Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy fér össze a keresztény...

Hogy fér össze a keresztény vallás az ezotériával?

Figyelt kérdés
A vallás az ezotériát boszorkányságnak tartja, ám az ezotériában elfogadott hogy pl. valaki karmája az hogy a vallás útjára kell térni, vagy pappá lenni. Hogy van ez?
2009. máj. 24. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ezotéria azt mondja, amit jónak lát, és ennek nem kell összhangban lennie a keresztény tanítással, miért kéne?

A keresztény vallás azt mondja, hogy Isten az ura az anyagi és nem anyagi világnak egyaránt, és hogy Isten (az Atya) minden hatalmat a Fiának (Jézus Krisztusnak) adott mennyen és földön. Ő azért jött a földre ember alakban és azért halt meg a kereszten, hogy ezáltal út legyen Istenhez azoknak, akik elfogadják az ő áldozatát.

Az evangéliumok azt tanítják, hogy bárhogy is keressük az utat Isten felé, nincs más út hozzá, mint az, amit ő maga készített nekünk. Ez az út maga Jézus: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."

Ez olyan, mintha a hegy tetején ülne Isten, és a vallások mind törekednének felfele hozzá. Ő meg látva a hasztalan igyekezetet, fentről kiindulva csinált egy utat, amin fel lehet jutni. Ez Jézus.

2009. máj. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Az ezotériában a papság fogalma nem ugyanaz, mint a keresztény vallásban. Egyébként szerintem nem fér össze a kettő.
2009. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A keresztény vallással sehogy nem fér össze az ezotéria. Nem boszorkányságnak mondanám. Mellesleg boszorkányságról nem olvastam a Bibliában. De semmiképp össze nem egyeztethető a bibliai tanításokkal. A jóslással, előző életeddel kapcsolatos gondolatoknál fogva sem. stb...
2009. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Csak egy kis off.


"Az evangéliumok azt tanítják, hogy bárhogy is keressük az utat Isten felé, nincs más út hozzá, mint az, amit ő maga készített nekünk."


Az evangéliumok nem tanítják azt a széles körben elterjedt nézetet, hogy bárhogy is kereshetjük az utat Isten felé. Ez nem bibliai tanítás. Jézus ezt mondta:


"Menjetek be a szűk kapun; mert széles és tágas az az út, amely a pusztulásba visz, és sokan vannak, akik azon mennek be;  ellenben szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják...Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!" Máté 7:13,14,21-23


Mint ahogy az első században egy vallás volt elfogadott Isten előtt a többivel szemben, -még a zsidók imádata sem már- , ehhez hasonlóan napjainkban is egy imádati forma elfogadott Isten előtt.

" e g y Úr, e g y hit, e g y keresztség " Efézus 4:5

2009. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Igazából, ha jobban belegondolsz, nem nagyon fér össze, de ha nem zavar, hogy a kereszténységet kicsit kicifrázod, az ezotériának általában semmi ellenvetése nincs. Csak egy kis kreativitás! ;)
2009. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha tényleg megtért keresztény ember valaki, nem fér bele egy csöpp ezotéria sem. Az okkultizmus. Isten a legkeményebb dörgedelmekkel véd az okkultizmustól, a saját érdekünkben.
2009. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Sehogy! Nem fér össze!
2009. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
sehogy, ég és föld
2009. jún. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
sztem sem fér össze, egyik Istentől való, a másik a sötét oldalról, bármennyire is jónak tűnhet....
2009. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Isten energialény ő minden energia ami létezik és ő annak egyedüli ura.Az ezotéria Jézus életében főszerepet kapott.Kézrátéttel gyógyított,gondolatot olvasott,parancsolt a gonosz szellemeknek,átkot,áldást osztott.Amikor gyógynövényeket használsz,és a hitedet használod az mind ezotéria.Jézus azt ellenezte amikor az emberek megpróbálták az energiákat a saját oldalukra állítani,jósoltatni,szellemet idézni,gonosz átkokat dobálni.Csak Jézusra gondolva szabad ezotériát,energiaáramoltatást,gyógyítást használni.

A vallással összeférhetőnek kell lennie,mert Jézus minden mozdulata ezotéria.Miért mondana ellent saját magának?

2009. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!