Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásom református?

Greenpear kérdése:

Vallásom református?

Figyelt kérdés
Katolikus szeretnék lenni. Összetépik vagy elégetik a református keresztlevelemet? Vagy ilyenkor mi a teendő? Gyónhatok katolikus templomban reformátusként? Köszönöm a segítséget!

2012. jan. 1. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Habár még sosem tértem att, de gondolom mindkét helyen csak iktatják a változást.

Gyónni elméletileg bárki gyónhat, szerintem papja válogatja, hogy hogyan áll hozzá.

2012. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Peruccsia ***** válasza:
0%

Mondd azt, hogy nem vagy megkeresztelve és szeretnél katolikus lenni, a refi keresztleveledet meg rakd el emlékbe.


Nem kell mindent mindenkinek az orrára kötni.

2012. jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Köszönöm a gyors választ. Mi értesz az alatt hogy iktatják a változást? Milyen változást? Köszönöm a segítséget!
2012. jan. 1. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:

A keresztségedet elfogadja a katolikus egyház, a keresztség ugyanaz. Nehogy megsemmisítsd a keresztleveled! Egy keresztség van, az érvényes.

Ha gyónni szeretnél, akkor fel kell, hogy készítsenek rá, csak úgy nem megy, mert más vallású nem gyónhat, csak katolikus. Tehát előbb katolizálnod kell. Keress egy papot, mondd meg, hogy reformátusnak kereszteltek, mutasd meg a keresztleveled, és mondd meg, hogy katolikus szeretnél lenni. Mindenhol máshogy megy, van, ahol egyénileg, van, ahol csoportba kell járnod valamilyen hittanra, hogy megismerd Istent jobban, és az egyházat, ahova csatlakozni akarsz.

Aztán a pappal együtt kijelöltök időpontot az első szentgyónásra és elsőáldozásra.


Amúgy konfirmációd volt? Ha nem, akkor nem kell külön hitvallást tenned a kat. egyházban, de ha volt, akkor ez is szükséges.


üdv: egy katolizált ref.

2012. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És miért döntöttél így ha nem vagyok túl indiszkrét?

(Egyébként én is katolikus vagyok)

2012. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, így van, én is ref voltam, és most húsvétkor fogok elsőáldozni. Egy félévet kellett előkészítőre járnom, de nem volt olyan nagy kunszt (a katolikus gyerekek gyakran 6 évesen elsőáldoznak, nem volt nehéz utolérnem őket). GB (16l)
2012. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!