Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenhol ennyi Jehova tanúja...

Mindenhol ennyi Jehova tanúja van?!

Figyelt kérdés

Én nem vagyok se keresztény se semmi egyéb közösség tagja, és ez így is van jól.

Azt viszont észrevettem, és már egy cseppet elegem is van belőle, hogy ezek a jehovisták állandóan az emberek nyakára járnak, és mindenáron téríteni akarnak. Ha elküldök kettőt, hamarosan jön helyettük négy másik. Lehet csak a mi környékünk ilyen? Nem csak az utcán állítanak meg embereket, hanem feljönnek, és képesek többször is végigcsöngetni az összes lakást a házban. Máshol is ennyire agresszívan kampányolnak ? Hogy lehetne végérvényesen leépíteni őket, tegyek ki vmi sátánista jelképet az ajtómra ?! :)


2011. nov. 28. 10:38
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatrész nyilván nem komoly. De tényleg túlzásnak érzem amit csinálnak, más is van így vele ?
2011. nov. 28. 10:40
 2/27 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre hogy mivel anyagilag segítik egymást, sokan e célból lépnek be a szegényebbek közül (személyesen tapasztaltam többször is), és ebből következik hogy szegényebb környékeken talán jobban hódít. Ne foglalkozz velük, vagy csukd rájuk az ajtót amint kimondják hogy azok. Ennyi...
2011. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mifelénk is vannak, de hozzánk nem nagyon jönnek, az utcán engem pl. eddig még soha nem szólítottak meg. Lerí róluk, hogy ők Tt-i... Mindegyikük oldaltáskával,kulturáltan, szépen felöltözve és ketten járják az utcáka. Ránézésre meg lehet mondani róluk,. Természetesen ezt egáltalán nem sértésnek szántam!


Az utcán még nem zaklattak. Otthonomban többször kerestek már, de feltettem nekik egy egyszerű kérdést, (nem kötekedő, és sértő kérdést!) azt mondták majd megkérdezik, és visszajönnek megbeszéli, azóta is jönnek... (lassan 1 éve).

2011. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Előttem szóló: Mi volt az a kérdés? :)
2011. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Én is kicsit kellemetlennek érzem, amikor lerázhatatlanok. Nem akarom megbántani őket, egyáltalán nem szeretek senkit bántani, de bele kényszerítenek egy szituációba amit nem akarok és ezzel együtt rákényszerítenek arra, hogy megbántsam őket azzal, hogy érdektelenségemet fejezem ki olyan dolog iránt, ami számukra fontos, valamit éreztetnem kell, hogy zavarnak. Egy ideig a belvárosban volt üzletem, az egyik öreg úr szimpi volt és sokat beszélgettem vele az élet nagy dolgairól. Erre egy idő után oda szivárogtatta a kis társait, akiket már kénytelen voltam lerázni. Elköltöztem kertvárosba, hírt sem adva magamról, erre mit ad Isten (vagy a Jehova) összefutok az utcánkban a bácsival, kiderül ,hogy ő is arrafelé lakik. Több sem kellett neki, leadta a drótot, másnap már csengettek a kollégái. Na akkor aztán szépen elküldtem őket, elmagyaráztam nekik szépen, hogy nem akarom, hogy az otthonomban zavarjanak.
2011. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

:) ez a bizonyos kérdés engem is érdekelne, hátha elvonulnak gondolkodni...

Mondjuk én a babakocsival meg a nagy pocakommal szerintem tökéletes célpont vagyok, meg eleve nehezen is menekülök ha lenn vagyunk, meg hát az is látszik, hogy otthon vagyunk napközben.

Megpróbáltam azt, hogy senkinek nem nyitok ajtót, hát ennek az lett eddig az eredménye, hogy mehettem el a postára az ajánlott levélért, meg az egyik barátunk aggódva hívott fel, hogy mi van már, hogy hallja a bébi hangját, de nem nyitok ajtót :D

Tényleg nem akarom megbántani őket, de egyre inkább azt érzem, hogy szép szóból nem értenek.

2011. nov. 28. 11:10
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Két csengőt kell felszerelni, az egyiket "Csengő Jehova Tanúinak" a másikat "Csengő mindenki másnak". Úgy kell csinálni hogy a két csengő hangja különböző legyen. Sőt, azt is megteheted hogy a Jehova Tanúi csengőt nem is kötöd be.
2011. nov. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%

Erre a problémára itt a megoldás. :D


http://www.youtube.com/watch?v=TP2op844NI0


(Al: Remélem egy jehova tanúja, aki órákig akar a szemmelverésről társalogni.)

2011. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"Mindegyikük oldaltáskával,kulturáltan, szépen felöltözve"


Még jó, hogy ők legalább kulturáltan és szépen vannak felöltözve....Mellesleg én is kulturáltan és szépen öltözöm, sőt, oldaltáskám is van és általában nem járkálok egyedül, mégsem vagyok Jehova tanúja.

2011. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Az az agymosott bájvigyor, az mondjuk tényleg mindnek megvan.
2011. nov. 28. 17:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!