Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/557 A kérdező kommentje:

Hogy miért kell engem heti 3szor leállítani az utcán, buszon akárhol, és a kezembe nyomni azt a valóban szép nyomtatványt? Ezért ti jutalékot kaptok, ha hoztok még egy embert?


Ha téged hetente 3szor leállítanak az utcán, akkor Istennek biztosan van valami komoly terve veled, úgy hogy gondolkodj el ezen, és értékeld. Én is sima járókelő vagyok, és eddig össz-vissz vagy kétszer szólítottak le. Tehát még jobban is állsz Istennél, ha ezt nézzük.


Jutalékot ilyesmiért senki nem kap, de az angyalok a mennyben örülnek egy bűnös ember megtérésén.

2012. jan. 6. 20:01
 12/557 A kérdező kommentje:

Ti mit hisztek Jezussal kapcsolatban?


Jézus egyszülött Isten, de az Atya senki által nem született Isten, ezért is van különbség a kettőjük között. Ebből kifolyólag csak az Atya egyedül a Legfelségesebb Isten, a keresztények és a világmindenség Istene.


Jézus Krisztus Isten értünk áldozott Fia, aki által van a bűneink bocsánata, és aki által közeledhetünk Istenhez imában.


Jézus Krisztus a tökéletes példaképünk, aki visszatükrözi az Atya tulajdonságait, szeretetét, gondoskodását és a hozzánk való jóságát.

2012. jan. 6. 20:11
 13/557 anonim ***** válasza:
100%
Miért írtad ki ezt a kérdést?
2012. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/557 A kérdező kommentje:

Apád hol bankol?


És a tiéd? Az enyém nem bankol sehol. Viszont kezdi megérteni, hogy a legjobb befektetés, ha a mennyei bankban gyűjti az értékeit.

2012. jan. 6. 20:16
 15/557 A kérdező kommentje:

Miért írtad ki ezt a kérdést?


Sok negatív hozzászólást olvastam velünk kapcsolatban, amelyek legtöbbje előítélettől vezérelt hozzászólás, és teljes bibliai kiiskolázatlanságról tanúskodik. Szerettem volna tisztázni néhány kérdést, amelyekre van válasz, de nem biztos, hogy rendelkeznek vele azok, akik ezt értékelnék.

2012. jan. 6. 20:25
 16/557 anonim ***** válasza:
86%

1. Miért nem ünneplitek az ünnepeket, pl. Jézus Urunk születését: a Karácsonyt?


2. Miért jártok házról házra téríteni?


3. Milyen Bibliafordítást használtok?

2012. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/557 anonim ***** válasza:
94%
Miért csatlakoztál?
2012. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/557 anonim ***** válasza:
95%

Miért nem érkezett még értelmes cáfolat a cikkeimre a többszáz JT olvasómtól?


[link]

2012. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/557 anonim ***** válasza:
94%
Miért hiszed,hogy neked van igazad és nem másnak?
2012. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/557 A kérdező kommentje:

1. Miért nem ünneplitek az ünnepeket, pl. Jézus Urunk születését: a Karácsonyt?


2. Miért jártok házról házra téríteni?


3. Milyen Bibliafordítást használtok?


A Biblia azt tanítja, hogy Jézus Krisztus haláláról emlékezzünk meg és nem a születéséről. Az apostolok sem ünnepelték a születését, sem Jézus halála előtt, sem utána.


Vallási vezetők egy spanyolországi konferencián a következőket jegyezték meg: „Talán azt hanyagolják el [az egyházak] leginkább, amire a Tanúk éppen a legtöbb időt fordítják: hogy felkeressék az embereket az otthonaikban, ami az ősegyház apostoli módszerének felel meg. Míg az egyházak nem ritkán a templomépítésre és az imádati helyeken elmondott prédikációkra korlátozzák tevékenységüket, valamint arra, hogy harangszóval csalogassák magukhoz az embereket, addig [a Tanúk] az apostoli módszert követve házról házra járnak, és minden alkalmat megragadnak a tanúskodásra” (El Catolicismo. Bogotá, Kolumbia, 1975. szeptember 14., 14. o.).


A Társulat sokféle bibliából idéz, és olyankor meg is jelöli a forrást. Én magam is sokféle fordítást használok és sokszor összehasonlítok. A gyülekezetben 99%-ban az Újvilág fordítás van használva, de ott is alkalmanként vannak idézve más fordítások is. Azelőtt a Károli fordítást használtuk, de abból is meg lehet érteni az evangéliumot, mint ahogy a legtöbb fordításból. Ha viszont valamilyen vitás kérdésre keresem a választ, megnézem az eredeti szöveget.

2012. jan. 6. 21:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!