Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vissza lehet vonatni a megkere...

Vissza lehet vonatni a megkereszteltséget?

Figyelt kérdés
Engem (ahogy még rengeteg embert) csecsemő koromban megkereszteltek, viszont nem akarok keresztény lenni hivatalosan sem, ill más hithez sem áttérni. Van erre mód Magyarországon? Mert más országban már hallottam róla, hogy indítványoztak ilyesmit.
2012. jan. 8. 15:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%

Ha magának a rituálénak nem tulajdonítasz semmi jelentőséget, akkor nem is jelent semmit!


Visszavonatni - ha lehet is -, meg nem ajánlott, mert akkor nem temettetheted magad szinte egyetlen temetőbe se!

2012. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem lehet visszavonatni. Nem kell járni templomba,egyházi adót fizetni,akkor nem leszel a közösség tagja.
2012. jan. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 bánomisén ***** válasza:
52%

15:14

Ne mérgelődj.


Rengeteg ember van, akit nem kereszteltek meg kiskorában, magyarul "pogányok", ha meghalnak, mégsem a kutyáknak vetik a testüket, hanem eltemetik őket polgári szertartás keretein belül valamelyik temetőbe. Nincs külön temetőjük, ugyanoda kerülnek, ahová a megkeresztelkedettek.

2012. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 bánomisén ***** válasza:
Kérdező, ha nem gyakorlod azt a vallást, amire megkereszteltek, akkor nem értem, miért zavar, hogy megkereszteltek? Senki soha nem fogja ezt számon kérni rajtad, meg sem kérdezik.
2012. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom azt nem lehet visszavonatni. Nem gyakorlod a vallásod és nem foglalkozol vele,ennyit tehetsz.


A temetésről pedig annyit,hogy ma már bárkit,bárhova el lehet temetni,meg sem kérdezi senki, hogy meg volt e keresztelve az elhunyt. És igen vannak nem egyházi temetők is,de az egyházi temetőbe is el lehet temetni,akár polgári szertartással is. És mielőtt valaki belém köt, nem okoskodás,hanem nap mint nap ebben dolgozom.

2012. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"... de az egyházi temetőbe is el lehet temetni,akár polgári szertartással is"


Ezt nem tudtam, kuss a nevem! :-#

2012. jan. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Mégiscsak nekem volt igazam, szóval előbb gondolkodni kéne, utána lepontozni.
2012. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Visszavonatni nem lehet, esetleg ha másik egyházhoz akarsz tartozni, akkor oda bekeresztelkedni. (de ezt sem lehet mindenhol)


De ha nem hiszel benne, akkor nem értem, hogy miért tulajdonítasz ennek jelentőséget. Nem kell vele foglalkoznod, és kész. Ne félj, nem fognak megkövezni ezért, mint Krisztus harcosát. :)

2012. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező, ha tudnád, hogy mit jelent kereszténynek lenni akkor nem kérdeznél ilyeneket!


A keresztény ember Krisztust követi.

Attól, hogy valaki meg van keresztelve még nem kersztény, csak akkor mondanám kerszténynek, ha valóban Krsizstus követő életet él.


Ahol én lakom, ott is csak egy temető van, és soksztor van nem egyházi temetés is. Miért hova temetnék azokat az embereket?


Ahol én

2012. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Bocs, megviccelt a technika...
2012. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!