Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a probléma a Hit Gyülekezet...

Mi a probléma a Hit Gyülekezettel?

Figyelt kérdés
Miért utálják Őket? Miért zavarja az embereket az Istenbe vetett hitük? stb..
2012. jan. 4. 10:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
31%
Nem zavarna senkit ha nem hittérítenék a környezetüket, és nem csak a vallási fanatizmusuknak élnének sokan.
2012. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
22%
Mert ateisták. Ha hisznek benne akkor nem zavarják az ilyenek. Nem járok gyülekezetre és nem zavarnak, mert ugyanúgy hiszek benne mint ők. Tehát gondolom csak ateistáknak okoz próblémát.
2012. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
37%

..., mert a HIT-gyülekezet tagjai "agymosottak"!

El sem tudjátok képzelni, hogy a gyülekezetnek mennyi pénze van, amit a hülye tagok fizetnek be havonta.

2012. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
60%

Nekem semmi problémám nem volt velük, amíg el nem olvastam egy cikket, amit külföldön készült egy volt magyar Hit Gyülekezete taggal. Olyan dolgokat mesélt benne, hogy teljesen elképedtem. Az egész nem szól másról, minthogy átmossák az emberek agyát, hogy minnél több pénzt csaljanak ki belőlük. Ha rájösz a dologra vagy visszakoznál, akkor meg rádküldik az embereiket. Szegény fickó elmesélte, hogyan tették teljesen tönkre mind a magánéletében, mind a munkájában. Annyi befolyásuk van, hogy végül még ő jött ki roszul. Ezért ment külföldre, mert itt már nem hagyták élni.

Undorító egy banda lehet. Én is hiszek Istenben, de kötve hiszem, hogy ő azt akarná, tömörüljünk össze és perkáljunk a vezetőknek. Isten nem a templomban lakik.

2012. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
29%
A gyülekezettek közt is van különbség. Vannak akik ebből élnek. Van olyan gyülekezet is ami rendes és nem arról szól, hogy mossák az agyukat illetve lenyulják őket. Az a te próblémád, ha olyan gyülekezetbe mész ahol kihasználhatnak.
2012. jan. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 A kérdező kommentje:

Arról a cikkről már rég kiderült,hogy néhány zsidógyűlölö írta,hogy lejárassa a gyülit csak a cikk forrását nem tudták elintézni mert ahhoz már ostobák voltak.


Jemie

2012. jan. 4. 11:29
 7/77 anonim ***** válasza:
48%

Több ezer forint a belépő egy-egy ilyen vasárnapi "műsorra". Bocsánat, de nem tudom Istentiszteletnek nevezni.


És még a katolikus egyházat szokás szidni, hogy kapzsi. Ott legalább leülhetsz ingyen a templomban.

2012. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:

Palm!


Milyen belépő? Hol kell fizetni? Jegyet kapsz vagy mi? És mennyi az a több ezer forint?

2012. jan. 4. 11:34
 9/77 anonim ***** válasza:
9%

11:24-es vagyok.

Elnézést, nem tudtam hogy az a cikk hamis volt. :S Mindenesetre jó tudni, köszönöm hogy szóltál! :)

2012. jan. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Nem vagyok hitgyülis, de többször megfordultam már ott, ismerem tanításaikat, vannak ismerőseim barátaim akik oda járnak. Ezek alapján azt tudom elmondani, hogy a Hit Gyülekezete egyik legnagyobb hibája, hogy nem veszi komolyan Pál szavait, amelyek így hangoznak:

"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (I.Kor 14:23).

Sajnos ez a gyakorlatban pontosan így történik, szó szerint félelemetes egy ilyen alkalmon résztvenni egy kivülállónak...


Nagyon sok komoly kérdésre nem igazán tudnak pontos és korrekt választ adni. Sokkal inkább érzelmekre alapszik a hitük mint értelemre és meggyőződésre. Elég visszás az anyagiakra vonatkozó tanításuk, és gyakorlatuk, igazából a nagy botrányok mindig ekörül forognak. Nagyon liberálisak az életmódukban, ugyanazt a zenét találod az alkalmaikon, mint a divatos könnyűzenei rádióadásokban, csak éppen keresztény szöveggel. A liberalizmus áthatja életmódjukat is nem veszik komolyan a biblia szerénységre, mértékletességre, egészséges életmódra vonatkozó tanácsait. Krisztus veszélyesnek tartja az ilyen életet:

"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket..." (Mt. 7:22-23.)


Ugyanakkor nagyon sok fiatalt térítenek jó útra, akik igazán mélyről kerülnek közéjük! Többnyire vidám, és társadalmilag értékes életet élnek, jószándékú rendes emberek.


Üdv. Péter

2012. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!