Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katalikusok! Éreztek felszabad...

Katalikusok! Éreztek felszabadultságot, vagy megkönnyebbülést a gyónás után, vagy alatt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Igen, igen, igen! Határozottan IGEN! :) De nem mindig. Meg ne is olyan mittudoménmilyen szárnyalásra gondolj, bár előadódik. Szerintem ez személyiség-függő is. Van, aki alapból hajlamosabb arra, hogy nagy érzésekkel élje meg a mindennapjait. De valamilyen szinten azért mégis mindig van - talán nem érzés, inkább gondolati szinten. Könnyebb megpróbálni szentgyónás után javítani a hibáimon, mert tudom, nem számít, mi voltam, az a lényeg, mivé igyekszem lenni. Pont ma voltam gyónni. :)

Persze az sem mindegy, milyen bűnnel megy az ember. Ha valami nagyobb kaliberűvel, akkor szerintem még nagyobb tud lenni ez az érzés.

2012. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. De hosszútávon viszont a gyónással és a szentségek vételével rendbetett életemben nagyon nagy változást érzek. Főleg azt hogy meg van a családi béke, türelmesebb lettem, nyugodtabb is, sokkal boldogabb is. Ezt mások is mondják. Régebben mindig volt bennem egy érzés hogy valamit nagyon nem jól csinálok és ez most már több éve megszűnt.
2012. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem is tudom, hogy merjek e írni. Itt mindenkit lepontoznak azért, mert egyfajta valláshoz tartozik...

Sajnos én nem érzek megkönnyebbülést. Rendszeresen gyónok, jó is elmondani a bűnöket, de általában utána semmi. :(

2012. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ozmium42 ***** válasza:
Karácsony előtt voltam gyónni. Nagyon régen voltam előtte, és javában olyan bűnöket gyóntam meg, amik már nem aktuálisak, évek óta megundorodtam tőlük, vagy elhagytam őket. Annyiban megkönnyebbültem, hogy így a múltam miatt már nem kell hogy bűntudatom legyen, hanem csak a jelen hibáimon kell köszörülni. Azért is jó, mert így az ember áldozhat. De nem éreztem semmi különöset. Az igazat megvallva a pap megdicsért, így egy kicsit büszke voltam magamra :)
2012. jan. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zozi1111 ***** válasza:

Gyónás az fontos, de megkönnyebbülést csak akkor érez az ember ha teljes szívéből megbánta az elkövetett bűneit.


Így lesz csak értelme a gyónásnak.

2012. jan. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyónás hatása hosszútávon érezhető csak. Ha érezhető lenne egyből akkor nem is lenne szükség hitre, hiszen akkor mindenki tudná hogy ilyenkor valóban történik valami.
2012. jan. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bremai válasza:
Szerintem azért jó, mert azáltal, hogy kimondod, szembesülnöd kell vele. Ha látod mit tettél rosszul, tudsz ellene tenni. A megoldás keresése rengeteg energiát leköt, de ez mind felszabadul és újak visznek tovább a célhoz. Lendületet is ad!
2012. febr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!