Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet jó egy házasság...

Hogyan lehet jó egy házasság "felemás igában"? A probléma lényege alant:

Figyelt kérdés

A férjem megtért keresztény, de ezt egészen mostanáig nem hangoztatta, nem volt az életének szerves része (több éve vagyunk házasok). Nemrég óta szinte minden élethelyzetre példát hoz a bibliából, ami nem baj, csak kijelentette, hogy a házasságunk nem működhet jól, ameddig felemás igában vagyunk.

Ezt eleve megbélyegzésnek érzem, és annak ellenére, hogy sok mindenen keresztül mentünk (megcsalás, szétköltözés, stb.), most újra együtt vagyunk, és változtattam már az eddigi viselkedésemen és hozzáállásomon (eddig türelmetlen, kiabálós, veszekedős,- én csaltam meg), úgy érzem, hogy minden igyekezetem lepörög róla. Merthogy szerinte, aki parázna, az az is marad. A mindennapokban megvagyunk, de semmi több. Már a véleményemet sem merem elmondani neki, mert félek egy újabb ítélettől.

A megtérést az ember nem akasztja le a szögről. Én nyitott vagyok, viszont amíg csak azt érezteti velem, hogy én vagyok a hibás, addig megnehezíti, hogy egy irányba folyjon az életünk, és tiszta szívből osztozhassak a hitében.


2010. máj. 20. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit takar a "megtért" keresztény? Milyen vallást?
2010. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A férjed beleesett valamiféle vallási fanatizmusba, a legjobb, ha minél elöbb otthagyod, mert ez csak rosszabb lesz és a végén a bibliára hivatkozva megöl (lásd házasságtörö asszony - megkövezés)
2010. máj. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor egy korlátolt, beszűkült ember feletted állónak érzi magát, ott nem tudsz mit csinálni. Érvekkel nem győzheted meg, ha így "behülyült". Meg kell tanulnod együtt élned vele így is, vagy hagyd el mielőbb, mert Ő már nem fog "visszaváltozni".
2010. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de van itt két gyerek is, úgyhogy valami "megoldás"-félére volna szükségem. Nem mellesleg munka nélkül vagyok.

Hogyan lehetne megtörni vagy elterelni egy ilyen ellenállást? (szex-szel vagy a megvonással nem lehet operálni, mert ahhoz ő túl tudatos, nem veszi be.)

2010. máj. 20. 11:14
 5/9 vav22 ***** válasza:
Pont a vallásossága miatt nem hagyott ott szerintem a férjed a megcsalád után, szóval ennek örülhetsz szerintem. De megtud változni az ember, ha megtérsz, de ezt nem lehet erőltetni. Ha igaz hite van akkor miattad nem fog felhagyni vele. Tényleg nehéz így egy házasság, mert teljesen más értékrend alapján éltek és ez nem vallási fanatizmus. Rossz helyen érdeklődsz, mert a fórum tele van ateistákkal és ők nem tudnak egy vallásos ember fejével gondolkozni még ha azt hiszik is. Bár te nem vagy vallásos én mégis azt mondom, hogy mondjuk egy Papnak vagy lelkipásztornak tedd fel ezeket a kérdéseidet ne idegen embereknek, akikről azt sem tudod kifélék mifélék. Ne bízz meg vakon akárkibe... Én szorítok nektek! :-)
2010. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A férjed nagyon rosszúton jár, és nagyon félreérti a felemás igára vonatkozó bibliai szakaszt. A házasságotok működését pontosan annak kellene biztosítania, hogy ő mindent megtesz érted és a gyermekekért, hogy életével és cselekedeteivel bizonyságot téve vágyat ébresszen benned és gyermekeitkben az iránt az Isten iránt, akit követ.


A paráznaságról mondott szavai pedig igencsak kétségessé teszik az ő kereszténységét, ugyanis a keresztények alapvető tulajdonsága a megbocsájtás, ami megmutatkozik abban is, hogy nem emleget fel semmit arról amit megbocsájtott és ezzel lezárt.


Bevallom őszintén csodálom a nyitottságodat és azt, hogy ezek után még tiszta szívből szeretnél osztozni a hitében. Isten kegyelme ez. Azt tanácsolom erről beszélgessetek minél többet. Természetesen imádkozni fogunk értetek! Isten áldjon!


Üdv. Péter

2010. máj. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A megtérés azt jelenti, hogy aláveted magad Isten akaratának, mégis szabad maradsz, sőt még szabadabb leszel, mint előtte.
2010. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Péter!
2010. máj. 22. 08:17
 9/9 anonim ***** válasza:

hm


először valami nagyon szépet akartam írni a hozzáállásodról és a célodról, de inkább nem, csak kitartsát és - vallásos vagy vagy nem - "égi segítséget" kívánok :)


ami a férjed vallásosságát illeti: a bigottság csak egy hajszálnyira kezdődik a hithűségtől, akkor, amikor az ember becsukja a szemét és "megvakul", és immár nem látja tisztán az igaz utat és azt sem, hogy mit hagy veszni


Isten áldjon! :)

korall

2010. máj. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!