti, de fertőzött óvszer nélkül fekszik le egy nem fertőzöttel, a betegséget átviheti, ami ugyanolyan következményekkel jár, mint ha prosti feküdne le vele ilyen betegséggel. Így logikátlan lenne az egész.
2011. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez a Benedek pápa nagyon buta ember. nem is értem hogy lehet valaki pápa létére ennyire buta.

Az "óvszeres" kijelentése a butaság csúcspontja volt. Azt jelentette ki, hogy óvszert csak a hímprostik húzhatnak, míg a nő prostik ne húzzanak mert akkor a gyerek nem foganhat meg és ez bűn!!!! :D :D :D


Egy pápa nem tudja, hogy a PROSTITÚCIÓ BŰN? És innentől kezdve nem a gyereknemzés a lényeg?

A paráznaság az bűn, és aki prostituáltat vesz igénybe AZ PARÁZNA! Na ez a bűn! Ezt kellene beszüntetni, nem a gumi óvszer használatát.

Helyette a pápa itt butítja a népet... mindegy is, a középkorban is ezt tették, és nem hiába volt sötét középkor a neve ennek az időszaknak!



Komolyan mondom, ez a "gumióvszeres" kijelentése kiverte nálam a biztosítékot! Hogy égetheti le ennyire magát egy pápa?


Amúgy nem tudom, hogy most engedélyezik-e, de nem mindegy?? Ha nem akartok a pároddal még gyereket, akkor védekezni fogtok! Nem? Védekezni, megelőzni nem bűn. Ha az lenne, akkor már az apáca is bűnt követ el, mert önmegtartóztatást csinál, miközben lehetne valakitől gyereke :D Nemde? Ez csak nézet kérdése!


Azt nem értem, hogy a katolikus egyház miért nem szünteti be a prostitúciót?

Csak nem azért mert ők is igénybe veszik?


Bocsi ha valaki mérges lett rám, nem direkt volt :D

2011. dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most mi nem tetszett nektek? Az igazságot írtam.
2011. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocsi: a 68%-ra gondoltam.
2011. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon igazad van. Habár én hívő vagyok, ez az egy kérdés, amiben mai napig nem tudok kibékülni az egyházzal!

De hát mi jobbat várunk egy némettől?

2011. dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"De hát mi jobbat várunk egy némettől?"


:D Ez tetszett. Függetlenül attól, hogy bírom a pápánkat ;) Mo jobbat várunk egy némettől :DDD

2011. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!